Kamera na moto

  • Příspěvky: 306
  • Obdržená poděkování 2

Kamera na moto vytvořil uživatel Bruty

Máte niekto kameru na moto? Akú? Aké máte skúsenosti? Najlepšia a najpredávanejšia je GoPro... oplatí sa? (dosť drahá a aj jej príslušenstvo) a čo Drift? alebo ACTIONPRO SD21 PRO? A čo softvér na úpravu videa? Som sa nejak nikde nedočítala, či sa dodáva ku kamere, alebo si musím zohnať (zakúpiť) sama... Zatiaľ si filmujem cez foťák, ale to video má len dokumentárny charakter a chcela by som aj trošku kvalitu, nech sa na to dá pozerať aj na TV.
29. pro 2012 21:25 #1

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 246
  • Obdržená poděkování 22

Odpověděl standaCBF pro téma Re: Kamera na moto

A bruty na co konkretne to chces?
Ja jsem uvazoval o kamerce hlavne pro ucel beziciho nahravani ve smycce pro pripad nejake nehody. Samozrejme aby se clovek podival znovu jak jel je taky vyhodne.
bohuzel vetsina kamer co jsem nasel a nebo i od kamaradu mela problem uz pri trochu snizenych svetelnych podminkach, takze jsem nakonec zadnou neporidil. Co jsem tak hledal tak byl i dost problem s uchycenim a samozrejme s vodeodolnosti (kdyz uz to clovek ma tak chce vyzkouset to dat treba hodne blizko k vozovce na vidlici aby byli zajimave zabery)

optimalni predstavu kterou jsem mel bylo mit tu kameru treba ve svetle abych ji vubec nemusel vyndavat a schovavat a aby se nahravani spustilo kdyz zapnu klicek (privedu na ni proud). Nic ani vzdalene podobneho jsem nenasel.
02. led 2013 15:21 #2

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 185
  • Obdržená poděkování 2

Odpověděl Declen pro téma Re: Kamera na moto

A čo tak pozrieť na toto? Nepatrí síce medzi najlacnejšie, ale pre moto snímanie myslím že vyhovuje nadštandardne. Sony ActionCam HDR-AS15



Najlacnejšie som ju našiel na nete za 253€. Má aj vodotesné púzdro v balení.
LUBO.... CBF600SA 2009 "BlackPearl"
09. led 2013 17:08 #3

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 33
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl MichalCBF pro téma Re: Kamera na moto

Já mám tuto a spokojenost.
www.kamerynasport.cz/drift/23-drift-hd170-stealth.html
No a software pro zpracování používám "MPEG Video Wizard DVD 5.0", ale myslím, že to je na vkusu každého, co mu nejlíp vyhovuje.
09. led 2013 20:11 #4

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 306
  • Obdržená poděkování 2

Odpověděl Bruty pro téma Re: Kamera na moto

standaCBF kameru chcem využiť pri svojich jazdách krásnou krajinou sama či s priateľmi a mať na pamiatku zdokumentované super zážitky... :)
Na Orave sme sa vozili na tanku...to bol adrenalín :laugh: :laugh: :laugh:

Declen Sony ActionCam HDR-AS15 dobrý typ. Dnes som bola obzrieť túto kameru v obchode. Je to novinka na trhu a podľa testu v PC Revue má dokonca lepšiu optiku, snímací čip a stabilizáciu obrazu ako GoPro3... Sony má však slabšiu výbavu v balení a zatiaľ nemá ani moc príslušenstva (to sa však v najbližšej dobe môže zmeniť)

MichalCBF o Drifte som tiež premýšľala a celkom sa mi pozdávala, no odradila ma vstavaná baterka, chcem totiž dokúpiť rezervnú na výmenu (nie vždy má človek možnosť dobíjania na cestách)

Vďaka páni za rady a skúsenosti :)
11. led 2013 15:29 #5

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 185
  • Obdržená poděkování 2

Odpověděl Declen pro téma Re: Kamera na moto

Bruty, to príslušenstvo nie je problém. Keď poriadne pohľadáš, nájdeš čokoľvek, čo by pasovalo. Alebo si niečo prispôsobíš k obrazu svojmu. Myslím si, že onedlho bude aj k tomuto originálneho príslušenstva dosť. Je to nové na trhu. Ale páči sa mi, že tam je aj to púzdro do vody. To sa isto hodí na dovolenkách pri mori.

A chceš ju pripevniť na moto, alebo na prilbu? Asi by bolo dobré, mať držiaky na rôznych miestach, aby boli zábery vždy z iného pohľadu. Na prednú vidlu, pod svetlo, na nádrž, na nohu...možností pekných záberov je veľa. Tiež ma to láka. Asi si ju tiež pôjdem osahať naživo. Dúfam, že to nie je veľmi širokouhlé, lebo zábery alias "rybie oko" sa mi vôbec nepáčia. Radšej menej v zábere, ako skreslené.
LUBO.... CBF600SA 2009 "BlackPearl"
Poslední změna: 12. led 2013 18:19 uživatelem Declen. Důvod: doplnenie
12. led 2013 18:14 #6

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 306
  • Obdržená poděkování 2

Odpověděl Bruty pro téma Re: Kamera na moto

Declen tieto akčné kamerky sú podľa mojich info všetky širokouhlé a majú "rybie oko" (aspoň tie značkové)

Samozrejme chcem viacej možností upevnenia a filmovania z rôznych miest. Preto by som uvítala v balení viacej úchytiek a držiakov. Myslím si, že nie je zanedbateľné aj to či má kamera aj diaľkové ovládanie pre ľahšiu obsluhu. Doteraz som filmovala len cez foťák čo som držala v ľavej ruke, ale kvalita videa je úbohá a navyše je to aj veľmi nebezpečné :(
18. led 2013 10:25 #7

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 306
  • Obdržená poděkování 2

Odpověděl Bruty pro téma Re: Kamera na moto

Malá oprava. Drift kamera nemá vstavanú baterku, mala som nesprávne info :)
Hmmm vyzerá zaujímavo... no a teraz babo raď... :laugh:

www.driftczech.cz/Drift-HD-Ghost.html
21. led 2013 13:07 #8

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 669
  • Obdržená poděkování 11

Odpověděl tirak.cz pro téma Re: Kamera na moto

Až se k něčemu dopracujete,nechte tu na konci odkaz té nej. Též bych chtěl kameru na letošní léto,ale zatím jsem ve stádiu shánění financí. B) A procházet desetistránkovou debatu a hledat je na dlouho ;)
Odesláno z vlastní Nokie 3110 prostřednictvím mojí pravé ruky ;) Seru na Tapatalk :)
22. led 2013 09:01 #9

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 9
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl Petrr7 pro téma Re: Kamera na moto

Bruty napsal:

Malá oprava. Drift kamera nemá vstavanú baterku, mala som nesprávne info :)
Hmmm vyzerá zaujímavo... no a teraz babo raď... :laugh:

www.driftczech.cz/Drift-HD-Ghost.html


Ta je vymazlená. Dobrý tip na nákup ;)
22. led 2013 21:26 #10

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.585 sekund