Koniec Naturalu 95 od 1.1.2019?

  • Příspěvky: 1008
  • Obdržená poděkování 72

Odpověděl Malp pro téma Koniec Naturalu 95 od 1.1.2019?

Zdarec však v klidu diskutujem , tak nejde z tvé strany až tak o hloupé otázky - to jako klídek. Spíš je nad mé síly donekonečna opakovat to samé , takže k tomuto tématu naposledy .
Prostě nemůžeš po opraváři televizorů chtít odpověď proč byl někde v prodejně zabalený do tobě nevyhovujícího obalu . Hodně blbý přirovnání , ale jiný mě zrovna nenapadlo - fakt blbý přirovnání, ale zkus se do toho vžít .

To , že se mě to za všechny ty desítky let a "pár " najetých kilometrech na silnicích nestalo sice nic neznamená ( jak píšeš ) , ALE ASI TO O ČEMSI VYPOVÍDÁ . viz.předchozí přízpěvky .

A opět opakuji , že PŘEVÁŽNÁ VĚTŠINA různých nespokojeností má původ u spotřebitele - ať už se mu něco zdá... , něco tuší... , si myslí..., chodí se na pumpy vyhádat ... atd. .
Spotřebitel jsem i já - taky tankuju na pumpách .......... .
To , že někde , někdo (nějaká společnost - vědomě nebo nevědomě ) něco vošuká se samozřejmě nevyhneš v žádném odvětví , tedy i tady - tak naivní nikdo snad není .
To , že někde na nějaké pumpě Adasťáci něco obešli je sice možné , ale to ti fakt neuhlídám .
To , že nějací prodejci něco vošukali ? - nevím co ? , doporučuju informace shánět u nich co a jak to udělali . Ptej se jich co konkrétně nevyšlo - totální špína ? starý zdegradovaný benzín se kterým někteří mají problém a jiným mašina startuje a v pohodě jezdí ? nějaké procento nějaké složky ?
Představ si potravinu která má podle norem max. 3% Éček . Nespokojený důchodce - šťoura
bomzne na ČOI že mu potravina nechutná a udělalo se mu z ní nevolno .ČOI na základě oznámení musí reagovat - . Odebere vzorek a v labině jim zjistí " hrozných " 3,2 % bude to na pokutu pro výrobce a průser prodejce a pro dědu až se to dozví na skok do rakve ?

Pro společnosti které kpl. servisujeme mi vlcy si myslíme , že je laťka ohledně některých věcí nastavena dost přísně a zrovna po výstavbě nebo rekonstrukci nebo dlouhodobé odstávce podle nařízení Společností VŽDY vzorky paliv odebíráme a odesíláme do labiny a čeká se na výsledky . Bez toho si nikdo nelajzne pustit pumpu do provozu .
Díky: Rishor
23. říj 2018 21:52 #21

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 272
  • Obdržená poděkování 11

Odpověděl Rishor pro téma Koniec Naturalu 95 od 1.1.2019?

Malp, uff dočítal som až do konca, len doplňujúca otázka možno nie úplne k téme: ty servisuješ "iba" verejné ČS, alebo aj "neverejné", lebo úprimne v tých neverejných a to najmä v nafte som už videl nejeden bordel, stojany bez sitiek a odstavené autá pri ceste :S , takže je to aj o čistote paliva, nielen o kvalite, aj keď to všetko zo všetkým často súvisí :whistle:
To, že "sa" odoberajú vzorky som nevedel, ale to ja ešte veľa vecí neviem :sick:

PPS: musím napísať do EU, že som si tento rok kúpil karburátorovu CBF a som z nej nadšený, tak nech nerobia chujoviny :dry:
CBF 600 SA 2004
24. říj 2018 07:58 #22

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 918
  • Obdržená poděkování 97
Riso,
Moja rada pre teba - predtym ako odstavis motorku, vyjazdi nadrz so starym benzinom, natankuj premiovy benzin (uz spominany V power racing alebo Maxx motion atd), chvilu pojazdi tak aby sa dostal aj do karbecov, pripadne daj VIF a nemal by si mat na jar problem.
Díky: Rishor
24. říj 2018 10:26 #23

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1008
  • Obdržená poděkování 72

Odpověděl Malp pro téma Koniec Naturalu 95 od 1.1.2019?

Rishor napsal: Malp, uff dočítal som až do konca, len doplňujúca otázka možno nie úplne k téme: ty servisuješ "iba" verejné ČS, alebo aj "neverejné", lebo úprimne v tých neverejných a to najmä v nafte som už videl nejeden bordel, stojany bez sitiek a odstavené autá pri ceste :S , takže je to aj o čistote paliva, nielen o kvalite, aj keď to všetko zo všetkým často súvisí :whistle:
To, že "sa" odoberajú vzorky som nevedel, ale to ja ešte veľa vecí neviem :sick:

PPS: musím napísať do EU, že som si tento rok kúpil karburátorovu CBF a som z nej nadšený, tak nech nerobia chujoviny :dry:


Zdarec Ríšo , PRAVIDELNĚ neděláme kolchozy , Benzinu ,některé jiné společnosti ( které vyhrála z nějakého důvodu jiná servisní organizace ) a soukromníky ( pokud si nás z nějakých důvodů nevyžádají ) . Samozřejmě podle toho jak kdo vyhraje konkurs , tak i servis se " přelije " jinam . Např. - kdysi dávno Aral , později přejmenovaný na OMV jsme dělali už od výstavby - občas i u vás na SK - napadá mě třeba Blava na Vajnorské , kde jsem později o víkendových službách taky několikrát byl na servisu . Nebo jednorázově na Slovnaftu v Trnavě .

Obecně - ale to jistě víš sám - když budeš dodržovat to co napsal tady nade mnou boco818 popř. si vezmeš něco z toho co jsem tady vyplodil během svých elaborátů já tak alespoň budeš mít dobrý pocit že jsi pro dobro své mašiny udělal maximum .
Jo a v CZ + SK netankuj v kolchozech , ale spíš na pumpách kde je pravidelný provoz .
Díky: Rishor
Poslední změna: 24. říj 2018 11:37 uživatelem Malp.
24. říj 2018 11:34 #24

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64
Jak psal Malp jen tak diskutujem, nic osobního. Není to žádná provokace, jsem rád, že svou práci děláš svědomitě, ale lidský faktor je při každé práci. A někdy i ten technologický faktor může hrát svou roli.
Já jsem se díval na stránky firmy, co dělá čištění takových nádrží po palivech a ty fotky dokládají to, že určitý bordel v nádrži vzniká. To, že se něco dostane při určitém zanedbání někoho do našich nádrží beru za možné.






Poslední změna: 25. říj 2018 11:47 uživatelem Luhamoto.
25. říj 2018 07:49 #25

Tato zpráva obsahuje přiložené obrázky.
Prosím, přihlašte se nebo se zaregistruje, pro jejich zobrazení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1008
  • Obdržená poděkování 72

Odpověděl Malp pro téma Koniec Naturalu 95 od 1.1.2019?

Jsem moc rád , že ses zařadil do skupiny lidí kterým je to teď , po přečtení článku o čištění nádrží na internetu všechno jasné a kpl. problematiku máš v malíku . Fakt .
( ještě doplnění - To že někde vzniká nějaký bordel není žádný převratný vědecký objev- o tom to nebylo , na to netřeba vyhledávat články. Ten prostě vzniká při všem a každé činnosti ).

Nastává další fáze - a řekl bych že nejdůležitější - vlastní rozhodnutí - člověk , kterému se stala tato krutá nespravedlnost světa ( že měl JEDNOU ve své nádrži nějak vzniklý bordel )

- žít ve svém neštěstí dál s tím , že vždy za vše zlé mohou ti ostatní
( s tím se dá i jezdit po čerpačkách a věnovat svůj volný čas stěžováním )

- říct si - jó měl jsem ASI nečistotu ve své nádrži , tak ze své strany udělám vše abych riziko-možnosti špatného startování nebo nepravidelného chodu motoru popř. nečistoty v nádrži snížil na minimum - jinými slovy : - než půl hodiny stále mlet to svoje tak tomu radši věnovat pět minut své práce ( dá se i opakovaně za dlouhých zimních večerů studovat všechny předchozí příspěvky a dělat si výpisky , popř. něco z toho využít )

- změna zaměstnání - zažádat si o práci v oboru , který člověka zrovna trápí a udělat tam pořádek

Dál ti přenechávám diskusi , event. jiným koho to stále dokola bude bavit , držím palce ať vše řádně vyřešíš .
Díky: Rishor
Poslední změna: 25. říj 2018 10:11 uživatelem Malp.
25. říj 2018 10:01 #26

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64
Ale Malpe o mě to vůbec není. A fakt se to stalo před několika lety a je mi to absolutně šumák, motorka mi funguje.
Ale to ty jsi od stolu hodil jasně příčinu na mou nádrž (u zánovní motorky), nebo na můj špatný stav motorky. Že je evidentně chyba u mě, že jsem si dovolil nesouhlasit, protože výměnou paliva přeblémy rázem ustaly a již se neopakovaly. Přičemž parkoval jsem motorku pouze týden od čerpání. A po celou dobu s touto nádrží paliva prostě problém. Ale možná kdyby jsi od začátku neměl urazený postoj a byl více věcný, možná že bych nad tím ani dál nijak nepřemýšlel, kde se stane to, k čemu tenkrát došlo. Co bylo příčinou. Když jsem se tě ptal, spíš jsem od tebe čekal, něco ve smyslu - hele dělám tam servis, ty filtry jsou čisté, tam bych problém neviděl. Nebo je tam čidlo na vodu, při zjištění to stopne výdej. Ale takové odpovědi jsem se od tebe nedočkal, spíše ironických poznámek. Tak prosím, neděl ze mě někoho, kdo by se měl kvůli tomu urážet, nebo se snad nějak hojit.
Díky: standaCBF
Poslední změna: 25. říj 2018 15:15 uživatelem Luhamoto.
25. říj 2018 10:59 #27

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1008
  • Obdržená poděkování 72

Odpověděl Malp pro téma Koniec Naturalu 95 od 1.1.2019?

Že seš to ty , tak ještě jednou , ale teď už opravdu naposledy , dál se v tom pitvej sám .
Zkus číst pomalu a soustředit se .
moje #3 a následně !!! #7 !!!
tvoje - si dohledej , na vše jsi regoval ( po svém ) , tak předpokládám že víš co píšeš
Omlouvám se ti , že jsem to napsal JEN JEDNOU A NEOPAKOVAL to v dalším tématu - prakticky to samé , ale za těch 5 dnů co jsem to psal se opravdu nic nezměnilo .

www.hondacbf.cz/forum/2-technicke-otazky...480-priprava-na-zimu
Poslední změna: 25. říj 2018 17:33 uživatelem Malp.
25. říj 2018 17:32 #28

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma Koniec Naturalu 95 od 1.1.2019?

Kluci fakt sorry ale o čem je debata jeden o voze druhý o koze a mě to ani moc nebaví číst taky nemám rád když někdo mudruje o sváření a možná reaguji stejně ale obecne pokud jediné co mohu připustit je to že jediné kvalitní palivo je Verva je to bohužel velmi smutné a cena paliva je tedy všeobecně o 2kc výše já do motorky nic jiného teď už netankuji a potom co mi vstřik odrovnal motor turbo a DPF tak i do dodávky a leze to do peněz ovšem než projedu 100tis chvíli to potrvá na druhou stranu i vliv samotné obsluhy atd co se tu probíral ikdyz to vstahnu na svůj obor kde jsou jasný pravidla za nikoho bych ruku na srdce do ohně nedal takže tak v lidském světě se vždy stane ať už chtěné nebo nechtěně sajse a vzhledem k tomu že celá republika jezdí na naší depositni naftu která byla na hranici života ale přeci co s ní jiného prostě to vyjedete i kdyby už byla po smrti takže asi tak... To je můj názor a na Ježíška taky nevěřím :whistle:
Honda CBF 1000 RS:)
Díky: Rishor
25. říj 2018 19:23 #29

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma Koniec Naturalu 95 od 1.1.2019?

Jo a ještě jedna drobnost to jak jste psali že palivo jde do laboratoře jen taková sranda co by byla možná zajímavá jak široká je ta povolena odchylka od standartu asi bychom se divili... Jak špatně palivo může mít vlastnosti a stále je bráne jako Ok u kovových materiálů tomu tak aspoň je... Takže tohle je spekulace na zamyšlení zjišťovat to nepůjdu a tam kde mi po natankování plné nádrže auto zahlasilo vodu v nádrži už netankuji...
Honda CBF 1000 RS:)
25. říj 2018 19:31 #30

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.607 sekund