Dovolená Chorvatsko

  • Příspěvky: 1008
  • Obdržená poděkování 72

Odpověděl Malp pro téma Re: Dovolená Chorvatsko

Ohledně klouzavosti-jakmile začne pršet,radši odstavuju auto bokem,než to spláchne ten vápencový prach -asi 2x jsem to ze začátku podcenil a bylo to jak ne ledě.Jednou jsem klouzal do skály a docela humus pocit.
Ohledně výletů-záleží jaký máš rozptyl a co tě baví.Za mě třeba od vršku Istrie:Poreč-krásný město,stojí za to si jej v klidu projít
Vrsar-menší pěkný,ale taky ok
Limský kanál (fjord)-pořádají i plavby na loďkách
Rovinj-přístav a vyšlápnout si na kopec ke kostelu.Jakoukoli uličkou nahoru a jinýma se prokličkovat dolů
Pula-přístav,ve městě je "zopár" staveb z dávných dob,vč. amfiteátru (Pule říkám Hornův mys,protože se tam setkává západní a východní proudy a kdykoli jsem tam byl,tak jsme ve městě zmokli.Taková nenadálá průtrž-možná jen náhoda.)
Postojna Jama-jeskyně
Krka-vodopády (malý Plitvice),ale to už je mezi Zadarem a Šibenikem
Atd. ;)
09. kvě 2011 19:45 #11

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 29
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl Medik pro téma Re: Dovolená Chorvatsko

Kdyby Tě napadlo, že si cestu z plitvic zkrátíš skrze národní park a konkrétně vesničku Dabar, tak raději zahoď motorku a spáchej sepuku :D
Dnes to používám, jako veselou příhodu z natáčení a to včetně fotek z minového pole atd, ale tenkrát (2007) mi opravdu do smíchu nebylo. Asfaltová cesta se změní v travnatou a ta později v kamenitou a nakonec prostě zmizí ;) Výsledek je 40km na jedničku polem nepolem skálou neskálou, bez signálu, docházející benzín v obou motorkách a v prostředí, jak z filmu Šílený max :D To bys musel vidět. Rozstřílené a vypálené baráky, smečky divokých psů a sem tam nějaký přístřešek ztlučený ze všeho co bylo po ruce. Za celou dobu jsem potkal jedno auto :D Po návratu na silnici se mi zatraceně ulevilo. A NIKDO by mě tam už nikdy nedostal :D

Jinak se vybodni na dálnice a co nejrychleji se dostaň na pobřeží. Je to paráda!!

Luhamoto napsal:

Ok, dík za tip.
Výlety plánuji po ostrově i mimo něj. Jelikož tam budu mobilní, tak jsou v plánu i Plitvické jezera a další přírodní zajímavosti.
Kdyby někdo měl i recenzi na nějaké ubytování, kde byl spokojený dejte vědět.

10. kvě 2011 09:30 #12

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64

Odpověděl Luhamoto pro téma Re: Dovolená Chorvatsko

Ok, Dabar si škrtám ze seznamu. :laugh:
10. kvě 2011 15:53 #13

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1008
  • Obdržená poděkování 72

Odpověděl Malp pro téma Re: Dovolená Chorvatsko

Ještě ohledně vlastní cesty na jih.Nevím,kudytudy,tadytudy máš naplánováno,ale pokud bys chtěl na kochačku,tak je to paráda přes Vilach,do Slovinska-Kranjska Gora,Vršič,kolem řeky dolů s odskokem na Mangart (doporučil bych nevynechat), a projet nad Terstem do Slovinska,následně CHorvatska.Ale je to na tobě ,jestli zvolíš variantu dálnice a rychlostní přesun,nebo třeba takhle.
10. kvě 2011 20:44 #14

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.694 sekund