příavná světla

  • Příspěvky: 158
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl corvette pro téma Re: příavná světla

honzo pridavne svetla sa vyberaju podla toho na co ich chces...kebyze das dvoje hmlove alebo dvoje stretavacky tak chapem ze nevies sa rozhodnut medzi tou istou kategoriou....ale dal si dvoje pridavne svetla z ktorych oboje su uplne ine - resp ten kuzel ktory robia je iny.....
najprv si ty sam musis ujasnit co ty od svetiel ocakavas lebo vidim ze sam nevies co chces (podla tych desiatok tem co zakladas o kazdom jednom doplnku mi to pride ze z rozmaru chces mat vsetko co na moto existuje ale ok ak na to mas tak super...)
mozem povedat z mojich skusenosti.....tiez som rozmyslala o pridavnych svetlach (zial z financnych dovodov ich na mojej cbfke nebude este veeeeelmi dlho vidno) no ale ja som ich chcela hlavne na jazdy za tmy ked napr klopim zakruty potme tak nevidim tam kde zatacam ale este mi to osvetluje tu priekopu predomnou (vsak to poznate svieti to pred vas a do zakruty v pravo vlado vidite velke nic a ked uz je moto natocena tak ze svieti pred vas je vam to nanic lebo uz potrebujete vidiet do dalsej zakruty), teda by som potrebovala nejaky sirsi svetelny luc ako len jedno svetielko a dalsi dovod ze ked idem v noci a prave ten usek ked ide auto oproti ten nevidim nic..teda nejake pridavne svetla to prave natocit viac na pravu stranu....no premyslala som ze ake svetla ci stretavacky, hmlovky, alebo dialkove. tie svetla co su diody som hned vylucila pretoze to je dobre akurat tak na dayligt ale moc to toho nenasvieti.
pri hmlovych bol hlavnym faktom ten ze hmlove svetla moze vodic pouzit len za dazda, snezenia alebo hmly..takze v podstate ak pojdem vecer a nebude prsat a nebude ani hmla tak by som ich podla zakona pouzivat nemala, a svetelny kuzel hmlovky je krátky a siroky..teda moj problem ze ked ide auto oproti ja nic nevidim by hmlovky asi moc nevyriesili
dialkove svetla maju svetelny kuzel užší ale dlhší co by bolo fajn...dali by sa nastavit mozno viac na kraj vozovky takze by som aj daco videla..ale zasa to uz by bola silna drzost keby som chodila s dialkacmi vkuse a sviela nimi ludom oproti a nielen neslusne to je ale prepinat na tlmene je aj v zakone (ale to vsetci viete)..takze akonahle by slo oproti auto musela by som ich vypnut tak ci tak.
stretavacky by boli fajn lebo by sa mohli mat zapnute stale...ale ta svietivost no nic preborne by to nebolo ale kebyze sa to spravne nasmeruje mozno by bolo vidiet viat...ale o stretavackach som nejako neuvazovala.
takze ani hmlovky ani dialkace by nenaplnili moje narocne poziadavky (moje poziadavky by splnili dialkove svetla ktore su ale uvadzane ako stretavacky-teda ich mozem mat zapnute stale ale daleko dosvietia, ktore by mali spotrebu dokopy tak 10w :)) , ale aj tak by sa mi nejake pridavne hodili...no a potom som si spocitala co žerú takovýdle prídavne svetla a co zeru vsetky sucasti co mam na motorke a kolko mi utiahne alternator a bolo jasne ze sice by som mala pridavne svetla ale mohla by som motorku tlačievať... toto si honzo spocitaj aj ty...kolko ti zeru vsetky veci a doplkny co tam mas a kolko ti utiahne alternator udava sa to pri urcitych otackach takze treba aj rezervu nejaku aby to potom nekapalo kade tade ked budes v nizsich otackach a alternator nebude stihat, lebo podla tvojich tem uz ju mas havlom pavlom ovesanu...
obe zeru 55w co mas dokopy 110w co rozhodne nieje malo..
inak tie diodove klasicke len diody co mozes mat cez den aj vecer nonstop funkcia nieco ako daylight ze ta je lepsie vidno lebo 3 svetialka si clovek vsimne skor ako jeno tak tie budu zrat mozno tak cca 5w jedno takze to aj bez pocitania je jasneze ze tie by to utiahlo..
naozaj zalezi na co ich chces a na to si musis odpovedat sam...
Poslední změna: 02. bře 2013 08:50 uživatelem corvette. Důvod: oprava
01. bře 2013 22:54 #11

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 548
  • Obdržená poděkování 4

Odpověděl Pepe pro téma Re: příavná světla

No pekne..Ja dám led prídavné na denné svietenie z dôvodu ako si vystihla menšieho odberu a hlavne na turistike si ušanujem origo žiarovku,práve po niečom homologovanom pozerám
02. bře 2013 09:09 #12

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 402
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl Honza CBF pro téma Re: příavná světla

no právě že bych s tím chtěl svítit hlavně v noci ale aby byly použitelny i za mlhy
02. bře 2013 11:39 #13

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 185
  • Obdržená poděkování 2

Odpověděl Declen pro téma Re: příavná světla

Pod prednými svetlami sú v kapotáži také dve prázdne štrbiny. Presne tam by sa priamo pýtali nejaké tie denné ledkové svetlá. Neviete o niečom vhodnom?

Obrázek je pro hosty skrytý.
Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro její zobrazení.

LUBO.... CBF600SA 2009 "BlackPearl"
Poslední změna: 02. bře 2013 19:05 uživatelem Declen.
02. bře 2013 18:53 #14

Tato zpráva obsahuje přiložené soubory.
Prosím, přihlašte se nebo se zaregistruje, pro jejich zobrazení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 185
  • Obdržená poděkování 2

Odpověděl Declen pro téma Re: příavná světla

Nikdo nič?
LUBO.... CBF600SA 2009 "BlackPearl"
22. bře 2013 16:50 #15

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 402
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl Honza CBF pro téma Re: příavná světla

Tak jsem se rozhoupal a koupil jsem ta od Givi

Obrázek je pro hosty skrytý.
Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro její zobrazení.



Obrázek je pro hosty skrytý.
Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro její zobrazení.



Obrázek je pro hosty skrytý.
Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro její zobrazení.

Poslední změna: 01. čvn 2013 20:27 uživatelem Honza CBF.
01. čvn 2013 20:26 #16

Tato zpráva obsahuje přiložené soubory.
Prosím, přihlašte se nebo se zaregistruje, pro jejich zobrazení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.438 sekund