Špunty do uší

  • Příspěvky: 52
  • Obdržená poděkování 0

Špunty do uší vytvořil uživatel lukkkas123

Ještě jsem to tu neviděl nijak rozebírat, ale myslím, že by to nebylo na škodu. Zajímalo by mě jaké používáte a zkušenosti s nějakými dražšími ?

Našel jsem na internetu samozřejmě nějaké klasické špunty, ale i hodně drahé a dokonce i přímo na míru vyráběné.

Rozhodně si nemyslím, že je to blbost je používat = sluch je jen jeden a to co se line z motorek a hluk z turbulencí atd. je prostě o sluch ať si to někdo připouští nebo ne.

Našel jsem tyto co jsou přímo pro nás dělané :
www.auris-audio.cz/spunty-do-usi-na-motorku-alpine-motosafe

nemáte někdo ? Nebo používáte někdo nějaké jiné a proč ?

!!! Zatím jsem zkusil jen nějaké kvalitnější pěnové z lékárny !!! Ale jsou to univerzální i tak to není nejhorší ale to zavádění a kvalita a životnost .... hmmm
08. dub 2012 22:12 #1

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 54
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl Speedy pro téma Re: Špunty do uší

Když jedu někam dál, tak špunty používám. Ale beru taky z lékárny. Tyhle vůbec nevypadají špatně.

Našel jsem ti tyhle www.korus-eshop.cz/ochrana-sluchu/zatky-...ear-e-a-r-20-p-18451 B)
Poslední změna: 08. dub 2012 22:32 uživatelem Speedy.
08. dub 2012 22:21 #2

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64

Odpověděl Luhamoto pro téma Re: Špunty do uší

lukkkas123 napsal:

Ještě jsem to tu neviděl nijak rozebírat, ale myslím, že by to nebylo na škodu. Zajímalo by mě jaké používáte a zkušenosti s nějakými dražšími ?

Našel jsem na internetu samozřejmě nějaké klasické špunty, ale i hodně drahé a dokonce i přímo na míru vyráběné.

Rozhodně si nemyslím, že je to blbost je používat = sluch je jen jeden a to co se line z motorek a hluk z turbulencí atd. je prostě o sluch ať si to někdo připouští nebo ne.

Našel jsem tyto co jsou přímo pro nás dělané :
www.auris-audio.cz/spunty-do-usi-na-motorku-alpine-motosafe

nemáte někdo ? Nebo používáte někdo nějaké jiné a proč ?

!!! Zatím jsem zkusil jen nějaké kvalitnější pěnové z lékárny !!! Ale jsou to univerzální i tak to není nejhorší ale to zavádění a kvalita a životnost .... hmmm


Já špunty nepoužívám, popravdě ještě jsem se s použitím špuntů v běžném provozu nesetkal. Zajímalo by mě co všechno je pak slyšet, když si ty špunty dáš. Předpokládám, že asi úplně veškerý zvuk nepohltí. To by možná nebylo úplně dobře.


Jinak osobně jsem to nezkoušel, ale přilbu mám přesně na hlavu a oblasti uší bych tam špunty asi už nedostal. (Částečně možná i pro to, že v přilbě mám intercom). Jinak nevím, jak je to s delší jízdou, jestli vás o třeba netlačí.
Pro spánek v rušném prostředí používám (viz. obr.)a jsou v oblasti tlumení hluku a konfortu celkem dobré.

Obrázek je pro hosty skrytý.
Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro její zobrazení.



Jinak jen tak ze zajímavosti jaké máte přilby?
PS: Možná by to stálo za samostatné téma, a to vyměnit si navzájem zkušenosti a poznatky ohledně přileb. Kdo co jezdí a snažit se o objektivní zkušenosti. Zhodnotit co vás na současné přilbě štve a co si chválíte. Myslím si, že s tím otázka nežádoucích zvuků přímo souvisí.
Poslední změna: 09. dub 2012 07:58 uživatelem Luhamoto.
09. dub 2012 06:47 #3

Tato zpráva obsahuje přiložené soubory.
Prosím, přihlašte se nebo se zaregistruje, pro jejich zobrazení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 548
  • Obdržená poděkování 4

Odpověděl Pepe pro téma Re: Špunty do uší

Stuple ziadna skusenost,mam rad zvuk ktory patri k moto,jedine snad by sa hodili niekedy v kolone ked idem za nejakym divocakom na ladakoch.
Poslední změna: 09. dub 2012 08:13 uživatelem Pepe.
09. dub 2012 08:11 #4

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 98
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl TomCBF1000 pro téma Re: Špunty do uší

co to je za téma tohle ? :silly:

1) CBF je hodně tichá ( oproti ostatním strojům )
2) když máš problém s hlukem, tak nejprve skus koupit lepší přilbu a neutrácet za nějaký špunty ( odhlučnění dělá přilba a když máš z lidlu, tak se připrav na rozkočení hlavy ;) )
3) je to dost nebezpečný jezdit se špuntama, snižuje se ti schopnost orientace v prostoru !
09. dub 2012 08:35 #5

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1008
  • Obdržená poděkování 72

Odpověděl Malp pro téma Re: Špunty do uší

Zdarec,špunty používám už několik let,zpočátku mě to připadalo "takový čudo",ale rychle se na to zvyká a je to návykový-dnes bez nich nevyjedu.Odfiltruje to největší bimbajs jako je svist větru atd. a přitom všechny ostatní zvuky slyšíš,takže i vzhledem k bezpečnosti OK.
Používám z pracovních pomůcek takový měkoučký-varhánkovatý (cena okolo 4-5kč tuším).
Špunty s výstupkama,popř výstupkama se šňůrkou jsou do helmy nevhodný-tlačí,při delší jízdě mě vadily.

www.canis.cz/ochrana-sluchu-2/zatkove-ch...chu-e-a-r-classic-2/
Používám něco na tento způsob,ale jak jsem psal,takový jakoby mírný varhánky-momentálně v oranžové.
Je to jen můj osobní názor ,ale za mě špunty ANO.

Doplnění-TO jsou ony!!!
www.canis.cz/ochrana-sluchu-2/zatkove-ch...m-1120-bez-provazku/
Poslední změna: 09. dub 2012 11:28 uživatelem Malp. Důvod: Doplnění
09. dub 2012 08:54 #6

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 52
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl lukkkas123 pro téma Re: Špunty do uší

Tak spravně je že špunty utlumí pouze určité frekvence, takže to není tak že by nebylo nic slyšet. Jinak helmu mam schuberth za docela balík a i přesto že je to nejtižší přilba na trhu, tak turbulence a hluk větru přes 100 kmh neutlumi. Možná je to i tim že přilby nemají žádnou tlumení vibrací oblasti uši, nejspíš kvůli pocení. Jinak že patří k jedné z nejtižších, o to nejde, jde o. Vítr a hluk který ti může poškodit sluch jelikož už přes 100 kmh jde přes 100 dB a v takovém hluku se smí byt pár minut.
09. dub 2012 10:39 #7

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 245
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl mmarinak pro téma Re: Špunty do uší

Ja osobne zatim spunty nepouzivam, ale chystam se je vyzkouset. Kamarad, se kterym jezdim, si je nemuze vynachvalit a taktez tvrdi, ze vsechno dulezite slysi, ale tlumene.
Nejdrive jsem mel vyklapecku Nolan a hluk pri jizde pres 100 km/h byl hodne silny. Ted mam integralu Scorpion EXO 1000 a je to lepsi, ale zase ne takovy zazrak, jak jsem cekal. O Schuberthkach jsem slysel, ze jsou to nejtissi helmy vubec.
Muj problem je, ze se spuntama v usich (jednou jsem byl nucen prespat v kolektivu vedle silenyho chrapace a musel jsem je pouzit) mam takovy neprijemny pocity "ucpanych usi" a pripadam si jako kdyz mam rymu jako hrom :cheer:
Liberec - CBF1000 (2010)
09. dub 2012 12:48 #8

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 54
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl Speedy pro téma Re: Špunty do uší

mmarinak napsal:

Ja osobne zatim spunty nepouzivam, ale chystam se je vyzkouset. Kamarad, se kterym jezdim, si je nemuze vynachvalit a taktez tvrdi, ze vsechno dulezite slysi, ale tlumene.
Nejdrive jsem mel vyklapecku Nolan a hluk pri jizde pres 100 km/h byl hodne silny. Ted mam integralu Scorpion EXO 1000 a je to lepsi, ale zase ne takovy zazrak, jak jsem cekal. O Schuberthkach jsem slysel, ze jsou to nejtissi helmy vubec.
Muj problem je, ze se spuntama v usich (jednou jsem byl nucen prespat v kolektivu vedle silenyho chrapace a musel jsem je pouzit) mam takovy neprijemny pocity "ucpanych usi" a pripadam si jako kdyz mam rymu jako hrom :cheer:


Neboj se, párkrát vyzkoušíš a zvykneš si. Opravdu to tlumí jen něco, hlavně to svištění kolem helmy. Zvuk motorky vnímat budeš :cheer:
A na přilbě je to znát nepatrně, za chvíli o nich nebudeš vědět.
09. dub 2012 13:09 #9

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 52
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl lukkkas123 pro téma Re: Špunty do uší

JJ... sice mám schubertku helmu ( nejtižší na trhu ), ale špunty jak jsem zjistil to nenahradí, stejně prostě neuchrání turbulence a hukot větru přes 100 kmh .

Jinak co jsem vyzkoušel pěnové , tak to tlumí zvuk, ale vše stejně slyšíte. Hlavně to odruší ten hukot větru.

zkusím objednat několik druhů po pár kusech a uvidím jaké jsou rozdíly.
09. dub 2012 15:16 #10

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.575 sekund