Cesta do Chorvatska

  • Příspěvky: 1
  • Obdržená poděkování 0

Cesta do Chorvatska vytvořil uživatel Martinek

Plánujeme s přáteli dovolenou do Chorvatska a jak jinak než na motorkách :) Chtěl jsem se proto zeptat, jaké máte zkušenosti s jízdou po Slovinské dálnici, četl jsem, že je nutné si koupit dálniční známku, i když se po této dálnici jede jen kousek. Narazil jsem taky na kralmotoru.cz/media/jak-objet-slovinskou...lony-vas-ale-neminou na tipy, jak slovinskou dálnici objet. Uvádějí tam projet centrem Mariboru nebo Lenártem nebo přes hraniční most u Mureck nebo jet rakouskými okresními silnicemi nebo jet přes hraniční přechod Bad Radkersburg - Gornja Radgona. Máte někdo s těmito cestami zkušnosti? Poradil byste? Nechce se nám kupovat kvůli pár kilometrům hned dálniční známka.
03. čvc 2017 14:46 #1

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1008
  • Obdržená poděkování 72

Odpověděl Malp pro téma Cesta do Chorvatska

Zdarec,už roky používám trasu objezdu Mureck- Lenart - Ptuj (kde končí placený úsek ) . Žádný problém na této trase není - dál za obcí Trnovská Vas je po pr. straně motorest , kde bývají rychloměřiči , jinak pohoda .Těsně před sjezdem z dálnice na Mureck je parkoviště , z něj už jen kousek kopíruješ dálnici a sjezd ,pak podjedeš dálnici a tankuju na první benzince vlevo -mají oproti dálnici dobrou cenu.
Díky: Rishor
03. čvc 2017 15:31 #2

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 82
  • Obdržená poděkování 8

Odpověděl Karl pro téma Re:Cesta do Chorvatska

Už asi třikrát jsem to jel jak píše Malp a bylo to v pohodě
04. čvc 2017 05:23 #3

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma Re:Cesta do Chorvatska

Já bych do chorvatska nejel už jinak než přes Bosnu --- Mostar vodopády Kravice vyjedeš u Kotorského zálivu a v Jablanici to skvělé skopové... sakra hned bych jel :woohoo: :woohoo: ale to je expedice sama o sobě... ta Malpova trasa je ta nejkratší jak se dostat na místo... ale pokud by se jelo na jih tak ta Bosna vypadá velmi zajímavě jen pozor na Zelenou kartu... nasmí být od přívěsu jako ta moje... to Vás pak stojí trochu peněz navíc... :evil: :woohoo: :woohoo:
Honda CBF 1000 RS:)
Díky: Rishor
04. čvc 2017 11:22 #4

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1008
  • Obdržená poděkování 72

Odpověděl Malp pro téma Re:Cesta do Chorvatska

JinT napsal: Já bych do chorvatska nejel už jinak než přes Bosnu --- Mostar vodopády Kravice vyjedeš u Kotorského zálivu a v Jablanici to skvělé skopové... sakra hned bych jel :woohoo: :woohoo: ale to je expedice sama o sobě... ta Malpova trasa je ta nejkratší jak se dostat na místo... ale pokud by se jelo na jih tak ta Bosna vypadá velmi zajímavě jen pozor na Zelenou kartu... nasmí být od přívěsu jako ta moje... to Vás pak stojí trochu peněz navíc... :evil: :woohoo: :woohoo:


Jasan, že přes Bosnu , ALE napřed musíš prosvištět přes právě zmiňované SLO a HR ( pokud děláš rychlopřesun po dálnici ) - tedy pokud nejedeš přes Maďary.

Jinak hlásím návrat z motovejletíku po Balkáně - CZ-A-SLO-HR-BiH-MNE-AL-GR-MK-AL-MNE-BiH-HR-HU-SK-CZ . Najeto bez pár kiláků 4300km / 14 dnů - bomba, ale záhul v těch vedrech .
04. čvc 2017 11:53 #5

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 918
  • Obdržená poděkování 97

Odpověděl boco818 pro téma Cesta do Chorvatska

Osobne doporučujem sa uplne vyhnúť Slovinsku.

Najrýchlejšia trasa je cez Bratislavu, dalej smer Szombately (je tam novootverena dialnica M86). Pred Szombately odbocit na Sarvar, Vasvar a potom smer M7 Letenye. Trasa BA - Zagreb

Alternativa z BA cez A po okreskach smer Neusiedler am See a popri hranici s H smer Moschendorf a dalej n Kormend, Nadasd a Letenye. V rakúsku je to celkom pekna cesta.
Díky: Wiki
05. čvc 2017 00:55 #6

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 68
  • Obdržená poděkování 8

Odpověděl Wiki pro téma Cesta do Chorvatska

Ahoj bando.

Ja take planuju jet do Chorvatska a tak bych se rad zeptal. Mam v planu tuhle trasu pres Slovensko a Madarsko:
www.google.cz/maps/dir/50.1614978,16.272...c48ce1ea8910d9c6!3e0
A tak se chci zeptat zda uz to nekdo jel v kuse nebo dvoudenne? A pokud na dva dny, tak kde kdo prespava? Jestli stan nekde u silnice nebo nejaky privatek ci motorest? A kdyz nekde prespaval tak jake finance cca za to???? Dekuju moc za info. Hezky den vsem.
Wiki
Poslední změna: 05. čvc 2017 09:27 uživatelem Wiki.
05. čvc 2017 09:23 #7

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64

Odpověděl Luhamoto pro téma Cesta do Chorvatska

Podobnou trasu Luhačovice - Šibenik cca 1000 km jsem jel cestovním tempem s přestávkama cca 10 hod.. Vyrážel jsem na noc a jelo se mi v pohodě, dopoledne jsem tam byl.
Díky: Wiki
Poslední změna: 05. čvc 2017 13:16 uživatelem Luhamoto.
05. čvc 2017 13:15 #8

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 918
  • Obdržená poděkování 97

Odpověděl boco818 pro téma Cesta do Chorvatska

Ahoj, ten link mo nejde otvoriť. V princípe ale u mna platí ze do 1000km/den spravim za den (dlhy den).
Kombinacia nejake dialnice a zvysok okresky
Díky: Wiki
06. čvc 2017 01:25 #9

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma Cesta do Chorvatska

Přesně tak míme, že 1100km se dá ale dojedeš dost rozmlácenej... a záleží kolik trasy tvoří dálnice... pokud to jsou DE dálnice je to lepší protože se nemusíš klepat cestovní tempo 150-170km/hod... ale záleží na tvé prdeli.. protože první krize bude už na 600km :woohoo: ale dá se to na noc jsme sice dojeli za tmy ale víme jak je to na motorce když chytneš srnku... takže doporučuji vyjet brzo ráno a dát co nejvíc za světla... autem je to jiné tak mi noční přesun nevadí...
Honda CBF 1000 RS:)
Díky: Rishor, Wiki
07. čvc 2017 13:11 #10

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.645 sekund