MOTOTURISTIKA NA CBF

  • Příspěvky: 548
  • Obdržená poděkování 4

MOTOTURISTIKA NA CBF vytvořil uživatel Pepe

Tak sa nam dni pomaly predlzuju co je neklamny znak toho ze jar je za dverami, a to je idealny cas na planovanie mototur.Niektory uz maju urcite jasno v tom kam namieria svoje CBF ale bude dost aj takych ktory sa este nerozhodli, popripade chcu po prvy krat skusit co obnasa cestovanie na moto.Ja mam prvu, zhruba 7-dnovu cestu naplanovanu na mesiac jun(cerven)na Grecky ostrov Thasos.Ak ste tam niekto bol na moto urcite mi date za pravdu ze je to maly raj pre motorkarov.Na ostrove je prakticky len jedna hlavna cesta ktora kopiruje pobrezie v dlzke asi 100km a prechadza cez par mesteciek kde ma clovek pocit ze sa zastavil cas.Trasa tam povedie cez Bosnu a Hercegovinu,Ciernu Horu,Albansko,Macedonsko,naspet Bulharsko, Srbsko co su tiez velmi pekne a cestovatelsky zaujimave lokality.Takze trocha inspiracie a tento necas(my mame zase slotu)vyuzite na usporenie nejakych koruniek aby ste sa v lete mohli naplno oddat emociam.
Poslední změna: 19. led 2012 14:36 uživatelem Pepe.
19. led 2012 14:28 #1

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 924
  • Obdržená poděkování 44

Odpověděl Pacous pro téma Re: MOTOTURISTIKA NA CBF

Plánů na novou sezónu začínám mít také plnou hlavu. To, co popisuješ, vypadá jako docela dlouhá (a dobrodružná) cesta. My letos zvažujeme na 2 týdny Rumunsko a potom někdy v cca v září snad zase na pár dní Rakousko (Gerlos, Nockalm, Gross, Jaufen,...). No uvidíme, kolik z plánů nakonec vyjde. ;-)
Praha - CB 1300 SA (2008)
CBF 1000 ABS (2006)
www.vanisti.cz
19. led 2012 14:35 #2

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 548
  • Obdržená poděkování 4

Odpověděl Pepe pro téma Re: MOTOTURISTIKA NA CBF

Celkove pre mna je vychod Europy cestovatelsky zaujimavejsi,neprenikla tam este ta pretechnizovanost zapadneho sveta a clovek ma pocit ze sa vratil o par rokov naspet.To Rumunsko je samozrejme vyborna volba,len pokial chystate prechod cez Transfagarasku magistralu je otvorena uz len sezonne,treba si to overit.Mna minuly rok v polovici mesiaca cerven po 10km vystupe zastavila na ceste asi 20tonova betonova kocka,neviem ako ju tam mohli dodat asi helikopotvorou.
Vies u mna je sezona prioritou preto sa snazim cestovatelske zamery naplnit.
Poslední změna: 19. led 2012 14:59 uživatelem Pepe.
19. led 2012 14:58 #3

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 924
  • Obdržená poděkování 44

Odpověděl Pacous pro téma Re: MOTOTURISTIKA NA CBF

V Rumunsku jsem byl už 2x (teda letecky, nikoli s moto) a dvakrát mi Transfagaras nevyšel - jednou jsem byl v květnu a jednou v říjnu. :-) Teď to směřujeme na červenec právě proto, aby bylo otevřeno.
Co se týče priority sezóny, tak to je jasná věc. Spíš je otázkou, jak to vyjde se zdravím všech členů výpravy apod. ;-)
Praha - CB 1300 SA (2008)
CBF 1000 ABS (2006)
www.vanisti.cz
19. led 2012 15:21 #4

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64

Odpověděl Luhamoto pro téma Re: MOTOTURISTIKA NA CBF

pepe napsal:

Tak sa nam dni pomaly predlzuju co je neklamny znak toho ze jar je za dverami, a to je idealny cas na planovanie mototur.Niektory uz maju urcite jasno v tom kam namieria svoje CBF ale bude dost aj takych ktory sa este nerozhodli, popripade chcu po prvy krat skusit co obnasa cestovanie na moto.Ja mam prvu, zhruba 7-dnovu cestu naplanovanu na mesiac jun(cerven)na Grecky ostrov Thasos.Ak ste tam niekto bol na moto urcite mi date za pravdu ze je to maly raj pre motorkarov.Na ostrove je prakticky len jedna hlavna cesta ktora kopiruje pobrezie v dlzke asi 100km a prechadza cez par mesteciek kde ma clovek pocit ze sa zastavil cas.Trasa tam povedie cez Bosnu a Hercegovinu,Ciernu Horu,Albansko,Macedonsko,naspet Bulharsko, Srbsko co su tiez velmi pekne a cestovatelsky zaujimave lokality.Takze trocha inspiracie a tento necas(my mame zase slotu)vyuzite na usporenie nejakych koruniek aby ste sa v lete mohli naplno oddat emociam.


A jak to máš naplánované s cestou?
Já jsem naposled jel 1000 km vkuse a trvalo mi to cca 14 hodin. (Tankování , přestávky na jídlo, chvíli se protáhnout a WC) žádné velké zdržování. Do toho Řecka je to ještě tak o 500 km dál což může být i 21 hodin a více. Záleží kama pojedeš.

Možná nebude naškodu tu dovolenou protáhnout aspoň o 2 dny. Pokud bys byl 4 dny na cestách. Většinou pak zbývající dny utečou velice rychle a kolikrát není čas omrknout to co bylo v plánu.
Což je pak zase škoda.
19. led 2012 15:47 #5

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 548
  • Obdržená poděkování 4

Odpověděl Pepe pro téma Re: MOTOTURISTIKA NA CBF

Ahoj,pokial Ta to zaujima tak strucny program je asi nasledovny. -Prvy den prechod nudnym Madarskom a noclah v BiH niekde v oblasti Jajce ,cca.750km.
-Druhy den to je na kochacku,cesta vedie krasnymi horami popri rieke Vrbas cez Mostar ,po Jadranskej magistrale z nocou pri Ciernohorskom mestecku Ulcinj cca.500km.
-Treti den Albansko,Macedonsko a ciel cesty Thasos cca 600km.Na ostrove dva dni relax,proste jazdenie,kupanie a nacpavanie kebabom.
-Den siesty a siedmy je o presune domov s prespanim v Bulharsku.
Noclahy nejak moc neriesim,moze byt penzion,sukromne ubytko ale zo vsetkeho najradsej mam ked ma budia vtaciky v peknej prirode.
Poslední změna: 19. led 2012 20:56 uživatelem Pepe.
19. led 2012 20:40 #6

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 98
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl TomCBF1000 pro téma Re: MOTOTURISTIKA NA CBF

Já na tuhle sezonu plánuji Rakousko-Itálie ( taková klasika pro pokročilé, ale pro mě to bude na moto poprvé :blush: ).
20. led 2012 18:21 #7

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 548
  • Obdržená poděkování 4

Odpověděl Pepe pro téma Re: MOTOTURISTIKA NA CBF

Tak to drzim palce nech Ti vsetko vyde podla predstav,pretoze kazda cesta je niecim vynimocna ale ta prva je predsa este trochu viac.Dodnes mam v zivej pameti ked som ako 15rocny,coby cerstvy drzitel vodicaku,podnikol na Pionieri svoju prvu moto turu do Tatier.Merala zhruba 600km a ako mapu som pouzil vytrhnutu stranku zo stareho skolskeho atlasu.
A Ty kam do Italie?
20. led 2012 18:52 #8

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 98
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl TomCBF1000 pro téma Re: MOTOTURISTIKA NA CBF

Díky, ještě to nemáme úplně detailně domyšlené, ale někam do kempu vedle Benátek... hlavní cíl budou průsmyky v Rakousku/Itálii a pár dní v kempu u moře a romantická prohlídka Benátek ( jedu s přítelkyní ). Ona chce k moři a já chci na zatáčky B) , tak to musím dát dohromady, aby každej měl něco... bude to na max 10 dní a nechci, aby to bylo moc náročný napoprvé.
20. led 2012 20:15 #9

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 924
  • Obdržená poděkování 44

Odpověděl Pacous pro téma Re: MOTOTURISTIKA NA CBF

Moje prvni cesta nevedla k mori, ale Lago di Garda splnilo podobnou ulohu. Aspon manzelka si nestezovala. Popis cesty zde - www.pacovsky.cz/auto-moto/tydenni-dovole...eb-doporucena-trasa/
Praha - CB 1300 SA (2008)
CBF 1000 ABS (2006)
www.vanisti.cz
20. led 2012 22:43 #10

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 1.189 sekund