Nehomologované doplňky a STK

  • Příspěvky: 15
  • Obdržená poděkování 0
Dobrý den, jak procházíte na STK s nehomologovanými díly a doplňky? Mám na mysli doma vyrobené padací rámy, a třeba řídítka a páčky např. od M-Style atp. Díky za odpověď.
07. úno 2019 17:28 #1

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma Nehomologované doplňky a STK

Na rámy je expert Luha snad ti odepíše za mě pokud doma vyrobená věc není podle selského a kritického pohledu nebezpečné nemají ostré hrany a opisují určitý rozměr okolo motorky nebyl u mě problém .... Do pacek mi nikdo taky nekecal když nejsou ostré a mají kuličku na konci ale jezdím na STK kde jsou rozumní spíš se řeší homo výfuk přídavná světla atd.... Zatím jsem na STK neměl problém ale je fakt že i moje doplňky mají dílčí homologace jen z jiných motorek podle mě je to o lidech :unsure:
Honda CBF 1000 RS:)
08. úno 2019 10:53 #2

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64
Padcí rámy nejdou vyloženě výjmenové jako prvky, které podléhají homolohaci. Vyjmenované jsou např. hlavní stojan, nebo madla pro spolujezdce...
To znaemná, že se na takové díly podlíží z obecného předpisu EHK (EU) + našich předpisů. A ty stanovují, že nesmíš přesáhnout šíři motocyklu a musí splňovat požadavky na ostré krany (stanovené poloměry zaoblení).
Jinak informace od autoklubu české republiky
www.autoklub.cz/wp-content/uploads/2018/11/ts-motorky3vacek.pdf
08. úno 2019 11:33 #3

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 15
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl LubaX pro téma Nehomologované doplňky a STK

Konkrétně se mi jedná o trochu širší řídítka, zatím pouze teoreticky. Je možný, že i přes svůj vzhled budou v pohodě.
Pokud dám širší řídítka, tak se samozřejmě zvětší šířka moto a to by možná mohl být problém na STK. Padáky se mi líbí od SW-Motech.
08. úno 2019 16:04 #4

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma Nehomologované doplňky a STK

Mas pocit že na STK chodí s metrem pokud to nebude vypadat spatne a bude to funkční tak min do další změny propozic pro STK nebo změny v zákoně mít problém nebudes
Honda CBF 1000 RS:)
09. úno 2019 22:22 #5

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 15
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl LubaX pro téma Nehomologované doplňky a STK

Jo, u nás chodí s metrem. Jednomu aktivnímu technikovi se nezdál dědův vlek domácí výroby a nebyl línej si pro metr dojít. Vlek byl cca o 1 cm kratší tak se na to vybodl. Nicméně zjistil, že každá guma má jiný vzorek. Gumy byli úplně stejný, výrobce, typ, rozměr, něco ze Škody 1203, ale jinej rok výroby, jedna měla takový mělký žlábky uprostřed běhounu a druhá ne a to ten vlek byl přes 30 let starej, z původníma gumama.
11. úno 2019 20:29 #6

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 518
  • Obdržená poděkování 85

Odpověděl keith pro téma Nehomologované doplňky a STK

Sory. To co píšeš bych si taky změřil. Pokud nemáš metrový držítka, tak bud klidný

LubaX napsal: Jo, u nás chodí s metrem. Jednomu aktivnímu technikovi se nezdál dědův vlek domácí výroby a nebyl línej si pro metr dojít. Vlek byl cca o 1 cm kratší tak se na to vybodl. Nicméně zjistil, že každá guma má jiný vzorek. Gumy byli úplně stejný, výrobce, typ, rozměr, něco ze Škody 1203, ale jinej rok výroby, jedna měla takový mělký žlábky uprostřed běhounu a druhá ne a to ten vlek byl přes 30 let starej, z původníma gumama.

chro chro
11. úno 2019 21:04 #7

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.461 sekund