Kamera na moto

  • Příspěvky: 185
  • Obdržená poděkování 2

Odpověděl Declen pro téma Re: Kamera na moto

Nikde som sa nedopracoval k informácii, či je tá SONY kamerka vybavená zameriavacím laserom, podobne ako to majú kamerky Contour. Zasvietiš laserom a presne vidíš, kde máš stred záberu. Dosť podstatná "fičurina", keď nemáš možnosť vidieť záber na displeji.

PS: Tu sa dajú nájsť niektoré, na porovnanie.
....Ťažké rozhodovanie aj pre mňa. Hlavne teraz v čase, keď v prvom rade riešim novú prilbu na sezónu. :)
LUBO.... CBF600SA 2009 "BlackPearl"
23. led 2013 14:42 #11

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 276
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl Bob650 pro téma Re: Kamera na moto

Ahoj. Používám Contour. A když už teď konečně budu snad mít i nějaký čas, tak nahrané video z vyjížďky z CBF srazu ze Slovenska dodám Pacoušovi a bude to moct sestříhat..
Countor má výhodu, že má nejenom laserový zaměřovač, ale máš li Adroid mobil, či s iOSem, propojí se Ti přes bluetooth a můžeš na displeji mobilu sledovat jako v hledáčku kamery, jak máš kameru nasměrovanou a co vlastně snímá.
27. led 2013 10:01 #12

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 185
  • Obdržená poděkování 2

Odpověděl Declen pro téma Re: Kamera na moto

Ano. To s tým spojením s mobilom je celkom dobrá vychytávka. Som zvedavý na to video z tvojej Contour. Lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť. Zaujíma ma hlavne, aký uhol to sníma a nakoľko je ten obraz "skreslený".
LUBO.... CBF600SA 2009 "BlackPearl"
27. led 2013 11:24 #13

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64

Odpověděl Luhamoto pro téma Re: Kamera na moto

Jaké máte dosavadní zkušenosti s kamerou SJ4000. Dají se s ní dělat i nějaké slušné fotky? Může mi někdo případně udělat fotku venku za denního světla v maximálním rozlišení a poslat na e-mail nekomprimovanou ?
23. srp 2015 16:28 #14

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64

Odpověděl Luhamoto pro téma Re: Kamera na moto

Měl bych dotaz ohledně uchycení kamery na motorce. Po koupi kamerky mám za sebou první pokusy a docela jsem zjistil, že pokud chci něco natočit a nejlépe z více úhlů (míst uchycených na motorce), tak každé nastavení je poměrně zdlouhavé. Uvažuji o pořízení nějakého pružného uchycení - husího krku nebo nějaké selfie tyčky.
Máte někdo ohledně toho osobní zkušenost? Netřepe se na tom kamera?
Zatím jsem zkoušel jen uchytit na padáky a zadní nosič a mám krásný obraz bez třepání, ale použití je dost omezené.

29. kvě 2016 13:05 #15

Tato zpráva obsahuje přiložené obrázky.
Prosím, přihlašte se nebo se zaregistruje, pro jejich zobrazení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 918
  • Obdržená poděkování 97

Odpověděl boco818 pro téma Re: Kamera na moto

Ahoj
Gratulujem ku kamere :)

Ja som skusal toto s mojou kamerou SJ4000:
- na riaditkach za plexi, pouzity kvalitny RAM držiak, rovnaký ako Garmin GPS (obraz sa vlni pri vyssich otackach motoru - frekvencia vibracii interferuje s snimkovou frekvenciou kamery, je to efekt znamy a tiez ho popisuje vela motorkárov). V tomto pripade dobre vynikne klopenie v zatackach, spolu so záberom na otáčkomer a tacho video môže vyzerať celkom "akčne" . Kvôli kvalite ale limitovane pouzitie. Skusal som to aj skôr s telefonom (Samsung S3) a aj fotakom Canon a ten istý vysledok, obraz sa vlni ešte viac. :angry:
- na padakoch - obraz sa trasie aj vlni. Uhol zaberu nastaviteľný len v malom rozsahu, vzhľadom na uchytenie. Veľmi limitované použitie. Ale je fakt ze som nemal dobrý držiak. :dry:
- na prilbe zboku. Aj keď je video menej akčné, toto som vyhodnotil ako najlepšie riešenie, vzhladom na sirku zaberu a možnosť regulácie čo chcem do záberu dať (kamera vidí to kam sa pozerám ja. Ale tiež je to nevýhoda a treba si dať pozor aby clovek príliš nevrtel hlavou :evil:

A poznamka k tomu husiemu krku - mam ho doma, pozivam ako stativ na telefón. Na kameru použiteľné len v statickom móde, už aj malý nápor vetra ho bude ohýbať. Prinesiem na zraz, uvidíš sám
Poslední změna: 31. kvě 2016 07:18 uživatelem boco818.
31. kvě 2016 07:16 #16

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64

Odpověděl Luhamoto pro téma Re: Kamera na moto

Boco díky za reakci ušetřil jsi mi nějakou tu korunu. Nevěděl jsem jak to bude tuhé a jestli by to bylo použitelné.
Já jsem zatím zkoušel upevnění na padáku a na madlech spolujezdce. Docela jsem laboroval kam to dát, velice to není kam upnout aby byl nějaký pěkný záběr. Ale obraz i na padáku i na madlech mám pěkný, neroztřepaný.
Několik fotek z mých pokusů.











Chtělo by to něco s otočným kloubem 360° a taky jsem zvažoval nějakou výsuvnou tyčku.
Poslední změna: 31. kvě 2016 16:18 uživatelem Luhamoto.
31. kvě 2016 16:02 #17

Tato zpráva obsahuje přiložené obrázky.
Prosím, přihlašte se nebo se zaregistruje, pro jejich zobrazení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 924
  • Obdržená poděkování 44

Odpověděl Pacous pro téma Re: Kamera na moto

Take laboruju... Koukal jsem na nejaka videa a prekvapilo me, jak dobry je zaber z prisavky z kapotaze (viz nize - cca cas 4:00). Zkusil jsem za par kacek objednat, tak uvidime...
Praha - CB 1300 SA (2008)
CBF 1000 ABS (2006)
www.vanisti.cz
31. kvě 2016 16:05 #18

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma Re: Kamera na moto

Přísavku mám ale nemám dost rovnou plochu na motorce takže se bojím, že kamera odpadne i přesto, že přísavka je do 300km/hod....
Honda CBF 1000 RS:)
31. kvě 2016 16:40 #19

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64

Odpověděl Luhamoto pro téma Re: Kamera na moto

Přísavku nemám a krom nádrže nevím jestli by držela. Asi budu hledat něco s pevným připevněním. I když záběry z videa s přísavkou jsou dobrá. Budu zkoušet dál. Možná záběry s nějakým ramínkem by nemusely být taky špatné. Škoda toho husího krku, taková flexibilita v upevnění by se hodila.
31. kvě 2016 20:30 #20

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.906 sekund