Špunty do uší

  • Příspěvky: 906
  • Obdržená poděkování 20

Odpověděl Mefisto pro téma Re: Špunty do uší

Spunty jsem nikdy nezkousel, asi bych pak neslysel spolujezdce v intercomu
09. dub 2012 16:08 #11

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 98
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl TomCBF1000 pro téma Re: Špunty do uší

S těma 100 db při jízdě nad 100 Km/h bych moc nesouhlasil, ale teď když se o tom tak bavíte fakt nevím, jestli to až tolik řve... Každopádně jsem cca měsíc jezdil v přilbě, kterou jsem používal na skůtr 50ccm - byla to integrálka, ale z roku 2004 a když jsem s ní jezdil ten měsíc na CBF, tak hluk při rychlosti nad 80 Km/h byl opravdu nesnesytelný a turbulence mi házely hlavou ze strany na stranu ( OPRAVDU DĚSNÝ ). Jakmile jsem koupil helmu Shark Vision-R (novinka 2011) a projel jsem se s ní, bylo to neuvěřitelný... sotva slyším motor - A TO NEPŘEHÁNÍM, zpočátku jsem měl problémy s řazením (cca 50 Km) než jsem si zvykl. Když jsem si zkoušel tátovu Nolan N103, tak oproti Sharku je těžší a cca o 20-30% hlučnější ( to potvrdil i otec, když měl při té výměně tu mojí). Schubert helmy jsou určitě promakaný, o tom žádná, ale stejně bych být váma ( ti co máte problémy s hlukem ) skusil jiný přilby - hlavně integrálky, žádný vyklápěčky nebo open face. Přítelkyni jsem koupil Scorpion 450 - low helma, ale lepší jak nějaký šrot z Lidlu a co se týče hlučnosti, tak je o nějakých 30% hlučnější než Shark V-R, stejně jako ta Nolanka. Sám jsem si ještě půjčil Scorpion 1000 a ta byla i s max nafouknutýma lícnicema o5 o něco hlučnější jak Shark. Takže ode mne je závěr takový, že jsem měl úplně low helmu, ve který se nedá kvůli hluku a turbulencím vydržet, přes helmy střední třídy, kde hluk otravoval, ale nebylo to tak hrozné až jsem skončil u již zmíněné Shark Vision-R u které OPRAVDU sotva slyším zvuk motoru, takže mě špunty do uší vůbec nenapadly řešit.

Dost by mě zajímal test různých helem porovnaných ve hlučnosti (db) při rychlosti 130 Km/h na stejné motorce. Jestli o něčem takovém víte, hoďte odkaz. Nebo ten údaj je napsaný v povídání, které dostaneme s novou přilbou ?

edit: mám sluchátka k mobilu - takový co se dávají přímo do zvukovodu, tak si je schválně zkusím dát do přilby a jet s nima... určitě jde o zvyk a jak píše Malpík věřím tomu, že to je návykové. Fakt je ten, že neznám žádného motorkáře z mého okolí, který by se špunty do uší jezdil, ale to neznamená, že je to špatně.

Ještě jedno srovnání co stojí za řeč : když jdu na koncert nějaký rockový kapely ( třeba Iron Maiden) a 3 hodiny tam řežou do kytary a bicích, tak po koncertě jsem půl hodiny až hodinu nahluchlej a to nesmějí při koncertě překročit 110 db. Po 5 hodinách na moto úplně v pohodě.
Poslední změna: 09. dub 2012 20:16 uživatelem TomCBF1000.
09. dub 2012 19:51 #12

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 382
  • Obdržená poděkování 48

Odpověděl Marty11 pro téma Re: Špunty do uší

Otázka zní je lepší koupit lépe odhlučněnou helmu nebo špunty do úší ? Cenový rozdíl cca 4Kč-10000Kč :laugh: :laugh: :laugh:
Dělám si srandu.Mám CABERGa, také dražší helmu a špunty jsem zatím nepoužil, ale při delších přesunech mi časem samozřejmě vadí i dluhotrvající nižší hluk. Takže až teď pojedu na sraz (pro mě cca 570km) asi je zkusím...
Honda CBF 1000 2010
09. dub 2012 20:18 #13

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 98
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl TomCBF1000 pro téma Re: Špunty do uší

Neodpustím si sem vložit tento text ( je to k tématu a je tam i moto).

Doporučuji ti aby jsi si sehnal dB meter. Jeden významný doktor který dělá na uším MUDr. Jakub Dršata, Ph.D a je z Hradce Králové dělal rozhovor pro AVmanii.
Překopíruji to sem.
Jak moc je nebezpečné vystavovat sluch nadmíru hlasitému zvuku? Mohou časté návštěvy koncertů a dlouhodobý pobyt v hlučném prostředí působit problémy?

Na otázku „jak moc“ lze těžko odpovědět přesně číslem. Poškození sluchu hlukem skýtá mnoho faktorů. Citlivost sluchu na poškození hlukem je též individuálně a možná i geneticky podmíněná.
Speciální špunty do uší vhodné i pro zvukaře,plánuji si je koupit.
Etymotic ER-20 EtyPlugs dokáží snížit hluk až o 20 dB při údajném zachování frekvenční charakteristiky. Jsou výborná do prostředí se zvýšenou intezitou hluku, kde ale potřebujete slyšet všechny frekvence. Například na živý koncert, fotbalový zápas atp.

V zásadě však platí, že trvalý hluk o hladině vyšší než 70dB je pokládán za poškozující (WHO uvádí limity od 73dB/12h). Koncerty populární hudby (zejména rockové) přitom vytvářejí u reproduktorů hluky dosahující až hodnot startujícího letadla a není vzácností, když po takovém vystoupení potkáváme účastníky v našich ambulancích. I ve filharmonických orchestrech přesahuje hudba limitní hladiny, odborníky byla popsána asymetrická nedoslýchavost houslistů v souvislosti s výkonem povolání.
Ochrana sluchu od Etymotic

Hlasitost (dB) Producent zvuku Nechráněný sluch Při použití EtyPlugs
60 Konverzace BEZPEČNÉ -
80-85 Běžná továrna,
¨ hlučná restaurace 40 hodin BEZPEČNÉ
88 Hlasitá párty, motocykl 20 hodin BEZPEČNÉ
94 Metro 5 hodin BEZPEČNÉ
97 Živé vystoupení 2,5 hodiny 40 hodin
100 Motorová pila
sportovní akce 1,25 hodiny 20 hodin
112 Rockový koncert 5 minuty 1,25 hodiny
115 Siréna 2,5 minuty 36 minut
140 Výstřel, prodouvý motor OKAMŽITÉ POŠKOZENÍ NETESTOVÁNO

Bohužel celkově pozoruji trend hlasitého provozu hudby (i vážné – a to pokládám za obzvláště nepochopitelné), což v kontextu s dalším každodenním hlukem např. dopravním dotváří celkovou zátěž sluchu, kterou denně podstupujeme. Nejlépe
propracovanou zůstává problematika hlukové zátěže a ochrany sluchu před hlukem v zaměstnání
, kde existují limity a výpočty pro pracovněprávní a medicínskoprávní rozhodování a posudky.
09. dub 2012 20:18 #14

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 98
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl TomCBF1000 pro téma Re: Špunty do uší

to Marty : tak víš jak... dražší helma není jen o lepším odhlučnění a snížení vibrací :) , ale tvoje připomínka je na místě ;)
09. dub 2012 20:21 #15

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 450
  • Obdržená poděkování 9

Odpověděl konvajsr pro téma Re: Špunty do uší

A zkousel jsi korkove z vina?!Ted najit jen staleho
pijana vina co necepuje vino do petek nebo kanystru...
09. dub 2012 20:29 #16

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 382
  • Obdržená poděkování 48

Odpověděl Marty11 pro téma Re: Špunty do uší

Hele ty špunty Etymotic ER-20 EtyPlugs jsou bezva ale vidím tam jednu nevýhodu a to že jsou dlouhé a přečnívají hodně z ucha ven.Bude to vadit v helmě. Jinak parametry a funkčnost vypadájí fakt zajímavě.

g-ecx.images-amazon.com/images/G/01/elec...b0044deess-inuse.jpg
Honda CBF 1000 2010
09. dub 2012 20:30 #17

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.438 sekund