Najkrajšia cesta z Prahy na Slovensko.

  • Příspěvky: 25
  • Obdržená poděkování 4
Ahojte,
mám pred sebou poslednú etapu svojho výjazdu do Francúzska.
Som v Prahe a zajtra idem domov do Banskej Bystrice.
Mám na to celý deň, poraďte mi, prosím, nejakú peknú cestu "zeměmi koruny České", aby som nemusel z Prahy do Brna ísť po diaľnici.
Vopred ďakujem za všetky námety.
Poslední změna: 14. čvc 2017 01:29 uživatelem hochut.
11. čvc 2017 21:20 #1

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 918
  • Obdržená poděkování 97
Ahoj

jednoznacne cesta c.11 - tento usek : Vamberk-Zamberk-Jablonne n. Orlici - Cervena Voda - Sumperk - Rymarov - Sternberk
cesta c.11
je to len narychlo spravena trasa z google maps, da sa este zoptimalizovat (napr obist Sumperk zo severu), ale chybu nespravis ked po nej pojdes tak ako je.
Díky: Rishor
12. čvc 2017 00:49 #2

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345
Tohle jsme jeli teď s Mártym a já už vidím kde se mi ztratili ty zatáčky co jsem chtěl jet.... já nechtěl jet jen přes Šumperk já chtěl do ŠTEMBERKA... teď to vidím... tohle mi furt neštymovalo... mi jeli dál po 11. To jsem si nevzpomněl odtud na Opavu ty zatáčky tam taky nemáš znázorněné jezdí se tam závody do vrchu moc hezky to tam kdysy bývalo... a já to vzal na Bruntál a Opavu :( ale stejně jsme to měli nadupaný dali jsme si to na otočku a bylo to přes 600km a měli jsme toho asi oba dost :woohoo:
Honda CBF 1000 RS:)
13. čvc 2017 09:36 #3

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 25
  • Obdržená poděkování 4
Vďaka za tip, Boco.
Nakoniec sa to vyvŕbilo trocha inak, ale keď príde ďalšia príležitosť tak jedenástku hádam absolvujem.
Aj tak som mal cestu výbornú, potreboval som byť na obed v Brne, tak som po diaľnici vybehol z Prahy a použil výjazd pred Benešovom.
Zadal som navigácii "najrýchlejšiu cestu mimo diaľnic" a previedla ma po pár veľmi pekných úsekoch ...
... aj pár nepekných zaprataných kamiónmi.
Keď som vďaka uzavretej ceste za Sázavou zistil, že nestíham, dorazil som to do Brna po diaľnici.
V Brne som rozmýšľal, že to ohnem na sever na odporučenú jedenástku ale nejak sa tam mračilo od severozápadu tak som nabral kurz Trenčín.
Ale za Bučovicami som sa rozhodol ohnúť to na sever na Kroměříž s plánom že zbehnem do Považskej Bystrice a dorazím to cez Rajec, Fačkov ...
... a dobre som spravil, vychutnal som si opäť pár krásnych ciest na Českej strane v okolí Zlína a Luhačovíc a prešiel na Slovensko cez prechod "Nedašova Lhota / Červený Kameň", o ktorom som doteraz ani nevedel.
Po Nedašovu Lhotu cesta dobrá, ďalej už by lepšie sedela nejakému cestovnému endurku než CBF, bola dosť hrboľatá.
Krásne som prešiel pomedzi dažde a suchou nohou som to cez Fačkov a Šturec dorazil.
Doma som bol pred ôsmou, tachometer nameral 657,2 km, mal som dosť.
Díky: Rishor
Poslední změna: 14. čvc 2017 01:26 uživatelem hochut.
14. čvc 2017 01:03 #4

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345
Hezký výlet super. Když budeš mít trasy z Francie nahraj odkaz pro inspiraci jak je tam teď draho co jsme jeli my bylo to dost kruté... ještě když platíš za dva :woohoo: :woohoo:
Honda CBF 1000 RS:)
14. čvc 2017 12:00 #5

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 272
  • Obdržená poděkování 11
Nedašova Lhota je super
CBF 600 SA 2004
16. čvc 2017 22:37 #6

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 25
  • Obdržená poděkování 4

JinT napsal: Když budeš mít trasy z Francie nahraj odkaz pro inspiraci

Presné trasy nebudem mať nerobili sme záznam.
Trasa "sa tvorila" priebežne, keď sme už mali vyše krku nemeckej diaľnice zbehli sme z nej a šli "v približnom kurze" vidiekom.
Keď nám bolo teplo zastavili sme sa pri nejakom jazere a vykúpali sa.
Keď sme boli unavení, zastali sme a dali si šlofíček.
Keď sa schyľovalo k večeru ustlali sme si na kraji lesa alebo v tráve vedľa parkoviska.
Ale pár fotiek s komentármi snáď časom zavesím a zverejním tu link.

JinT napsal: jak je tam teď draho co jsme jeli my bylo to dost kruté... ještě když platíš za dva :woohoo: :woohoo:

Jasné, môže byť aj poriadne draho.
Pre mňa bolo najdrahšie nealko pivo v "motorkárskej reštaurácii" a nocľah v kempe pri BodenSee.
Inak sme používali hlavne algoritmus Lidl a benzínový varič, takže spolu aj s palivom ma deväťdňový vejlet vyšiel necelých € 300.
18. čvc 2017 10:21 #7

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345
No tak to s úbytkem v penzionu ve dvou jsme byly na jiných číslech :woohoo: :woohoo: mě spíš štvalo brutální zdražení paliva na dálnici ale to dělají naši zloději také... :sick:
Honda CBF 1000 RS:)
19. čvc 2017 17:19 #8

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 25
  • Obdržená poděkování 4

JinT napsal: mě spíš štvalo brutální zdražení paliva na dálnici ale to dělají naši zloději také... :sick:

Áno, v Čechách (a v Kč) bol ten rozdiel dobre vidieť, inak to bolo za obyč. 95 max nejakých € 1,4 niečo, ak sa nemýlim ...
... no 1,479, pozrel som účtenky, ale to bola nejaká výnimočná OMV, inak sa to, na tých čo sme tankovali pohybovalo okolo max. 1,35.
19. čvc 2017 18:29 #9

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345
No my našli na dálnici cenu přes 2eura a to dost přes dvě ale už si nepamatuju přesně...to byla prasečina ale dalo se tomu vyhnout....
Honda CBF 1000 RS:)
20. čvc 2017 19:55 #10

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.760 sekund