Prilba - aku pouzivate? Skusenosti?

  • Příspěvky: 918
  • Obdržená poděkování 97
Ahoj,

na túto tému ma motivoval Luhamoto (dúfam že nevadí ;) )v príspevku vo vlákne Špunty do uší a keďže samostatnú tému o prilbách som tu nenašiel, jednu zakladám, nech je to prehľadnejšie :)

Čo sa mňa týka, teraz jazdím s prilbou Schuberth C3 (vyklápačka), ako druhú stále mám staršiu integrálnu Shoei XR800 (1998) v zálohe.

Skusenosti s C3jkou:
+ Schuberth C3 je naozaj skvelá prilba, má nízku hmotnosť, sedí mi perfektne na hlave, ani po niekoľkých hodinách jazdenia nie som unavený, počas jazdy ju praticky na hlave nevnímam, dobre vetrá, nezahmlieva sa. Úplne super vecička je integrovaný slnečný štít, to je vec ktorú som na starších prilbách nemal a vždy mi liezlo na nervy to ustavičné riešenie slnečných okuliarov
- drobné negatívum má, remienok na zapínanie mi odiera "ohryzok", ale po doskusii s predajcom prilieb na výstave v Brne som zistil že sa na to sťažuje viacej ľudí. V mojom prípade to má jediné, ale jednoduché riešenie - kuklu ktorú aj tak používam v 99% prípadov. Vtedy odieranie nepociťujem.

Záver: cena vysoká, ale aj komfort a spokojnosť vysoká. Od známych, ktorí vyskúšali podobné vyklápacie prilby iných značiek a potom prešli na C3 počúvam to isté - všetci vravia že C3 je asi "the best" :)

Pred kúpením si treba prilbu určite riadne vyskúšať, najlepšie aj niekoško minút v predajni, pripadne ideálne na krátkej jazde priamo na moto. Inak to môže byť mačka vo vreci

PS: Shoei uvedol na trh nedávno novú konkurenciu pre C3 - model Shoei Neotec, možno bude ešte lepšia, treba počkať na recenzie a skúsenosti
Poslední změna: 09. dub 2012 20:58 uživatelem boco818.
09. dub 2012 20:57 #1

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 98
  • Obdržená poděkování 0
test oné C3 zde
také přidám mé zkušenosti s helmou : Shark Vision-R (r.v. 2011)

-integrálka s největším zorným úhlem na trhu
-výbava: sluneční clona, nosní a bradový deflektor, speciální polstrování na jednoduché nandávání brýlí ( konečně nemusím používat čočky ), mikro ventilace, nemlžící a protiškrábancová úprava hledí, plně vyjímatelný interiér, podtlakový a náporový systém odvětrání
-váha 1450 g

moje zkušenosti: kdybych si měl sám pro sebe navrhnout přilbu, tak nic lepšího bych pro sebe nevymyslel... Brýle byl jeden z velkých problémů co jsem vyřešil touto helmou. Větrání funguje i při minimální rychlosti (cca od 20 Km/h ). Hlučnost minimální. Pro mě má pouze 1 chybu - slabé foukání na pusu spodem přilby ( malý bradový deflektor )... Pro rok 2012 vyřešeno výrobcem - možnost dokoupení většího bradového deflektoru za sto korun :) - jak budu moci vyzkouším a napíšu jestli je to opravdu vyřešené.

Určitě existují lehčí přilby ala Uvex carbon ( 600G ), sportovnější ( lepší obtékání vzduchu ), cestovatelsky příjemnější ( vyklápěčky ), atd... ale je to nejlepší kompromisní helma pro cestovně-sportovní jízdu ( lepší opravdu nehledejte, pro tohle použití ). Používá ji i majitel PSI Hubík ( Libor Hubík ) na své Ducati. Cenově se pohybuje okolo 6500 Kč.

Omlouvám se za až propagační příspěvek, ale je to čistě z mého nadšení z téhle helmy... Všem ji s klidným srdcem můžu doporučit ( pro cestovně-sportovní použití).

Sharp tuto přilbu ještě nejspíš netestoval, nebo ten test nemůžu najít. Jinak stránky výrobce zde

edit: přesně jak píše Boco818, při výběru přilby si jí vyzkoušejte na motorce ( většina lepších prodejců vám tu možnost dá - zaplatit plnou cenu přilby a do určitého času jí můžete vrátit a oni vrátí peníze - většinou do 3-5 hodin). Mám to vyzkoušené u dealera Hondy ( kdekoli ) a u firmy Louis v Drážďanech.
Poslední změna: 09. dub 2012 22:28 uživatelem TomCBF1000.
09. dub 2012 22:13 #2

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 543
  • Obdržená poděkování 33
Schuberth C3 se mi moc líbila, je to poznat hned na první vyzkoušení, že to je prostě něco jínýho, maximální kvalita. Bohužel mě odradila finanční stránka věci, tolik jsem prostě neměl.
Dlouho jsem hledal nějakou, která by mi seděla, tzn. vešel se do ní a nikde netlačila. Poslední zoufalý pokus se stal úspěšným:

Obrázek je pro hosty skrytý.
Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro její zobrazení.



Marushin 888RS
Jedná se o docela obyčejnou integrálku. Kupoval jsem jí přímo u dovozce v Mladé Boleslavi za 4.750,-.
Helma mi sedí a je velmi příjemná. Nemá vnitřní plexi, ve výbavě má jen ventilaci na plexi a na hlavu. Osobně jsem s ní velmi spokojen, v testu Sharp má 5 hvězdiček (ne webu tuším není, ale označení bylo na helmě - ostatně Marushin si na dobrém ratingu dost zakládá). Možná je trochu hlučná, ale to spíš přisuzuji fukaru od origo plexi na CBF na mojí poměrně vysokou postavu. Celkově působí velmi kvalitně.

Výhody:
- perfektně mi sedí
- 5* Sharp rating
- design
- na výběr mnoho druhů výměnného plexi
- kvalitní zpracování

Nevýhody:
- zapínání na D-kroužky - někomu vyhovuje, mě štve. Ale zvykám si.
- plexi se občas mlží. Ne klasicky neprůhledně, jako když zadýchnete sklo, ale vytvoří se vlhká vrstva, která rozmazává obraz. Stačí ale jen na pár vteřin pootevřít plexi a je to v pořádku.
- helma je dost "krátká", končí hned pod bradou a deflektor je funkční, ale malý. Nákrčník to příliš nezachrání, zítra jedu pro kuklu.
- nemá sluneční clonu

I přes zmiňované nevýhody jsem s ní ale moc spokojen a doporučil bych ji dál. Navíc se mi moc líbí. Můžete sami mrknout na web marushin.cz, některé helmy jsou opravdu designově povedené.
Praha 4 - CBF 600S 2004
Poslední změna: 10. dub 2012 23:34 uživatelem Eddie75.
09. dub 2012 23:34 #3

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 548
  • Obdržená poděkování 4
Ja mam Gaberga,Shark Uvex a Nolan.Vsetko su to uz starsie prilby preto ake maju konkretne modelove oznacenie si uz nepametam ale najlepsie tvarovo a polstrovanim mi sedi Nolanka a najpraktickejsi je Gaberg pretoze ma slnecnu clonu.
-V sucasnosti cakam kedy niektory vyrobca uvedie na trh carbonove prevedenie z clonou a ta ked mi padne tak so mnou cestuje.
-vyklopnu som nikdy nemal,zdaju sa mi tazke ale moze to byt funkcne.
Poslední změna: 10. dub 2012 07:51 uživatelem Pepe.
10. dub 2012 07:49 #4

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 245
  • Obdržená poděkování 0
Po vyklapecce Nolan N102 jsem presel na Scorpion EXO 1000.

Vyhody:
- sluneci clona s perfektnim ovladanim
- dofukovaci licnice (zatim nedofukuju, ale az se vymacka, tak tohle je myslim reseni)
- bradovy deflektor je mekky, odepinaci
- paradne vetra
- moznost pootevreni a zaaretovani plexi na vetrani (pootevre se asi o 1 cm ale zustava zamknute, takze se naporem dal neotevre ani nezavre)
- jednoduchy a rychly system sundavai plexi na cisteni

Nevyhody:
- jen prumerna vaha 1.650 g)
- plexi se obcas mlzi (model 2011 ma Pinlock uz v zakladni vybave, ke starsim se da dokoupit asi za tisicovku)
- D krouzky (je to bezpecne, ale protivne na obsluhu, ale moje casy zapinani/ rozepinani se neustale zkracuji :) )
- podle me neni uplne ticha, ale nemam zkusenost s jinou integralou, jen s vyklapeckou)

M.
Liberec - CBF1000 (2010)
10. dub 2012 17:24 #5

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64
Já požívám přilbu značky Lazer Fiber Pro. Vybíral jsem především s ohledem na bezpečnost.

Obrázek je pro hosty skrytý.
Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro její zobrazení.



+ Je to kompozit zesílený karbonovým a aramidovým vláknem
+ čiré plexi s pinlock (nemlží se)
+ účinné náporové odvětrání
+ váha 1400 g
+ dobrá mechanika plexi.

Velice slušný poměr cena/bezpečnost a provedení (6500 kč).

Nevýhody : - pro sundání plexi je třeba chvíli u toho přemýšlet, jak to dát dolů. Ale když na to dojdete nebo se podíváte do příručky tak to jde.

- bradový deflektor, spíše standartní provedení ale nijak zvlášť spodem nefouká

- nemá vybrání na sluchátka intercomu, bylo třeba vytvořit místo

PS: Jako o další přilbě o které uvažuji je Shoei Neotec. Zkoušel jsem si ji na motosalonu v Brně. Krásně pasovala na hlavu, příjemné a kvalitní materiály na vycpávce,má vybrání na sluchátka intercomu, má sluneční clonu, dobrý deflector, lze vy vyklápět a je vyrobena z kompozitních vláken AIM.
Poslední změna: 10. dub 2012 18:26 uživatelem Luhamoto.
10. dub 2012 18:25 #6

Tato zpráva obsahuje přiložené soubory.
Prosím, přihlašte se nebo se zaregistruje, pro jejich zobrazení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 906
  • Obdržená poděkování 20
My mame SHARK EVOLINE URBAN.
Nejak mam radsi vyklapecky
10. dub 2012 18:40 #7

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 609
  • Obdržená poděkování 5
Mefisto napsal:

Nejak mam radsi vyklapecky

Jsem na tom stejně.
Nyní máme oba Nolan N102,sice stará ale na to naše ježdění zatím stačí a vejdou se mi tam super brýle.
Kawasaki Z 1000 SX
10. dub 2012 20:29 #8

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 609
  • Obdržená poděkování 5
foto:

Obrázek je pro hosty skrytý.
Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro její zobrazení.

Kawasaki Z 1000 SX
10. dub 2012 20:47 #9

Tato zpráva obsahuje přiložené soubory.
Prosím, přihlašte se nebo se zaregistruje, pro jejich zobrazení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 276
  • Obdržená poděkování 0
Po několika integrálách a jedné JET helmě nejraději vyklápěčky. Po Caberg Justissimo J1 někdy v 2002 pak vyklápěčka Shiro, Caberg předloni vyklápěčka asi za 7000,- typ nevím, ta jejich nej a aktuálně Schubert C3 - to nej nej, co jsem měl. Teď už vím, co příště, neb můj vkus je jednoduchý: spokojím se s tím nejlepším :laugh:
10. dub 2012 21:02 #10

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.590 sekund