Prilba - aku pouzivate? Skusenosti?

  • Příspěvky: 906
  • Obdržená poděkování 20
Tady se ale bavime jen o helme, takze pokud budu jezdit jen do prace a jednou za mesic na kafe, bude me stacit mene komfortni helma(coz muze byt lacinejsi, hlucnejsi, tezsi a bez ruznych vychytavek a podobne), nez kdyz budu jezdit kazdy den, vikendy na vylety a nekolik delsich pojezdu na dovolene a pod, tak si poridim proste lepsi, s ruznymi vychytavkami a tim padem i drazsi.
Svuj text nezapomen, az bude rec o protektorech a obleceni, tak ho smele pouzij. Ju
Poslední změna: 25. dub 2019 16:25 uživatelem Mefisto.
25. dub 2019 16:21 #61

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 609
  • Obdržená poděkování 5
Díky za názor, samo že nechci na hlavu žádnou šlupku. Ale rád výklopnou.
Priorita aby se mi do ní vešly pohodlně brýle.
Určitě vyzkouším to je jasné.
Co třeba toto:
www.speedmoto.cz/hjc-is-max-ii-magma-mc1...rmsR3uOjN11Xli_l4f4M
Jinak jezdím se občas projet nějaký ten výlet.
Budu mít nové brýle se zatmavením i přes to plexi tak možná zkusím z nolanky sundat to přední externí tmavé plexi.
Jako mám jí 10let a sedí super. Akorát není moc tichá
Kawasaki Z 1000 SX
26. dub 2019 12:15 #62

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345
hele ty HJC jsou asi v pohodě dokonce mají testovací centra kde ti zdarma přilbu pujčí a zkusíš si jak se chová zrovna daný model na tvé motorce nejen na tvé hlavě... jsou totiž ruzné nastavení plexi kdy ti může nějaký prvek přilby buď pískat nebo hučet případně ti hýbat s hlavou tedy je i vhodné na motorce kterou nejvíc jezdíš helmu zkusit... Na tom, zda můžeš jezdit na kafe se špatnou nebo horší nebo přilbou na skutra nebo na 125ccm se asi opravdu neshodneme :woohoo: :silly: ale za mě po deseti letech je přilba super pohodlná, ale není možné pokud jsi aspoň trochu jezdil byla stejně bezpečná jako nová... jako pokud připustíme že budeme jezdit jako amíci na kafe bez přilby tak jo jako všemi deseti... a věřím, že v určitých situacích je to lepší než s vymačkanou přilbou proč? protože máš na hlavě závaží, které musí ustat při přetížení pádem krční pateř ještě před tím než dopadneš na zem drhá šlupka je při pádu... kdy ti volná přilba popojede na hlavě a může ti nepříjemně ohnout krk asi každý si někdy hnul krkem jen při blbém otočení... takže tak.
Ale jinak já mám taky přilbu 5let a je už volnější není to ono... nechci házet kamenem nechci machrovat... ale za mě pokud mít přilbu na moto našeho typu tak vybrat lepší a přesně na mojí hlavu protože se může stát, že přilba za 15tis ti bude sedět hůř jak ta za 5tis... tak nepůjdu po značce.. přilba se nasadí a musí ti mačkat tváře musí být až nepříjemná... musí držet hlavu pokud možno obepínat. a pokud zavrtíš hlavou a přilba ti kmitá ze strany na stranu rychleji jak hlava je něco špatně..
Honda CBF 1000 RS:)
26. dub 2019 15:14 #63

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 906
  • Obdržená poděkování 20
Jelikoz me nesedel Schuberth(ka), tak jsem sahl po HJC a to RPHA MAX EVO
Ticha, lehka, vleze se tam v pohode intercom a brejle jsem nechal v NEOVIZE :)
Na jezdeni kolem domu mam integralku Scorpion EXO za par supu v akci u Lojzy ve Vidni, ale jinak bych jinou nez vyklapecku nechtel.
Navic na HJC maj v Bonmotu vsechny nahradni dily, takze kdyz se neco ulomilo tak to opravili.
Za me dobra volba
26. dub 2019 16:30 #64

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345
SOuhlas pokud HJC sedí tak je to opravdu asi ideální
Honda CBF 1000 RS:)
29. dub 2019 09:49 #65

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64
Vracím se k prvním zkušenostem s novou přilbou HJC RPHA 70. Včera jsem se konečně dostal k tomu, že jsem měl možnost dát si trochu delší trip a tak píšu první dojmy. Přilba je váhově cca stejná jako má předchozí karbonová Lazerka, což beru jako pozitivum. Teprve si zvykám na nové ovládací prvky a integrovanou sluneční clonu. V předchozí přilbě jsem často používal sluneční brýle, zde dioptrické a je fajn, pokud se mění slunce jednoduše si dát clonu, nebo naopak ji zasunout.
Větrání ještě nejsou velká horka, ale pocitově se tam toho děje víc než u předchozí přilby. Je hned poznat, jestli je větrání otevřené nebo ne. Ovládání horního větrání je snadno přístupné, lehce lze nahmátnout. Při spuštěné sluneční cloně se dost eliminuje větrání v přední části hlavy.
Plexi má pinlock a nemlží se. Výhled z přilby je OK.
Polstrování a interiér přilby je pohodlný, má vybrání na intercom, já jezdím bez intercomu. Předchozí přilba mě po nějaké té stovce do uší tlačila. Tato má vybrání a netlačí, což je fajn. Brýle v přilbě krásně drží, nehýbou se, netlačí ani na nose. Aerodinamický hluk při běžné jízdě dle mého názoru celkem tichá (nemám moc porovnání s konkurenčními modely, ale nijak to neotravuje, špunty netřeba). Při jízdě na SK první dojmy v pohodě, no při zpáteční jízdě mi něco vadilo na krku, něco mě tlačilo. Říkal jsem si co je, mám pod límcem mikinu se zipsem nebo co? Nakonec nepříjemný pocit způsoboval řemínek od přilby, nevím proč jsem si toho nejprve nevšiml, proč mě to netlačilo. Ale při zpáteční cestě jsem se nějak nemohl na krku uhovět. Jak jsem o tom věděl, o to více mě to štvalo, zapomněl jsem na to až při jízdě. Tohle soudruzi prostě nedotáhly a polstrování řemínku si prodloužím. Jinak klasika DD kroužky - OK.
Poslední změna: 26. kvě 2019 09:52 uživatelem Luhamoto.
26. kvě 2019 09:48 #66

Tato zpráva obsahuje přiložené obrázky.
Prosím, přihlašte se nebo se zaregistruje, pro jejich zobrazení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 609
  • Obdržená poděkování 5
Tak jsem ještě žádnou přilbu nekoupil, snad už brzy.

Zkušenost z těmito?
www.motozem.cz/vyklapeci-prilba-na-motor...jc-i90-davan-mc4hsf/
www.motozem.cz/moto-prilba-vyklopna-scor...ux-cerno-fluo-zluta/

Základ je místo na brýle, máte někdo nějakou z těchto?
Díky
Kawasaki Z 1000 SX
10. dub 2020 22:41 #67

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345
hele nevím proč k výklopce mám nedůvěru od té doby co jsem slezl z choppera a zahodil jsem otevřenou kupuji naprosto ultimátní přilby carbonové co nejlehčí... a dobrou oporou hlavy a ventilací a na žádné dovolené jsem se necítil že by mi něco chybělo... hlavně mi šlo aby tam byl bradový deflektor a pinlock... nejezdím s brýlemi ani clonou černé brýle v létě vezmu dvakrát až třikrát když jedem na západ... prostě jsem si tak zvykl a vyhovuje mi to... ale clonku chápu když někdo potřebuje... přesto výklopka je pro mě zbytečná zátěž a když zastavím prostě jí sundám... navíc mám D-kroužky a to je podle mě nejlepší zajištění přilby.

Ale pokud HJC tak si jí zkus vzít na hlavu a projet se loni byly testovací hodně k dispozici... nevím jak to bude letos...
Honda CBF 1000 RS:)
15. dub 2020 10:46 #68

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 609
  • Obdržená poděkování 5
No já musím mít brýle pořád dioptrické na řízení tak potřebuji prostor a tak nějak vyklápěčka mi vyhovuje.
Kawasaki Z 1000 SX
15. dub 2020 20:40 #69

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 63
  • Obdržená poděkování 3
Ahojte...ja tiež prispejem trošku.
Nosím trvalo dioptrické okuliare a som toho názoru, že pre takýchto ľudí jedine vyklápačka. Len s vyklápačkou si dokážem prilbu normálne dať pohodlne dolu. Tam je tá výhoda, že po otvorení/vyklopení spodnej časti sa dá prilba okolo líc roztiahnuť a pohodlne zosadiť/nasadiť. Následne po zaklopení sa všetko uzavrie a spevní a je to OK. Skúšal som si aj Integrálu. Ak by som si mal zvoliť takú veľkosť ako treba, teda aby to všade pekne priliehalo a prilba sa na hlave netriasla tak jednoducho už si do tej prilby okuliare na seba nadám. Polámal by som si rám. Leda, že by som mal nejaké hrubé odolné rámy. Nasadiť si integrálu s okuliarmi na hlave - nemožné. A mám si kvôli okuliarom vybrať o dve čísla väčšiu prilbu? Pre brílatých bola vyklápačka super vynález. A pre turistov tiež. nie je nad to po meste otvoriť spodok dokorán a vetrať ústa a bradu. Nie je to to isté ako otvoriť len plexi.
A slnečná clona...ďalšia super vec. Je to síce asi o zvyku, ale ten kto raz okúsi clonu, tak už s clonou jazdí furt...aj keď sa stmieva sa mi stále ide lepšie s clonou ako bez. Oči sú v kľude a to je hlavné.
PS: mám od 2007 starú vyklápačku Nolan N103. Je dobrá ale už je hlučná a dosť ťažká. Zvažujem výmenu. Na tej Nolanke sa mi ale páčil premyslený vyklápací mechanizmus cez dvojitý prevod. Aj preto je ťažšia ako konkurencia. Dnes už by potrebovala vymeniť zažltnuté plexi a tesnenia okolo neho. Uvidíme či ju zreštaurujem alebo kúpim novú.Slúžila dobre a som rád, že ma musela chrániť len pre nečasom a muchami a nie pred asfaltom.
Dnes už skôr kochač a rovinkový strelec...
Poslední změna: 10. čvc 2020 20:13 uživatelem MartinCBF.
10. čvc 2020 20:08 #70

Tato zpráva obsahuje přiložené obrázky.
Prosím, přihlašte se nebo se zaregistruje, pro jejich zobrazení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.891 sekund