Koniec Naturalu 95 od 1.1.2019?

  • Příspěvky: 1660
  • Obdržená poděkování 98

Odpověděl Hodys pro téma Koniec Naturalu 95 od 1.1.2019?

Mám jeden dotaz na značení paliva natural má E5 ....5% biosložky??? Ten nový bude E 10 .....10% biosložky???? Ethanol E85 ....85%...??? Chápu to správně? Jsou to procenta? Verva 100 má označení také E5 ... tomu moc nerozumím měla by být přece tou co jak tu zaznělo nemá mít žádný bio :-)
To samé nafta je B7 ale nafta verva ta lepší má taky B7 .... Může mi to někdo vysvětlit?
31. říj 2018 21:54 #31

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 246
  • Obdržená poděkování 22
no nevim jiste, ale ta znacka E5 znamena maximalne 5%, takze to klidne muze byt 4 a nebo 0
Nenasel jsem jestli vubec existuje znacka E0, takze mozna musi pouzit tuto znacku i na benzin bez bioslozky.
01. lis 2018 11:09 #32

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1660
  • Obdržená poděkování 98

Odpověděl Hodys pro téma Koniec Naturalu 95 od 1.1.2019?

standaCBF napsal: no nevim jiste, ale ta znacka E5 znamena maximalne 5%, takze to klidne muze byt 4 a nebo 0
Nenasel jsem jestli vubec existuje znacka E0, takze mozna musi pouzit tuto znacku i na benzin bez bioslozky.


Tak to bude asi tedy ono, zřejmě jak píšeš bude to asi značka pro všechny benziny do 5% biosložky,moc děkuji Stando
Poslední změna: 01. lis 2018 11:50 uživatelem Hodys.
01. lis 2018 11:48 #33

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1008
  • Obdržená poděkování 72

Odpověděl Malp pro téma Koniec Naturalu 95 od 1.1.2019?

Hodys napsal: Mám jeden dotaz na značení paliva natural má E5 ....5% biosložky??? Ten nový bude E 10 .....10% biosložky???? Ethanol E85 ....85%...??? Chápu to správně? Jsou to procenta? Verva 100 má označení také E5 ... tomu moc nerozumím měla by být přece tou co jak tu zaznělo nemá mít žádný bio :-)
To samé nafta je B7 ale nafta verva ta lepší má taky B7 .... Může mi to někdo vysvětlit?



Čau draku .
Už delší dobu jsem mimo aktuální dění ( vypadá to ještě do ledna ), tak vím prakticky prdlajs a ani jsem to zatím moc neprožíval .Doteď jsem tankoval co jsem tankoval a to budu dál dokud to půjde .
Takže na pomoc jsem vzal strejdy Googla . Je to dlouhý , ale je to výcuc toho nejpodstatnějšího co tě ( mě ) zajímá a myslím že jsem pochopil vo co go .
Prakticky z toho plyne to co z Vietnamských Adidasek - čím víc pruhů tím víc Adidas tedy na hovno .Čím vyšší číslo za E ,tím horší pro nás , tedy tankovat E5 .U Vervy 100 a jiných prémiových je ETANOL NAHRAZEN čímsi jiným viz. níže .Jestli se ti chce , tak i ten výcuc je dlouhý , ale je to tam vysvětleno .
1 ) Benzinová paliva jsou značena kruhem, ve kterém je umístěno písmeno E a dále číslo: E5, E10, E85. Číslo za písmenem E poté značí, jaký je maximální podíl biosložky přítomné v benzínu. Značka E5 například odpovídá dnešnímu nejčastěji prodávanému benzínu Natural 95.

Proč zrovna značka E? Písmenko E je počáteční písmeno slova etanol, což je čistý líh získávaný alkoholovým kvašením z rostlinných zdrojů. Číslo pak označuje procento etanolu v benzínu.

E5 je v současné době nejčastěji prodávaný benzín. Majitelé starších aut by se ovšem měli připravit na situaci, kdy brzy dojde na území EU k nahrazení benzínu E5 palivem E10, tedy benzínem s vyšším podílem bio složky (etanolu). Toto ekologičtější palivo však může činit problémy spalovacím motorům aut vyrobených před rokem 2005.

2 ) Benzina Verva 100 ... bez ethanolu (náhradou je ETBE)!!!! - vhodný ke skladování (ověřeno dotazem)
Shell ..... na dotaz Shell sdělil, že VŠECHNA jejich paliva obsahují biosložku (ne zcela vypovídající odpověď - dotaz zněl na ethanol)
V Power Nitro+ - kombinace bioetanol (do 5%) a ETBE - v letním období cca 3% bioetanol a 4% ETBE.
V Power Nitro+ Racing - ETBE a jenom stopy bioetanolu (pod 0,5%)
OMV - Carrera 100 ... jako biokomponent používán Ethanol 4,9%, nicméně každý benzín obsahuje ETBE cca 10%.

Bez ethylalkoholu je tedy Verva 100 a V-Power Nitro+ Racing

=============================================

VERVA 100 je automobilový benzin bezsirný nadstandardně aditivován celým souborem přísad . Obsahuje speciální mazací přísady ke snížení třecích ztrát paliva - tento mazací efekt zvyšuje výkon motoru , ve formulaci přísad jsou také čistící přísady ,které fungují na efektu "keep clean"-udržují v čistotě sací ventily,vstřikovače i spalovací prostor .Druhý efekt je "clean up" -odstraňuje dříve vzniklé usazeniny . Tyto detergentní přísady přispívají ke snížení spotřeby . Protikorozní přísady chrání palivový systém před korozí.
Tento druh vysokooktanového benzinu neobsahuje v rámci povinného plošného přimíchávání bioetanol a proto je vhodný i pro delší skladování (nevýhoda lihu v benzinech je v jeho nižší energetické hodnotě a navíc váže na sebe vodu ). VERVA 100 má biosložku je na bázi ETBE (ethyl terc butyl etherů).
==============================
ETBE

(angl. ethyl-tert. butyl ether)

Ethyl-terc. butyl éter. Potenciální náhrada MTBE v automobilových benzínech za účelem zvýšení podílu „biosložek“ využívaných jako motorová nebo jiná paliva. Jeho výroba je obdobná jako u MTBE a vychází z etanolu a izobutenu. Vzhledem k tomu, že jako zdroj použitého etanolu se uvažuje výhradně líh vznikající kvašením zemědělských produktů, je výroba ETBE z podstatné části kryta surovinou z obnovitelných zdrojů. Přídavek ETBE do motorových benzínů nepředstavuje technický problém, protože ETBE (stejně jako MTBE) má vysoké oktanové číslo, je s benzínem neomezeně mísitelný a má poměrně nízkou tenzi par. Tím se ETBE stává z hlediska kvality konečného produktu - automobilového benzinu - méně problematickou než mísení etanolu přímo do benzinu.
Díky: Hodys
01. lis 2018 15:16 #34

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1660
  • Obdržená poděkování 98

Odpověděl Hodys pro téma Koniec Naturalu 95 od 1.1.2019?

Malpe díky moc takže Verva 100 ideální k tankování :-)
01. lis 2018 18:19 #35

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1008
  • Obdržená poděkování 72

Odpověděl Malp pro téma Koniec Naturalu 95 od 1.1.2019?

Sice to není o Naturalu ale o Naftě , ale stejně je to dobrý Kocourkov ... .................................... "jistá nejmenovaná síť čerpacích stanic dostala pokutu za špatnou kvalitu nafty. Problém byl v tom, že ona nafta nebyla ve skutečnosti špatná, naopak..byla to zcela čistá 100% nafta...jenže neobsahovala dle "norem" ono požadované množství biosložky... "
Poslední změna: 12. lis 2018 19:25 uživatelem Malp.
12. lis 2018 19:24 #36

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma Koniec Naturalu 95 od 1.1.2019?

Je to hnus zajímalo by mě jak by dopadlo žalovat stát protože nás donutil naproti zákazu výrobců tankovat biopalivo jen aby někdo mohl na poli těžit palivo do aut a stal se ještě bohatším paradox je to že prokazatelně není ekologická ani výroba ani spalování když nepřijdeš na STK emisemi doporučuji ti dojet pro Vervu a pak bez problémů projdes takže fakt super...
Honda CBF 1000 RS:)
12. lis 2018 20:41 #37

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.809 sekund