Czechoslovakia

  • Příspěvky: 450
  • Obdržená poděkování 9

Czechoslovakia vytvořil uživatel konvajsr

V patek tady v Krnove jsem byl na koncerte Horkyze slize-skvela Slovenska kapela
a mam pocit po tom skvelem zazitku,ze jsme se jako dva narody nikdy nerozdelily,
jezdim na me oblibene Slovensko uz asi 18 let a vzdy si to pri setkani s temi
obycejnymi lidmi tam celou dobu rikam.Vzdy jsem si to to jen myslel,ale po navsteve koncertu to je realita-alespon v mem srdci.At zije Czechoslovakia.
Díky: Pepe
06. dub 2014 08:57 #1

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 56
  • Obdržená poděkování 3

Odpověděl patek pro téma Czechoslovakia

Asi se mnou nebudeš souhlasit, já si myslím,že se naše vztahy se po rozdělení zlepšily. Odpadla většina třecích ploch a jsme teď se Slovenskem rovnocenní partneři.Máme k sobě jazykem i povahou nejblíže,ale Czechoslovakia nebylo zrovna ideální spojení.
06. dub 2014 22:49 #2

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 450
  • Obdržená poděkování 9

Odpověděl konvajsr pro téma Czechoslovakia

To nebudu-urcite.
08. dub 2014 15:51 #3

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 669
  • Obdržená poděkování 11

Odpověděl tirak.cz pro téma Czechoslovakia

Ani já nesouhlasím, CS je napořád, i když tu někdo udělal nesmyslnou čáru. Rozumím tomu že to někteří nepochopí, ale pro mě je Slovensko půlka domova. A nemám potřebu pro svého syna zařizovat pas jen proto, že chce vidět babičku která bydlí za kopcem. Pro mě to je pouze výmysl několika nejvyšších , kteří si pro sebe udělali prima korýtka. A samozřejmě se toho účastnil i náš pan doktor Šašek,který to odklepl. Ale co, každý máme svůj názor, že? :-)
Odesláno z vlastní Nokie 3110 prostřednictvím mojí pravé ruky ;) Seru na Tapatalk :)
08. dub 2014 23:27 #4

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 56
  • Obdržená poděkování 3

Odpověděl patek pro téma Czechoslovakia

Milý tiráku. Ke své slovenské babičce nejezdím přes pár kopců nikoliv kvůli zaminované hranici.Problémům s pasem a ostrým pohraničníkům.Prostě umřela na věk.Máme rok 2014.Jsme v jednotném celním prostoru a hranice můžeš překročit kdekoliv bez pasu.
Já jen tvrdím,že vztahy mezi námi jsou teď mnohem lepší. S tím nesouhlasíš?
09. dub 2014 20:19 #5

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 41
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl Don_Pedro pro téma Czechoslovakia

Nevím jestli jsme se jako národy nikdy nerozdělily, ale osobně jsem toho názoru, že až rozdělením a uplynutím určité doby všem došlo, jak k sobě oba národy měly blízko, ačkoliv byly po rozpadu monarchie a vzniku Československa uměle spojeny do jednoho státu. Nicméně pokud by k rozdělení nedošlo, věřte tomu, že my bychom stále nadávali na to, jak nás slováci táhnou dolů a jak je dotujeme a Slováci by zase nadávali na to, že se bez nás nemohou samostatně rozvíjet. Rozdělením každá země dostala v podstatě co chtěla, my jsme si mohli ekonomicky růst a "nedotovat" a slováci dostali svoji šanci (kterou myslím využívají naplno, protože poslední roky rostou co se týká HDP rychleji než my), oba národy k sobě mají stále bízko a kráčejí ruku v ruce, kdyby k rozpadu nedošlo, možná bychom s nimi tak hazky necítili.
P.S.: žiju se Slovenkou B)
09. dub 2014 23:47 #6

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 450
  • Obdržená poděkování 9

Odpověděl konvajsr pro téma Czechoslovakia

A co,ze zijes se Slovenkou-mas pravdu-ale tu svou.
10. dub 2014 17:10 #7

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 306
  • Obdržená poděkování 2

Odpověděl Bruty pro téma Czechoslovakia

Naše dva národy majú k sebe veľmi veľmi veľmi blízko... a nie len rečou a mentalitou, ale aj krvou... veď kto z nás nemá rodinu na druhej strane? Čo sa stalo, stalo sa, rozhodlo sa o nás bez nás, ale čo sa dá robiť, ideme ďalej... Blbcov a hochštaplerov je dosť na oboch stranách hranice... :laugh:
Plakať nad minulosťou je strata času a uberá energie na ďalší lepší a krajší život.
Je to všetko o ľudoch, o sympatiách, emócií, tolerancie, láske.... dá sa o tom písať celé hodiny...
V tomto klube sa našli ľudia, ktorí idú na jednej vlnovej dĺžke, majú rovnakú záľubu v turistike na motorke, a jednoducho sú to fasa ľudia... :)
Vždy sa s vami rada stretnem a pokecám, zajazdím si a cítim sa veľmi dobre. :)
Je úžastné že si spolu môžeme pokecať každý po svojom a rozumieme si bez najmenších problémov... Jednoducho k sebe patríme, aj keď má každý svoj kus zeme na hranie... :laugh:
Radek, Horkýže Slíže sú neskutočne dobrá punková (ľudová) kapela :) Žeriem ich od prvého video klipu v triangli: Maštaľ... :evil:
Následne som si išla kúpiť ich prvý album: V rámci oného a odvtedy ich kupujem stále.... (mám všetky ich albumy aj DVD) Koncertov som videla asi 10 a stále boli No.1
Ak sa ti to páčilo, tak sa ti určite bude páčiť aj kapela Bijoutterier, Kuko (frontmen kapely HS) im robí hudbu a texty a natočili už druhé CD
10. dub 2014 18:48 #8

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 41
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl Don_Pedro pro téma Czechoslovakia

Tak koukám, že shoda panuje v tom, že oba národy jsou si blízko a vycházíme spolu dobře. Každý si najde svoje, máme vzájemně přes "hranice" kamarády, části rodin, partnery atd. Nicméně shoda není v tom, zda bylo správně rozdělit či ne, asi by to chtělo nějaké referendum, jak je nyní populární :) Čeho si však všímám třeba já tady u nás v západních čechách je to, že slováky obecně lidi moc neberou a jakoby je neměli moc rádi. Jak je to u vás?
To konvajsr: že žiju se slovenkou byla poznámka v tom smyslu, že intenzivně pracuji na udržování vzájemných vztahů Czecho-slovakia, nic jiného ;)
11. dub 2014 10:26 #9

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 450
  • Obdržená poděkování 9

Odpověděl konvajsr pro téma Czechoslovakia

Done Pedro-ja jsem te chtel svoji nemistnou poznamkou,ze mas Slovenku-nasrat,tak
jak mivam ve zvyku.Nenechal ses-1:0 pro tebe.Bruty to napsala MOC krasne-je
videt,ze je to zivotem protrela baba.(na Slovensku je baba babicka-tak jsem to
nemyslel cheche).
11. dub 2014 17:51 #10

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 1.257 sekund