Prilba - aku pouzivate? Skusenosti?

Více
17. srp 2012 18:46 #21 od tirak.cz
Jo,obrázek pěknej.Chápu i jak a proč je konstruovaná přilba.Shoei je velmi kvalitní značka,sám jsem před lety jednu jejich přilbu měl,je myslím pořád ještě někde doma,ale jezdil jsem v ní tak dlouho,že se skoro rozpadl vnitřek:-)
Nemám nic ani proti testům,vývoj musí jít dopředu.Ale všeho dočasu,a po určitou mez.
Měl jsem kamaráda,potkal dodávku v zatáčce na svý půlce.Přilbu měl prima,vydržela.Hlava taky,ale jen než mu tu přilbu sundali.A z toho jsem usoudil,že stejně důležitý jako dobrá přilba je na cestě předvídat za ostatní.
Mít přilbu je jistota.Pro mě je ale lepší její crash kvality nikdy nemuset využít.
To je vše co jsem minulým příspěvkem chtěl říct B)

Odesláno z vlastní Nokie 3110 prostřednictvím mojí pravé ruky ;) Seru na Tapatalk :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
17. srp 2012 20:37 #22 od Luhamoto
Souhlas. Na motorce musíš myslet i za ostatní.

Více
18. srp 2012 00:12 #23 od lukkkas123
Taky se přidávám k Vašemu názoru.
Řidiči v Česku jsou bezohlední !!! A z toho to hodně plyne.
Akorát někdy mám chuť jak jsem to viděl na netu ve videu těm řidičům urazit zrcátko, když ho mají naprd.

A absolutně nesnáším když se za mnou auto nalepí = v ten moment se nebojím o něj ale o sebe :( jsou holt na silnicích hovada.

A ohledně oblečení a helmy = jo dodá to pocit bezpečí, že je člověk chráněný. Ale při rychlosti 100kmh a více ... je to stejně jedno. Za ty 2s ti prolítne všechno hlavou ( celý život ) a pak ..........

Více
18. srp 2012 08:05 #24 od Luhamoto
Nedodržení bezpečné vzdálenosti za vozidlem jedoucím před vámi je jedna z nejčastějších nehod.
Pokud se na vás někdo lepí, nejlepší řešení je zpomalit na rychlost odpovídající jeho aktuální bezpečné vzdálenosti.
Zkusit poodjet na bezpečnou vzdálenost a držet si svou rychlost. Pokud mu to necvakne a znova vás dojede a lepí se na vás. Doporučuji opět zpomalit na rychlost odpovídající bezpečné vzdálenosti a většinou ti nechápaví se vás pokusí předjet, takže je nechejte. Protože lepší si vola hlídat před sebou, kdy na něj vidím, než spoléhat na to, že mi někde s tunovým autem neskočí na záda.

Jinak kvalitu výbavy, konkrétně přilbu bych nijak nepodceňoval, neboť vždy záleží jak a kde spadneš. Nejhorší je vždy né ani tak rychlost jako střet s pevnou překážkou.

Více
27. srp 2012 14:55 #25 od Čahec
Nechtěl jsem zakládat další téma,tak píšu sem,jelikož se to týká hledí....
Hledal jsem všude,ale nenašel :(
Někde ve foru jsem dříve četl téma okolo mlžení hledí a nějakých prostředcích,které to řeší,akorát to za boha nemůžu najít,nevíte někdo? :(
Ale už to bude pár měsíců co jsem to četl...

Více
27. srp 2012 16:03 #26 od boco818
Ak sa ti da, kup si hledi s Pinlockom, tie sa nehmlia (nemlzi). Inak poradit neviem

Více
28. srp 2012 09:19 #27 od Pacous
boco818 napsal:

Ak sa ti da, kup si hledi s Pinlockom, tie sa nehmlia (nemlzi). Inak poradit neviem

Souhlasím... pinlock je asi jediná věc, která na (ne)mlžení pomáhá. Nebo nic jiného jsem nenašel. :-)

Praha - CB 1300 SA (2008)
CBF 1000 ABS (2006)
www.vanisti.cz

Více
10. bře 2013 19:27 #28 od mmarinak
Tak se mi včera návštěva Motosalonu v Letňanech trochu prodražila: odešel jsem z výstavy s novou helmou - Schuberthkou S2.
Jak je známo jedná se o integrálu loni uvedenou na trh. Před dvěma lety jsem vyměnil vyklápečku Nolan N102 za integrálu Scorpion EXO 1000 a nyní jsem to už nevydržel a po dlouhém slintání jsem si pořídil vytouženou helmu. Do včerejška jsem ji ani neměl na hlavě, ale když jsem měl konečně možnost vyzkoušet helmu v klidu (i když ne na motorce), tak jsem strávil hodinu u stánku a nakonec jsem si ji odnesl. Důvod, proč jsem pátral po jiné helmě, byla hlučnost. Při první změně z vyklápěčky na integrálu Scorpion jsem čekal, že si užiju konečně relativní ticho, ale byl jsme docela zklamán - ten pokles hlučnosti byl buď malý a nebo žádný. Vrazit tolik peněz do Schuberthky se mi loni ještě nechtělo, ale letos už jsem se s tím nějak smířil. Nechtěl jsem vyklápečku - legendární C3, kterou tady spousta lidí velice chválí (tak nějak trpím představou, že kus plastu z jednoho kusu musí být vždy pevnější, než když je to ze dvou zacvakávacích kusů). Nyní má už být snad v prodeji nástupce C3 Pro. Ta má mít dokonce ještě nižší hučnost při 100km/h a sice 82 dB oproti 84 dB. Co mě ale dostalo, je to, že S2 jako nový model integrály má vyšší hlučnost (85 dB) než vyklápěčka (C3 i C3 Pro). Takže to je to, na co se nejvíce těším a na co jsem nejvíce zvědav.
To ostatní co se týče popisu helmy je asi nošení dříví do lesa: provedení detailů, pocit na hlavě, utěsnění a komfort kolem krku, atd. Kvalitu a účinnost větrání jsem zatím nemohl posoudit.
Takže se o to víc těším na první jízdu.

Liberec - CBF1000 (2010)

Více
12. bře 2013 00:18 #29 od Marty11
Ty ďáble ja si jí tam taky zkoušel, je super ale ty prachy.
Jakou máš barvu? Já jsem ve stádiu vyčkávání. Líbila se mi tam i přilba Shoei multitec(vyklápěčka) podobné parametry ale i podobná cena = na ni ještě nejsem psychicky připraven.
Tak dej prosím vědět první dojmy ať nekupuju zajíce v pytli.
Jo a nevíš kde ji mají někde poblíž v kameném obchodě?
Odkud byla ta firma.Dík.M.

Honda CBF 1000 2010

Více
13. bře 2013 18:06 #30 od mmarinak
To víš, že mi to trhalo srdce a peněženku, ale slintám po ní už skoro rok, tak jsem si to během té doby politicky vysvětlil, že ji nutně potřebuju :)
Měli tam za 12.500,- resp. se slevou 12.000,- čistě bílou nebo čistě černou lesklou a za 13.500,- resp. 13.000,- bílou s šedým, modrým nebo červeným pruhem a nebo tu fluorescenční žlutou nebo černou matnou.
Fakt je, že to bylo vůbec poprvé, co jsem ji viděl na živo a mohl vyzkoušet a to asi taky rozhodlo. Vybral jsem bílou s šedým pruhem.
Je to firma Geneze ze Zlína a mají pobočku v Praze (ale nevím, jak ta pobočka vypadá, jaká úroveň). Koukni na jejich web www.geneze.cz . Vypadali velice slušně, slečna z pražské pobočky ještě líp a slíbili, že servis bude zdarma, kdyby něco nefungovalo. Tak snad ta cena bude vyvážená kvalitou, tichem a servisem - několik lidí tady má C3, tak to snad můžou posoudit.
Už se těším na první vyjížďku, doufám, že ji dáme spolu. Letos bych fakt chtěl být lepší biker než loni :laugh:

Liberec - CBF1000 (2010)

Moderátoři: PacousDamon