Nejdelší motorky světa

Více
03. říj 2018 20:15 #1 od Pepa321
Nejdelší motorky světa vytvořil uživatel Pepa321
Zrovna jsem četl článek o nejdelších motorkách světa a zaujalo mně, že to byly právě ty české. Kdo by to tušil. Na http://kralmotoru.cz/media/cechie-boehmerland-nejdelsi-motorky-sveta-pochazely-z-ceska jsem se dočetl, že první motorka Čechie-Böhmerland se objevila na počátku 20. let minulého století a zkonstruoval ji Albin Hubo Liebisch. Na délku měřiliy neuvěřitelných 3,2 metru, což z nich dělalo nejdelší motorky na světě. Zatímco současné motorky “sotva” uvezou dvě osoby, tyhle byly vyrobené pro přepravu tří osob. Do dlouhého rámu vsadil motor vlastní výroby s objeme 598 cm3 a výkonem 16 koní. Motor byl hlučný a odkrytý. Největší zájem o dlouhé motocykly byl ve 20. letech. Na počátku 30. let tedy Liebisch koupil větší továrnu. Jenomže právě tehdy se poptávka po motorkách Čechie-Böhmerland výrazně snížila a definitivní konec znamenal začátek druhé světové války. Myslím si, že je to škoda, mohli jsme být světoví.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
04. říj 2018 08:55 #2 od JinT
Odpověděl JinT pro téma Nejdelší motorky světa
Znám člověka co tu značku koupil a připravuje motorku nebude to ale už taková délka a má k tomu své podnikání tak bůh ví jak to dopadne studie byla hodně nadčasová tak ještě pár let má :woohoo: … ale podle mě byla i 5místná varianta muselo to jet hrozně a fungovalo to asi jen protože dřív byla motorka jako způsob levné dopravy pro lidi co neměli auto myslím, že takovou motorku by jsi dnes jako zdroj emocí a zážitků nechtěl... jen snad jako raritu na sraz..

Honda CBF 1000 RS:)

Více
11. říj 2018 14:22 #3 od Hodys
Odpověděl Hodys pro téma Nejdelší motorky světa
Je to krásný kus historie , a zajímavý nápad a počin . Jinak myslím ,že jak psal Jindra,že bys jí už dnes jako zdroj emocí a zážitků nechtěl,tak právě si myslím ,že třeba průjezd po kruháči nebo kličkování v dopravě Ti dá emocí a zážitků při téhle délce až až :-) chtěl bych s ní jet slalom třeba :-)
je to nádhera stroj

Moderátoři: PacousDamon