Optimate 4

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64

Optimate 4 vytvořil uživatel Luhamoto

Koupil jsem si nabíječku Optimate 4 a chtěl jsem si s ní dobít baterku na auto protože je bezúdržbová a má 45 Ah což Optimate4 má rozmezí 2 až 50 Ah. Ale poněkud mi nesedí signalizace dle návodu. Proto bych se vás chtěl zeptat, na vaše zkušenosti. Nabíječka mi po startu provádí 30 min test nabíjení dle 4.2, následně přejde do režimu 5 bliká zelená (test) 30 min, následně svítí zelená 30 min. Tento test se opakuje stále dokola (bliká zelená svítí zelená).
Docela jsem zmaten v tom, že mi neukazuje režim 4.1 a diody 10, 9, 8 a rovněž v návodě píšou, že by stav plného nabití měla indikovat svítící dioda 4.1. Dle návodu mi baterku nenabíjí? Jak je to možné?

Už je to na té baterii od včerejšího odpoledne a ještě jsem na tom neviděl svítit diodu 4.1 nabíjení nebo stav plného nabití.

Ps: baterie je vytažená z auta

Máte s tím někdo zkušenost?

Obrázek je pro hosty skrytý.
Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro její zobrazení.

Poslední změna: 11. úno 2012 20:45 uživatelem Luhamoto.
11. úno 2012 20:40 #1

Tato zpráva obsahuje přiložené soubory.
Prosím, přihlašte se nebo se zaregistruje, pro jejich zobrazení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 98
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl TomCBF1000 pro téma Re: Optimate 4

Taky používám Optimate 4, ale zatím jen na udržování baterky na motorce a to je bez problémů : připojím Optimate do sítě, pak na kontaky baterky ( vyndané z moto), spustí se nabíjení max. proudem, po 10 sekundách se napětí sníží na minimální proud, pak začne test, test ok, po nějaký době se cyklus opakuje. Baterku ( motorku) mám pár měsíců starou, takže dávám na Optimate tak 1x do měsíce na 24 hodin a vše v pohodě. Na autě jsem to zatím nezkoušel, mám 55 Ah baterii a ikdyž má nabíječka doporučený rozsah do 50 Ah, myslím si, že to nebude problém. Asi jsem ti moc nepomohl, ale takhle to dělám já ;) .
12. úno 2012 07:33 #2

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 548
  • Obdržená poděkování 4

Odpověděl Pepe pro téma Re: Optimate 4

Mam nabijacku Saito ale podla Tomovho popisu je to ten isty system.Po pripojeni na bateriu zacne okamzite nabijat a az po plnom nabiti sa spusti test.Dlzka testu zavisi od velkosti baterie,na autobaterii to moze byt aj 10min.Potom sa rozsvieti kontrolka hotovo,ale pokial ju necham zapojenu asi po hodine sa zapne udrziavaci rezim.V Tvojom pripade nabijacka pravdepodobne nevie vyhodnotit stav baterie preto stale testuje,zmeraj ju a pokial ma bateria najmenej 12.5 Volta daj ju do auta,pripoj merak na jednosmerny prud a pri startovani nesmie klesnut pod 10 Volt.
12. úno 2012 08:21 #3

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64

Odpověděl Luhamoto pro téma Re: Optimate 4

TomCBF1000 :
No a indikuje ti nabíječka diodou 4.1 stav plného nabití?
Ty testy mi taky svítí a blikají zeleně, jako že baterie OK.
Ale v návodu píšou cituji ,,4.1 NABITÍ : stále svítící LED 4 indikuje stav plného nabití.''. :blink:

A to jsem na nabíječce ještě svítit neviděl.
Tak rovněž bych čekal po těch testech např. nejaké nabíjení bude, ale taky nic nesvítí. Tak nevím jestli je to už přepnuté v nějakém udržovacím stavu a nabíjet už nebude. Nebo jestli už je nabitá a můžu to odpojit. Rovněž píšou, že doba nabíjení může u tak veliké baterky trvat i dva dny. (ps je to napojeno od pátečního odpoledne). :dry:
Poslední změna: 12. úno 2012 08:36 uživatelem Luhamoto.
12. úno 2012 08:27 #4

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64

Odpověděl Luhamoto pro téma Re: Optimate 4

PEPE:
Ještě ji nechám do oběda na nabíječce a pak ji vrátím do auta.
Zkusím to zopakovat příští víkend aspoň co to ukáže.
Ještě bych nabíječku mohl znova vyzkoušet na motobaterce. Motorku jsem nabíjel v týdnu a přes noc, takže co to dělalo jsem neviděl. Napichnu to jen přes přiložený konektor na moto. Baterku vydělávat nebudu. Uvidím co to bude dělat.
Poslední změna: 12. úno 2012 08:35 uživatelem Luhamoto.
12. úno 2012 08:34 #5

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 548
  • Obdržená poděkování 4

Odpověděl Pepe pro téma Re: Optimate 4

Optimate 4 nabija prudom 800 miliAmp.cize pokial si mal 45 Amperovu bateriu uplne vybitu tak cas na plne nabitie je 57 hodin,mozno sa Ti to zda dlho ale je to lepsie ako rychlonabijanie
12. úno 2012 08:43 #6

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64

Odpověděl Luhamoto pro téma Re: Optimate 4

S autem jezdím denně a spíš myslím, že je v dobré formě i v těch mrazech startovala. Kdyby byla špatná, tak bych to nenatočil. Jen jsem čekal, že když baterku mám již tři roky a nějak dloudé trasy s autem nejezdím, že ji bude potřeba dát na nabíječku.

Věřím tomu, že je již plně nabytá, ale jen mě mate ta signalizace té nabíječky.
12. úno 2012 08:49 #7

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 98
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl TomCBF1000 pro téma Re: Optimate 4

moc bych to ani neřešil... ta Optimate má bejt soběstačná a v Hondě jí používají i u svejch mašin na krámě. Prostě to stačí na chvilku ( víkend ) připojit a nechat jí dělat svoji práci. Když jí připojíš, tak by měla zahájit to nabíjení a po chviličce testovat a když nezjistí nějaký snížení napětí tak by měla pokračovat dál v nabíjení nejnižším proudem 200 mA a takzvaně jí udržovat v plném nabití.

Stav plného nabití mi to indikuje, ale po čase to zase začne testovat a tak pořád dokola :-)
12. úno 2012 11:38 #8

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 548
  • Obdržená poděkování 4

Odpověděl Pepe pro téma Re: Optimate 4

Mam jednu zaujimavu skusenost s tymito(inteligentnymi)nabijackami.Na zimu si par chalanov dava ku mne baterky na zimne osetrovanie,po napojeni jednej Yuasy nabijacka po plnom nabiti prepla na test,zostala v tom rezime dlhsie ako je normal a vratila sa spet do faze nabijania a takto sa to opakovalo pokial som ju neodpojil.Tento jav pretrvaval celu zimu a preto ked ju po sezone opet priniesol isla na nabijanie ako prva a cuduj sa svete-vsetko prebehlo uplne v poriadku.
12. úno 2012 13:21 #9

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 25
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl Pavouk30 pro téma Re: Optimate 4

Koukal jsem na stránky prodejce Optimate a tam to popisujou docela jednoduše:
5. Údržbový / udržovací stupeň - Bez ohledu na výsledek předchozího testu napětí je použito napětí 13,6V a proud do 200mA pro podporu alarmu ve vozidle a ostatní malé odběry. Test retence napětí (stupeň 4) se opakuje každých 30 minut a střídá se s stupněm 5 tak dlouho dokud je OptiMate 4 připojen k baterii. Takže dokud to neodpojíš bude to blikat
Litvínov CBF 600S
Poslední změna: 12. úno 2012 19:30 uživatelem Pavouk30.
12. úno 2012 19:29 #10

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.546 sekund