Tip na výlet - Fichtelberg (D)

  • Příspěvky: 276
  • Obdržená poděkování 0
V sobotu bylo krásné počasí a tak jsem neodolal a vyrazil na jedno oblíbené místo pro motorkáře z Německa (Saska) a i z Čech. Na Fichtelberg. Vzal jsem na motorku nezbytné věci, moje drahá polovička zase po dlouhé době nasadila helmu a vyrazili jsme.

V sobotu dopoledne je ještě silný provoz, až za Chomutovem provoz slábne. Nádhernou silnicí (č.7)až alpského typu po estakádě a hladkém asfaltu stoupáme až k Hoře Sv. Šebestiána, kde před odbočkou na Výsluní (silnice č.223) si u pumpy Q8 dáváme malou svačinu. Nádherná silnice s dokonalými zatáčkami, nádherným asfaltem a překrásnou přírodou nás vede po vrchu Krušných hor. Přes Lysou horu (kde ještě ležely malinké zbytky sněhu) dojíždíme k větrnému parku, kde na chvilku zastavujeme a okukujeme celé hejno větrných elektráren. Pokračujeme pak kolem přehrady Přísečnice (doporučuji zajet až k sypané hrázi, vodní nádrž je na místě bývalé vesnice Přísečnice/Pressnitz) přes Černý potok do Vejprt. Zde přejíždíme říčku Polavu a jsme v Německu - obci Bärenstein. Hned na první křižovatce doleva a pokračujeme po souběžné komunikaci s hranicí do Hammerunterwiesenthal. Cesta křižuje nebo se vine kolem úzkorozchodné - nyní výletní - železnice s parním provozem Fichtelbergbahn (doporučuji v létě a s dětmi). Po asi 3-4 km přijíždíme do Oberwiesenthalu, lázeňské město a v zimě význačné lyžařské středisko nejen Saska, ale celého Německa. Průjezd je krátký a za městem začíná krásné stoupání, kde Hondička dostává "full gas" a jedééém!!! Škoda, že je stoupání tak krátké. Nahoře míjím po levé straně odbočku zpět do CZ a pokračuji asi 200 m dále do pravé zatáčky, kde je hned značená odbočka na Fichtelberg. Úzkou, ale kvalitní asfaltkou stoupáme dále. Citelně se ochladilo a fouká silný vítr. Max 1km a jsme nahoře. Fouká silně, ale je nádherné slunečné počasí. Nahoře je už dost motorek a hlavně - FŮRA HOND CBF!!!! Paráda. Myslím, že skoro všechny jsou CBF 600 (S), což ovšem není zvláštní, protože CBF 600 je/byla nejprodávanějším modelem motocyklu v Německu. Taky dost BMW a přijíždí i partička s H-D. Všude pohoda a klid. Protože opravdu silně fouká, jdeme dovnitř do restaurace a nezůstáváme na venkovní terase, kde je občerstvení s grilem. Milá obsluha a útolno uvnitř a tak si dáváme kávu, manželka poctivou rajčatovou polévku s pečivem a já "Fichtelbergtorte". Ceny jsou celkem normální (útrata i s dýškem 12€). Parkoviště a rozhledna Fichtelberg je "Treffenpunktem" pro bikery z D, takže v létě je tam co obdivovat. Cestu zpět volím kratší. Sjíždím zpět k hranici, odbočuji na CZ a projíždím dolů Jáchymovem (zjišťuji snahu a revitalizaci městečka, ovšem dostatek asijských obchodů, některé otlučené a zbořené domy a hloučky, řekněme, asi socnepřizpůsobivých a neintegrovaných, spolu s jednou odpočatou sociální pracovnicí u cesty nasvědčují, že se ještě vše hned nepovedlo..). Najíždím na silnici č. 13 u Ostrova a metelím to na Karlovy Vary (no, asi se tam má jet jen 90 km/h,ale když ono to vypadá jako dálnice...). Protože je dost teplo, nechce se mi na procházku Karlových Varů a obracím zpět na východ po silnici č.6. Provoz je minimální (to je dobře, po Karlovarské silnici každý jezdí jak blázen) a v poklidu se vracíme.
Všem bych chtěl tuhle trasu doporučit a chcete-li vidět aspoň několik Hond CBF pohromadě, tak hurá na Fichtelberg.
Bob

Obrázek je pro hosty skrytý.
Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro její zobrazení.

25. dub 2011 09:43 #1

Tato zpráva obsahuje přiložené soubory.
Prosím, přihlašte se nebo se zaregistruje, pro jejich zobrazení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 276
  • Obdržená poděkování 0
foto

Obrázek je pro hosty skrytý.
Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro její zobrazení.

25. dub 2011 09:44 #2

Tato zpráva obsahuje přiložené soubory.
Prosím, přihlašte se nebo se zaregistruje, pro jejich zobrazení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 276
  • Obdržená poděkování 0
foto

Obrázek je pro hosty skrytý.
Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro její zobrazení.

25. dub 2011 09:44 #3

Tato zpráva obsahuje přiložené soubory.
Prosím, přihlašte se nebo se zaregistruje, pro jejich zobrazení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 450
  • Obdržená poděkování 9
Ahoj Bobe.Pekne,lec pro me ze severni Moravy ponekud
z ruky.Ja jel loni na Glossklockner a mel to nejakych
900km a kamarad z jiznich Cech to ma za min jak za polovic.Ja napr.jezdim uz 12let hlavne na Slovensko
bo i hranice Cech s Moravou mam dale nez na to
Slovensko.Ale myslim,ze takovychto typu na vylet by
melo byt vice.To je od Tebe a ostatnich pekne,ze
davaji takove pekne tipy.Porad mluvim o jednodennim
vyletu.Kurna,ja tady narikam a co maji treba rikat
CBFkari napr.ve Francii.
26. dub 2011 19:14 #4

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 924
  • Obdržená poděkování 44
Tyjo, ty napises takovej clanek a propalis ho v diskusi? :-) dam ho na titulku...
Praha - CB 1300 SA (2008)
CBF 1000 ABS (2006)
www.vanisti.cz
26. dub 2011 20:21 #5

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 74
  • Obdržená poděkování 0
Tam jezdime hodne casto,mame to z Litvinova kousek a jak pises je to pecka.Uz jsem to tady psal, 90% km za sezonu najezdim po nemecke strane, ty silnice nemaji chybu.
27. dub 2011 16:18 #6

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 924
  • Obdržená poděkování 44
Co ještě zkusit naklikat třeba na google maps trasu? ;-) Nebo ji zkus aspoň označit na obrázku mapy a já ji do google maps přihodím sám.
Praha - CB 1300 SA (2008)
CBF 1000 ABS (2006)
www.vanisti.cz
28. dub 2011 13:34 #7

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 74
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj cislo 7 a 9 jsem projel v mladi autem a rad bych to dal jednou na CBF.Prekvapilo me prvni misto te Rumunske silnice carsroute.com/top-15-most-beautiful-roads-in-the-world/
06. kvě 2011 19:43 #8

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 276
  • Obdržená poděkování 0
Náčelníku Pacouši, mě se to nechtělo psát do emailu a pak to posílat a tak jsem to namastil do diskuse. A Google mapy - trasy: no to jsem ještě nikdy nezkoušel :side:
06. kvě 2011 20:07 #9

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 924
  • Obdržená poděkování 44
Tak kdybys mel chvilku, zkus to treba jen vyznacit na libovolne mape libovolnym zpusobem. :-) Ja si s tim pak poradim. :-)
Praha - CB 1300 SA (2008)
CBF 1000 ABS (2006)
www.vanisti.cz
06. kvě 2011 20:25 #10

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.876 sekund