Pancéřové hadice

  • Příspěvky: 4
  • Obdržená poděkování 0
Zdravím,
prosím o vaše rady, zkušenosti a názory. Chtěl bych si pořídit pancéřové hadice na Hondu CBF 600, ale stále váhám. Máte je někdo? Je veliký rozdíl v brzdění? V budoucnu mě čekají destičky o chtěl bych tam dát origo Nissin ST. Jezdím sám, většinou se kochám a občas se i rád svezu. Myslíte, že pancéřové hadice mají pro mě smysl? Nebo mám ty 3000,-Kč raději projezdit? Děkuji za vaše názory!
04. dub 2012 08:57 #1

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 273
  • Obdržená poděkování 8

Odpověděl Gastan pro téma Re: Pancéřové hadice

Áno, pancierové hadice prinesú zlepšenie brzdného účinku, o tom bez debát.

Je otázne, či zlepšenie bŕzd je potrebné. Pokiaľ nebrzdíš často a dlho, nevidím v tom zmysel.

Ak však pri svojom jazdení zažívaš situácie, že ti pri niekoľkonásobnom brzdení páčka "zmäkne", t.j. dosadne až na rukoväť bez zosilňujúceho brzdného účinku, budú mať pre teba pancierové hadice zmysel.

Samozrejmý predpoklad toho je, že brzdové doštičky majú predpísanú hrúbku (nie sú opotrebované) a brzdová kvapalina je naplnená v správnom množstve a nie je staršia ako dva roky. Prípadne si nechaj skontrolovať jej bod varu.

Ak meníš hadice z dôvodu že staré originály sú popraskané, netesné a pod, určite už by som pancierové hadice dal.
Ak ich budem musieť meniť ja, tiež pojdem do pancieroviek. Skôr určite nie.

Schvaľujem ti výber doštičiek Nissin ST, ja som to podcenil a mám dosky s ktorými nie som až tak spokojný.
04. dub 2012 10:38 #2

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 98
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl TomCBF1000 pro téma Re: Pancéřové hadice

Souhlas s Gastanem, Panceřové hadice mají smysl v tu chvíly, když máš problém s měknutím brzd ( to ale na běžné okrsce moc nehrozí - teda alespoň mě ne). Jinak výrobce dělá vždy brzdy adekvátně výkonné k typu a modelu motorky. Tzn pokud si někdo koupí CBF a chce s ní jezdit i sem tam na okruhu, tak s největší pravděpodobností bude mít s brzdama problém vlivem větší teploty brzdové kapaliny a začnou "měknout". Osobně si myslím, že na běžné silnici rozdíl mezi pancéřovkama a klasikama nepoznáš ( u CBF ), ale je to docela pěkná designovka :)
04. dub 2012 12:05 #3

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 906
  • Obdržená poděkování 20

Odpověděl Mefisto pro téma Re: Pancéřové hadice

Take jsem nad tim uvazoval, ale co jsem procetl motorkare.cz a podobne weby, tak vetsinovy nazor je ze na normalni jezdeni to nema moc velky(poznatelny) vyznam. Spis je tam placebo efekt. Tak jsem to zatim dal k ledu.
Na okruh urcite jo. Taky jsem jednou dal brzdam na okruhu zabrat :)
Poslední změna: 04. dub 2012 15:51 uživatelem Mefisto.
04. dub 2012 15:40 #4

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.552 sekund