Závada na svářečce CO2

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64

Závada na svářečce CO2 vytvořil uživatel Luhamoto

Ogaři řeším problém a mé svářečce (MIG), nechal jsem si doplnit plyn do lahve (6kg u požárních techniků s náplní CO2).
A dnes jsem potřeboval svařovat, zapnu svářečku pustím plyn a prskalo to jako by to bylo bez plynu. Naplněná ale je. Přívod u budíků se mi rosí chladem a toho jsem si nikdy dříve nevšiml, že by to dělalo. Plyn syčí ale zdá se mi že málo, přitom budíky ukazují dobrý tlak. Je možné, aby mi zamrzaly kohouty. Nebo hledat závadu někde jinde?
V přívodu k pistoli? Jo taky když jsem svářečku dnes pustil praskla mi hadička od plynu u hořáku. Ale to jsem opravil hadičku jsem znova napojil.
05. srp 2016 19:02 #1

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 669
  • Obdržená poděkování 11

Odpověděl tirak.cz pro téma Závada na svářečce CO2

Určitě plnili CO2? U těhlech lidí nikdy nevíš B)
Odesláno z vlastní Nokie 3110 prostřednictvím mojí pravé ruky ;) Seru na Tapatalk :)
05. srp 2016 19:13 #2

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64

Odpověděl Luhamoto pro téma Závada na svářečce CO2

tirak.cz napsal: Určitě plnili CO2? U těhlech lidí nikdy nevíš B)

Jo tomu bych věřil, že tam dali CO2. I podle toho chladu na budících a kohoutu. Obávám se že mi asi zamrzá nebo nevím.
Zkusím při nejbližší příležitosti nechat nahřívat něčím kohout (zatím pro zkoušku mě napladl jen fén nebo ponornou spirálou na vodu. Pokud to nemám ověřené, tak bych nerad kupoval vyhřívané ventily. Třeba je závada jinde.
05. srp 2016 19:52 #3

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 669
  • Obdržená poděkování 11

Odpověděl tirak.cz pro téma Závada na svářečce CO2

Ale pokud to funguje jinak než předtím, bude někde chyba. Budíky mrzly při velkém průtoku. Ale to musel být mazec. Ne že dvakrát ťukneš a hotovo. Zkus Jindru, třeba to má nějak vychytaný.
Odesláno z vlastní Nokie 3110 prostřednictvím mojí pravé ruky ;) Seru na Tapatalk :)
06. srp 2016 14:22 #4

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64

Odpověděl Luhamoto pro téma Závada na svářečce CO2

tirak.cz napsal: Ale pokud to funguje jinak než předtím, bude někde chyba. Budíky mrzly při velkém průtoku. Ale to musel být mazec. Ne že dvakrát ťukneš a hotovo. Zkus Jindru, třeba to má nějak vychytaný.


Tak jsem zkusil zvýšit průtok plynu na 15l/min a více a praskla mi gumová hadička u hořáku.
Hadičku jsem odpojil a na zahradě vyzkoušel pustit plyn bez hadičky čistě jen přes ventil. Myslím si, že ventil bude OK. Sice byl podchlazený, ale při zvyšování průtoku plyn fučel ven, řekl bych přiměřeně rychle jak jsem pouštěl. Když byla nasazená hadice připadalo mi že fučí méně. Nebo spíš nejprve při zmáčknutí fučí a pak je poznat citelný pokles (může to dělat tlak v hadičce která se nafukovala.
Ale ani tak se mi nepodařilo dosáhnout toho aby mi svářečka neprskala. Svár je otřesný, takže už začínám mít podezření na ten plyn. Docela to nechápu, když nabízejí plnění CO2 pro svářečky.
Předchozí láhev jsem kupoval novou a nevěděl jsem zda tam byla směs CO2+argon nebo čisté CO2. D dokladu je ale napsáno láhev CO2 a barva láhve je šedá (bez zeleného proužku nebo jiné značky).
06. srp 2016 20:15 #5

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma Závada na svářečce CO2

No pánové nechci se pustit to žádné velké debaty takže pokud máš přívod je základ pokud máš dobrý ochranný plyn osobně jsem nikdy nechápal a nepochopím hasičáky na svářečce. Proč protože u ochranné atmosféry potřebujeme určitou jakost plynu (čistotu) nechceme tam vodu a různé drobnosti které se z hasičáků uvolní... Pokud máš svojí bombu je to lepší situace ovšem opět jakost plynu podle mě lidi co plní hasičáky nikdy nedodrží a nebo nebude dostatečná(zejména asi flašku nikdy nevysuší a nezbaví se vody) pak nemůžeš nikdy čekat dobrý výsledek... Samozřejmě chápu finance nájmy atd... ovšem asi je nejlepší domluvit se v nějaké dílně kde mají určitý obrat lahví a spojit se ...

Pokud se budeš bavit o rozdílu mezi CO2 a směsí Argon/CO2. Nejjednodušší je říci čisté CO2 je lepší na průvar ale má větší rozstřik, Směsný plyn je asi v zásadě pro kvalitní svar, menší rozstřik ale průvar je menší... Pro dílnu bodování v zásadě asi lepší CO2. Směsné plyny jsou moderní a používají se různě ve výrobě ale jde o delší svary a jednodušší očistění rozstřiku. Opravdu jen velmi jednoduše řečeno...
Honda CBF 1000 RS:)
Poslední změna: 08. srp 2016 10:34 uživatelem JinT.
08. srp 2016 10:30 #6

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64

Odpověděl Luhamoto pro téma Závada na svářečce CO2

Nechal jsem to naplnit ve firmě co plní láhve pro hasicí potřeby, protože a to nechápu proč se s těmi plyny dělají takové ofuky a nemohl jsem nikoho v okolí sehnat kdo by mi to naplnil. Asi to bude tou kvalitou plynu. Dnes půjdu koupit nové přívodní hadice, tak snad pak budu vědět víc. Ještě nevím jestli nemůže byt trohu zašpiněný i hořák. Jen na pocit se mi zdálo, že plyn z láhve přeci jen fouká víc než z pistole, ale to může být jen subjektivní a zavádějící pocit.
Jen tak ohledně nastavení jaký průtok plynu Jindro nastavuješ? Jen pro porovnání. Dík.
08. srp 2016 11:11 #7

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma Závada na svářečce CO2

Ahoj
hubici musíš mít opravdu čistou slepený prach kor jestli používáš horší silikon do hubice vše dost slepí... jinak běžně se stane že máš porušenou hadičku na přívod plynu proto se měří průtokoměrem na hubici a porovná se co máš nastavené a co ti jde z hubice.

Průtok záleží na dráhu hubici ampérech a poloze... Ovšem asi minimum počítej 10l u velkých svarů se jede až 20l....
Honda CBF 1000 RS:)
08. srp 2016 17:13 #8

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64

Odpověděl Luhamoto pro téma Závada na svářečce CO2

JinT napsal: Ahoj
hubici musíš mít opravdu čistou slepený prach kor jestli používáš horší silikon do hubice vše dost slepí... jinak běžně se stane že máš porušenou hadičku na přívod plynu proto se měří průtokoměrem na hubici a porovná se co máš nastavené a co ti jde z hubice.

Průtok záleží na dráhu hubici ampérech a poloze... Ovšem asi minimum počítej 10l u velkých svarů se jede až 20l....


Tak jsem zkusil dát nové hadice. Bohužel do té pistole se mi nepodařilo žádným způsobem utěsnit hadici u nátrubku tak, aby nefučela. Nevím co konstruktéry vedlo k tomu, že přívod má 4 mm nátrubek a u spínače na plyn jen 3 mm. Takže oprava jen provizorní a to tím, že jsem původní hadici zkrátil kvůli drobným dírkám na polovinu a konečně svářečka vařila tak jak má. Takže budu kupovat novou hadici s hořákem. Mám si při koupi hořáku na něco dát pozor? Můžeš mi něco doporučit svářečku mám Kühtreiber KIT praktik 159. Hořák bych bral délky 3m, teď mám 2m a je to hrozně na krátko. S přímým připojením.





Moc jsem k dané svářečce hořáků nenašel. Ale asi vezmu toto klik na hořák

Poslední změna: 08. srp 2016 22:12 uživatelem Luhamoto.
08. srp 2016 18:14 #9

Tato zpráva obsahuje přiložené obrázky.
Prosím, přihlašte se nebo se zaregistruje, pro jejich zobrazení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma Závada na svářečce CO2

Ahoj¨
Hele já bych to řešil rovnou výměnou hořáku už jen protože když odešli hadičky odejde i bohden.
Bohužel ti v této kategorii nemužu pomoct jednak MIG/MAG zdaleka tak neznám a co jsem viděl jsou hořáky s vodním chlazením a trochu jiné ovládání... Bohužel sorry
Honda CBF 1000 RS:)
Díky: tirak.cz
09. srp 2016 06:19 #10

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.846 sekund