Prilba - aku pouzivate? Skusenosti?

  • Příspěvky: 1008
  • Obdržená poděkování 72
Zdarec,po dřívějších helmách jsem přišel na to,že pro mně a mé potřeby je to nej- vyklápěčky.Prošel jsem Airoh SV (tuším) 55-žádná hitparáda,Lazer Grandville-ta nebyla špatná,na chladnější počasí dobrá-moc nevětrala a byla příjemně polstrovaná.Momentálně "jezdím" S. C3 a je to perfektózo.Větrá,na hlavě celkem v poho a je dobře odhlučněná (bordel,co dělá př.plexi mašiny samozřejmě úplně neodhluční).Pinlock funguje,výhled a periferní vidění taky OK. Velkým mínusem je snad jen vyšší cena.




P.S. Foto Lazerky-taky není k zahození.

Obrázek je pro hosty skrytý.
Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro její zobrazení.

Poslední změna: 10. dub 2012 21:38 uživatelem Malp. Důvod: písmena
10. dub 2012 21:36 #11

Tato zpráva obsahuje přiložené soubory.
Prosím, přihlašte se nebo se zaregistruje, pro jejich zobrazení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 5
  • Obdržená poděkování 0
Má někdo zkušenosti s UVEX GT 500?.Uvažuji o koupi,ale trochu mě odrazuje že nemá sluneční clonu.

díky
15. kvě 2012 21:42 #12

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 59
  • Obdržená poděkování 4
Ahoj,takže jdeš mi do rány s UVEXkou... :)
Mám přesně UVEX 500.
Jelikož jsem začátečník a motku jsem kupoval loni na podzim,hned jsem jako první sháněl kvalitní helmu,UVEX jsem vyzkoušel,seděla mi,líbila se mi,projel jsem si ji než,jsem ji koupil,bohužel jsem neměl srovnání na hlučnost.
Cena byla poměrně vysoká,ale proč na helmě šetřit že.
Loni jsem toho moc nenajezdil,více kilometrů až ted na jaře.
Po pár jízdách v ještě chladném počasí,se mi dole na hledí zevnitř,začla odlupovat vnitřní slupka,nevědomky jsem ji otrhal dál a až posléze zjistil,že to je vrstva proti mlžení... :blush: Takže se mi ted spodní část hledí při chladnějším počasí mlží. Ale to se dá vyřešit.
Dále nedávno jsem zjistil,že se mi samo od sebe povolili šroubky u hledí.stačilo dotáhnout.
Taky jsem si myslel že mi nebude chybět vnitřní brýle,ale při ježdění po měste bych je ocenil,pořád nasazovat normální brýle,nic moc.
Zapínaní pod bradou je příjemné,ale přijde mi že se uvolnuje,takže musím občas utáhnout,což není zrovna 2xjednoduchý.
No a nakonec,jak jsem již psal,neměl jsem a nemám srovnání s jinýma přílbama ohledně hlučnosti,ale přijde mi že je při rychlostech od 70km vejš hlučna,ale to je můj pocit,jak říkám nemám srovnání.
Zase abych nebyl úplně negativní,sedí mi dobře,větrání je cítit že funguje. :)
Takže konečný výsledek je trochu trochu zklamání... :angry:
Ale co už jsem ji koupil,tak s ní pár let vydržím.. B)
16. kvě 2012 08:54 #13

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 40
  • Obdržená poděkování 0
Caute,

ja som kupil min rok Nolan N102, vyklapacka, slnecny stit, predpriprava na intercom, antifoog stit. Sedi mi vyborne, intercom zapojeny ( nakoniec som kupil F4 ), ale... Myslim, ze je dost hlucna. Vaha mi ani tak nevadi, ved vyklapacky su tazsie ako integraly... Tak ked ju zoderiem, vyskusam inu znacku. B)
16. kvě 2012 17:13 #14

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 5
  • Obdržená poděkování 0
Díky za info,
s tím hledím jsi měl asi smůlu a o ničem závažnějším nepíšeš,takže ta přilba asi ujde.Sluneční clonu asi vyřeším kouřovým nebo zcadlovým hledím.Co se týče hluku četl jsem recenzi,že proti ostatním výklopkám na tom není špatně.
Projedu ji a uvidím .....
18. kvě 2012 08:40 #15

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 720
  • Obdržená poděkování 29
Caberg Dingo, výklopka, cena okolo 3 800.

Výhody:
- perfektně mi sedí (to je ale u každé hlavy jinak)
- sluneční clona (má ale šedý studený odstín, což mi moc nevyhovuje)
- zapínání ráčnou

Nevýhody:
- subjektivně je docela hlučná (nemám ale srovnání)
- malý bradový deflektor (zespodu někdy prasácky táhne)
- nemožnost uzavřít bradové vstupy ventilace (prostě to pořád funí kolem skla a v chladných dnech mám nos jak rampouch)

Osobně bych už nechtěl helmu bez integrované sluneční clony. Sluníčko se někdy schová nebo vyleze sakra rychle a vozit s sebou náhradní plexi, nebo pak nadávat, že hovno vidím... to asi ne.
18. kvě 2012 11:01 #16

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 3
  • Obdržená poděkování 0
Po Nolan N102 kterou mi zcizili jsem na Kladne koupil N103. Není špatná, ale podle mě je dost hlučná. Trochu jsem si nemohl zvyknout na vnitřní sluněční clonu, protože kryž mrknu na budíky tak přesně tam končí ta sluneční clona, ale zase se dá jezdit s odklopenou a sl. clona dole.
12. čvc 2012 11:13 #17

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 924
  • Obdržená poděkování 44
V časopisu Motocykl 07/2012 vyšel zajímavý test vyklápěcích helem. Určitě stojí za přečtení. Čtěte zde .
Praha - CB 1300 SA (2008)
CBF 1000 ABS (2006)
www.vanisti.cz
17. srp 2012 10:15 #18

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 669
  • Obdržená poděkování 11
Nitro N200V-X Je to jedna z levnějších přileb,a taky se tak chová.Trochu hluku,Protektor kolem nosu jen tak pro srandu aby se neřeklo.Bez integrované sluneční clony,prostě obyč.Tapicírunk nejde vyndat a vyprat.Ale za čtyřku nemůžu chtít zázraky,že?Stejně je dobré jednou za čas vyměnit přilbu za "čistou" B) Příště si ale už fakt koupím se sluneční clonou.
A určitě nebude nijak zvlášť drahá.Lepší je chránit se klidnou jízdou.K čemu je Háj-tech přilba neskutečně pevná,když hlava uvnitř je na kaši,že?
Odesláno z vlastní Nokie 3110 prostřednictvím mojí pravé ruky ;) Seru na Tapatalk :)
17. srp 2012 14:59 #19

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64
Výsledek testu mě nepřekvapuje, jak už jsem zde psal v březnu. Zkoušel jsem si Shoei Neotec v Brně na výstavě a doslova mě nadchlo promyšlené a kvalitní zpracování. Váha i použitý materiál. Krásně seděla mi padla na hlavu.
Rozhodně o ní do budoucna budu uvažovat až ta současná doslouží.

PS: Tirák.cz U těch kompozitních přileb s aramidovým nebo kevlarovým vláknem nejde jenom o pevnost, ale především o schopnost přilby rozložit náraz do co největší plochy přilby a tím, snížit náraz na hlavu.

Obrázek je pro hosty skrytý.
Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro její zobrazení.

Poslední změna: 17. srp 2012 17:05 uživatelem Luhamoto.
17. srp 2012 16:54 #20

Tato zpráva obsahuje přiložené soubory.
Prosím, přihlašte se nebo se zaregistruje, pro jejich zobrazení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 1.079 sekund