Jakou by jste vybrali?

  • Příspěvky: 57
  • Obdržená poděkování 2

Odpověděl danoous pro téma Jakou by jste vybrali?

Co se tyka toho chladice oleje, maji je oba. Jen trochu jinak vypadaji.
Moje chyba je, ze jsem tvrdil, ze je to olej-voda, ale neni, je chlazeny vzduchem zkrze zebrovani, u obou generaci.
Jsem si to zamenil se starsi CBR600.
Takze abychom predesli spekulacim, mrkni na nasledujici linky, kde je to pekne videt:

Zde je link na schema starsi verze r.v. 2006:
(polozky 7, 8, 9..)
www.bike-parts-honda.com/pieces-honda-de...0+NAKED+2+TONES.html

Zde je link na novejsi verzi, je tam trochu rozdil, nic mene, princip zustava stejny.
Sestava Bloku r.v. 2010 (je hned vedle priruby pro olejovy filtr):
www.bike-parts-honda.com/pieces-honda-de...0-CBF+600+NAKED.html
Sestava chladice r.v. 2010 (polozka 14):
www.bike-parts-honda.com/pieces-honda-de...0-CBF+600+NAKED.html

Tak snad je to uz jasnejsi...
Poslední změna: 09. dub 2015 20:23 uživatelem danoous.
09. dub 2015 20:20 #21

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma Jakou by jste vybrali?

Vy už jdete koukám při výběru moto dost do hloubky...
Já bych ti jen poradil tyhle motorky mají jednu slabinu s Al rámem...pod nádrží za krkem při ráně praskají. občas se to maskuje... Ovšem u CBF ty pády nejsou tak častý jako u Horneta.

Dál bych koukal spíš na ten rok čím mladší bude tím bude asi uvěřitelnější historie a čím míň majitelů tím lépe... Za mě bych doporučil radši trochu přidat a koupit moto novější jinak hrozí že koupíš něco do čeho pro klid tvé duše stejně nasypeš...
Honda CBF 1000 RS:)
10. dub 2015 10:31 #22

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 57
  • Obdržená poděkování 2

Odpověděl danoous pro téma Jakou by jste vybrali?

JinT,
to je zajimava poznamka, muzes prosim pekne to trosku rozvezt, praskani Al ramu za krkem pod nadrzi?
To jsi nekde videl na vlastni oci?
Ona ta predni cast, kde je krk rizeni a drzaky motoru s chladicem je navarena na dalsi cast ramu - "patere".
To myslis, ze praskaji v tom svaru? Prijde mi to prave celkem dost robustni v te oblasti, takze bych tam videl
jako slabsi misto ten svar...
Nicmene, musi to byt uz pekna pecka, aby tam neco prasklo...

btw, toto misto je jaks taks pristupne po odklopeni nadrze, demontujes bocni cerne plasty (z kazde strany 1x sroub)
a pak 2x sroub na nadrzi u krku. Pak nadrz odklopis...
10. dub 2015 13:41 #23

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma Jakou by jste vybrali?

JoJo nádrž odklopíš. já jsem tohle viděl u horneta, ale princip je stejný. Jak jsem psal CBF většinou nemají takoví dravci . Ovšem když už se tohle stane tak nepraská svár ale TOO za svarem v té tzv páteři a tam se to nedá moc srovnat jen to zavaří zpět a pokud se podíváš pod nádrž poznáš zásah. (Možná by stačilo kouknout se od spodu nevím kolik tam má šestka místa. Oprava je taková motorka se nastrojí vidlice brejle ale rám se jen přihne zpět a svaří. Ale nechci tě děsit třeba byl tohle jen jeden případ za všechny.
Honda CBF 1000 RS:)
10. dub 2015 16:14 #24

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 720
  • Obdržená poděkování 29

Odpověděl Dr.Pilulkin pro téma Jakou by jste vybrali?

JinT napsal: Dál bych koukal spíš na ten rok čím mladší bude tím bude asi uvěřitelnější historie a čím míň majitelů tím lépe... Za mě bych doporučil radši trochu přidat a koupit moto novější jinak hrozí že koupíš něco do čeho pro klid tvé duše stejně nasypeš...


Svatá slova. Tento týden jsem s těžkým srdcem prodal náš úžasný Peugeot 206 1,6 HDi (prostě malinká raketa na čtyřech kolech). Koupil jsem ho před čtyřmi lety přes kamaráda, takže solidní koupě. Jaké bylo mé překvapení, když mi předevčírem pán z bazaru ukázal výpis z Cebie, že před pěti lety mělo auto bouračku, kterou pojišťovna uzavřela jako tzv. totální ekonomickou škodu, tedy, že oprova by stála víc, než hodnota auta. A vida, českému šikulovi stačilo vyměnit pár plechů a najít jednoho blbce jako jsem já a vydělal slušný balík peněz. Takže odteď auto či moto jedině se serviskou a s prokazatelnou historií.
10. dub 2015 23:15 #25

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma Jakou by jste vybrali?

Bohužel ti ještě zkazil radost ale serviska je papír se kterým se třeba u skodovek můžeš .... Vis co bylo by to na delší povídání docela dobře jsem pronikl jak se dělají podvody finta je chtít manipulovat už před první technickou a nejezdit na garancky moto/auto mít ze zahraničí a musí to byt typ co jde zmanipulovat a je to pohoda... Kdo v tom chodí udělá zázraky... U Hondy to asi půjde taky protože me osobně servisní nedali já jsem se po ni neschanel byla v hodně a já byl na každé garance na kterou me volali já jsem s nimi komunikoval a když jsem se na servisní zeptal bylo mi řečeno ze není a nikdo ji ne vyplňuje říkám OK tak mi ze systému ty garancky vyjedte a dopiste mi je .... Ovšem oni přecházeli na jiný systém a data nejsou... Takže ted stačí udělat razítko HONDA a před první technickou si orazit 10000 a je to OK ...
Honda CBF 1000 RS:)
11. dub 2015 07:29 #26

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1660
  • Obdržená poděkování 98

Odpověděl Hodys pro téma Jakou by jste vybrali?

vždycky rozhoduje stav :) serviska a původ je krásná věc ale pečlivá prohlídka je k nezaplacení , oni ani kilometry nejsou úplně na škodu opravdu záleží na aktuálním stavu
Poslední změna: 11. dub 2015 08:10 uživatelem Hodys.
11. dub 2015 08:09 #27

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 388
  • Obdržená poděkování 47

Odpověděl Kevvin pro téma Jakou by jste vybrali?

Doctore, ber to tak: sloužil ti Peugeot dobře?? Pokud ano, neřešil bych to. Tedy pokud to prodáš za přijatelné peníze. Jinak já nedávno zjistil, že moje Octavia měla v roce 2006 (první technická) najeto stejně jako já, když byl loni na STK cca stočeno asi 100tis :(

A jak píše Jindra, když to šulíš od začátku, nikdo na nic nemůže přijít ...
CBF 600 S 2008
11. dub 2015 11:27 #28

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 23
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl PetrCBF pro téma Jakou by jste vybrali?

Pro Danoouse: Já tě nevím, mně přijde že ta starší tam vodu má.. i v manuálu píšou že se má vylejt voda před demontáží a vede k tomu chladiči i krásná velká hadice :-) ale nechci se hádat, ty motorky moc neznám.

Co se výběru týče, pravděpodobně to vyhraje tato.
ulozto.cz/xS5UaZDi/motorka-rar
Historie 0 ale stav mi přijde hodně solidní.
Poslední změna: 12. dub 2015 09:14 uživatelem PetrCBF.
12. dub 2015 09:12 #29

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma Jakou by jste vybrali?

Píšu z mobilu a tak si fotky neprohlidnu ale jestli jsi ještě nekoupil poradim jednu věc vezmi si sebou odborníka ale takového hodně nestranného a na prohlídku jdi s tím ze je motorek tři zadky a ne ze už potrebujes jezdit tak si usetris dost starosti a pokud něco sezenes dej vědět jak jsi dopadl a zrovna se prijed představit na sraz.... Přejí úspěšný lov
Honda CBF 1000 RS:)
14. dub 2015 20:19 #30

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.602 sekund