Zmena rozety.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma Zmena rozety.

No mě právě vadila ta šestka neboj dva měsíce jsem s tím jezdil byl jsem i v Alpách atd... Ale vše ve dvou a prostě je to i tak slabé takže mi to přestalo dávat smysl pro mě ... Jinak věřím že to může být v pohodě Eifell jezdí výlety s převodem že by mohl roztáhnout traktor a taky to jde :woohoo:
Honda CBF 1000 RS:)
04. srp 2019 20:53 #11

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 313
  • Obdržená poděkování 87

Odpověděl Pito pro téma Zmena rozety.

Tak ano... Eifella si dodnes zivo pamatam pri teme zmena rozety ked sme sa s Vitou odtrhli spolu s nim a trochu sme mazali... chudak ten pindal ked nas dohanal :woohoo: :laugh: :whistle:

K teme, ak sa idem normalne povozit a motorku potocim, bezne nejdem na vacsom ako 4tom stupni aj vyrazne za hranicou 90tky. Na druhej strane ak chcem ist na dialnicu, otacky aj spotreba tam su citit. I ked teda to hlupe pasmo vibracii sa stratilo, nenechava ma chladnym ze to toci viac. Preto som nakloneny v zime laborovat so 6tym (pripadne aj 5tym) prevodom.
Honda CBF1000FA
04. srp 2019 21:20 #12

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma Zmena rozety.

Jo já nikoho neodradim je fakt že to byla doba kdy jsem jezdili ve dvou dovolené a občas rychle pri přejezdech mi to vadilo a v Alpách stejně nestačilo...dnes jedu furt na plno a do vracaku bych už stejně najížděl na 2-ku :evil: nevím asi si to musí každý vyzkoušet sám je pravda že mě to mechanik říkal že bych měl převody změnit ale to je vývoj zatím jde jen lehká řetězovka ...
Honda CBF 1000 RS:)
04. srp 2019 23:51 #13

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 313
  • Obdržená poděkování 87

Odpověděl Pito pro téma Zmena rozety.

Ak myslis mechanika Davida, kludne svoje myslienky hadzte do placu sem, lebo vravim - 1 az 4 som plne spokojny co sa stalo s motorkou, uz doladit iba ostatok :whistle:
Honda CBF1000FA
05. srp 2019 06:43 #14

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma Zmena rozety.

Ne mechanika Koláře on je zvyklej že závodních strojů měnit převody jak na běžícím pasu B) mám celkem tři mechaniky ale ani jeden nedělal motorku celou a nezná všechny evoluce ... :evil:
Honda CBF 1000 RS:)
05. srp 2019 18:18 #15

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 313
  • Obdržená poděkování 87

Odpověděl Pito pro téma Zmena rozety.

No rozhodol som sa poreferovat, ako sa mi zije po vyse roku s healtech speedohealerom a zmenou rozety. Je to super! Motorka sa stala vyrazne hravejsou, viac ma bavi na nej jazdit v tejto konstelacii ako v povodnom setupe. K dokonalosti by to chcelo zrejme este dat dlhsiu 5 resp 6, ale v poslednom case nemam ziadne dialnicne km, cize to nicomu nevadi. V premavke ak taham, bezne sa nad 4 nedostanem. Na tie bezne okreskovke prejazdy sa vsak stala takato kratka 5 a 6 vyuzitelnejsou. Spotreba sla objektivne hore o ten polliter, ale prax je liter, kedze clovek proste viac taha. Jednou zo zaujimavosti je maximalka, ktoru si nemozem pomoct, ale dosahujem vyssiu. Na starej rozete som daval tych 230 plus este s dost velkou odchylkou od gps rychlosti, avsak teraz viem ist 244 bez odchylky (resp uplne minimalnej). Za mna tato zmena bola relatívne lacna (samotna rozeta par eur, speedohealer trochu viac), ale cbfku zmenila vyrazne k lepsiemu. Takze jak vravi nas horst... a to se vyplatí!
Honda CBF1000FA
20. dub 2020 09:44 #16

Tato zpráva obsahuje přiložené obrázky.
Prosím, přihlašte se nebo se zaregistruje, pro jejich zobrazení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma Zmena rozety.

Coveče jestli bude sraz u nás musíme se jet projet kousek od mlejna tu mám německou dalnici... ale 244km/hod to se mi nějak nechce věřit... zkusil bych to poměřit já jsem reálně jel k 250km/hod ale mám upravený motor převod 17/44 tedy dos přesný ale přesto odečítám 10km/hod tedy podle mě ten motor na tak vysokou rychlost nemá... nebo ti foukalo do zad...
S čuřilem jsme se hádali, že mu MTS psala maximálku 236km/hod a já ho dojížděl na cílovce s tacho rychlostí 225max... takže nevím nevím nechci být ten kdo bere dítěti bonbon:evil: :evil:
Navíc mě vadilo to, že motor více točil... ikdyž teď už to pravda také neřeším a kolikrát mám problém že skoro neřadím.... když jede na dvojku 155 většinou to stačí....
Ale reálně pokud změníš převod jak jsi psal tak půjdou podle mě otáčky o 500/700ot nahoru a třeba ve městě mě to štvalo... teď to neřeším... a navíc pokud by se dal zpět nakalibrovat tacho možná se pokusím v předu jeden zubek ubrat... a uvidíme... B) Ale stejně testu se nebráním trochu se najíš.. aby byl zavod fér...:evil:
Honda CBF 1000 RS:)
20. dub 2020 13:45 #17

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma Zmena rozety.

Navíc štípněte mě ale ty by jsi měl přeci moto dát sílu ve spodních otáčkách a né rychlost... nebo se pletu
Honda CBF 1000 RS:)
20. dub 2020 13:49 #18

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 388
  • Obdržená poděkování 47

Odpověděl Kevvin pro téma Zmena rozety.

A ted kde Pito kecá :cheer:
U třetího příspěvku tohoto tématu má napsané uplně jiné hodnoty.
Píše, že z původních 225 by měla jet 210 a najednou se operuje s max 244?? A to s minimální odchylkou .... Někde je určitě chyba !?!

PS: to jsi zkoušel na stojánku?? :huh:

To že MTS ukazovala 236 reálně znamená, že mohl jet klidně 215 a ty jsi ho pak s 225 mohl stahovat
CBF 600 S 2008
Poslední změna: 20. dub 2020 16:10 uživatelem Kevvin.
20. dub 2020 16:05 #19

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma Zmena rozety.

Pito to má udaj co mu zaznamenal ten přístroj na úpravu rychlosti je to funkce nejvyšší dosazene rychlosti ale ten převod on mohl ještě dvakrát překopat je to démon
Honda CBF 1000 RS:)
20. dub 2020 17:15 #20

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.970 sekund