Oblečení, v čem jezdíte.

  • Příspěvky: 245
  • Obdržená poděkování 0
Zdravím chlapi,
vím, že asi zakládám širokananánské téma :-) , ale přesto se zeptám, na vaše zkušenosti. Když tuhle otázku položím na motorkářích.cz,tak se nedozvím nic, neboť tam každý řídí něco jiného od skůtru až po zmrzlinu. Tady aspoň máme stejné nebo podobné dopravní prostředky.
V čem jezdíte? Textil nebo kůže?
Já mám hadry od Beringu a nemůžu si stěžovat - je to pohodlné, už jsem v tom párkrát krátce zmokl a v pohodě, má to odepínatelnou vložku do bundy i kalhot, ale:
Ještě jsem motorku nepoložil, takže to jednou příjde a kladu si otázku, jestli textil vydrží totéž co kůže, jestli měkké chrániče bez páteřáku, udělají při klouzání po silinci tu samou službu, jako kůže?

Michal
Liberec - CBF1000 (2010)
25. zář 2010 10:46 #1

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 609
  • Obdržená poděkování 5

Odpověděl Damon pro téma Re: Oblečení, v čem jezdíte.

Ty jo zrovna jsem přemýšlel o tomto tématu a už je tu.
Paráda. Já se přiznám že vlastně pře rokem a půl jsem začínal tak jsem si vlastně kupoval první oblečení.
Jasně jsem věděl že do kůže nepůjdu. Mám od narození problém s ekzémem a každé pocení mi zrovna nepomáhá. :( Tak jsem šel do kombinace kůže-textil.
Vím že ne zrovna u prvojakostní firmy, ale za dobré peníze jsem při služebních cestách do NL nakoupil u louise. Kalhoty a bundu Roleff. A vysoké boty Probiker.
Když není horko v poho odnímatelné vložky,průduchy,i zip na spojení dohromady(nepoužívám) to vše super. To co mi vadilo je když jel člověk někam na skok třeba se podívat na fotbal tak mi v kalhotách bylo vedro a necítil jsem se dobře. Tak jsem před měsícem koupil kevlar jeans a jsem spokojen. Žádné paření žádné převlíkání fakt super.
Kawasaki Z 1000 SX
25. zář 2010 11:01 #2

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 924
  • Obdržená poděkování 44
Jezdím v textilu. Kůže asi dobrý, ale myslím si, že v ní musí být fakt horko.
Aktuálně mám kalhoty Held, takového letního charakteru - tzn. lehký a prodyšný materiál na lýtkách a na stehnech, jinak klasika Cordura, samozřejmě, že chrániče. Dá se s tím absolvovat bez stresu i docela velký vedro.
Problém je, že jsou promokavé, nicméně prý lze dokoupit nepromokavou membránu. Jenže těmhle membránám stejně nevěřím, takže volím raději nepromok.

Bundu mám od léta novou, textilní a reflexní Nazran Xenum Safety.
Praha - CB 1300 SA (2008)
CBF 1000 ABS (2006)
www.vanisti.cz
25. zář 2010 16:20 #3

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 276
  • Obdržená poděkování 0
Jezdím cca 20 let. Zkusil jsem jak nejdříve textil (2x komplet od PSÍ), tak kompl. kůži (PSÍ na míru bunda + kožené džíny). Nicméně, vrátil jsem se po zkušenostech k textilu, vyměnil mnoho značek, než našel TO PRAVÉ. Pro mě je nevíce vyhovující 3/4 bunda textilní Germas London. Má nejen vyjímatelnou termovložku, ale vyjímatelnou i membránu. Tu mám po 95% času vyjmutou a člověk se nepotí, přitom ale bunda je stále odolná i proti větru i lehké přeháňce. Má větrací zipy. a je to kombinace Cordura - Taslan, takže netlačí a je příjemná. Má navíc dost kapes, kam pohotově schovám doklady, peněženku, kompakt Olympus a třeba mobil, či klíče.
Při velmi chladném počasí jezdím v textilních kalhotách od Bikerscrown Nazran Bronco, ale moc je rád nemám. Vyjímatelná termovložka, membrána a větrací zipy, ale opravdu je to do chladna. Drtivou většinu sezóny, vč. alpských průsmyků, jsem nekoec zvládl v motojeansech Vanucci (Louis). Jsou perfektní, dlouhé a vhodné na chlad i horko.
Rukavice používám skvělé od Halvarssons, helma Caberg Sintesi (zatím, ale asi u ní zůstanu), páteřák koupen asi za 2.6tis od Bikerscrown, nějaký italský. Motoboty kožené jsem po zkušenostech moc rád prodal a pokorně se vrátil ke koženým kanadám vz.90. V horku chladno, v chladnu teplo a dá se v tom chodit i celý den. Jsou rozšlápnuté, poctivě krémované a leštěné. Inu, návyk z vojny :P
Termoprádlo od Paličky, na krku "návlek" od Louis.
Jsem spokojený.
Poslední změna: 25. zář 2010 16:56 uživatelem Bob650.
25. zář 2010 16:53 #4

Tato zpráva obsahuje přiložené soubory.
Prosím, přihlašte se nebo se zaregistruje, pro jejich zobrazení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 276
  • Obdržená poděkování 0
motodžíny Vanucci.

Obrázek je pro hosty skrytý.
Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro její zobrazení.

Poslední změna: 25. zář 2010 16:56 uživatelem Bob650.
25. zář 2010 16:53 #5

Tato zpráva obsahuje přiložené soubory.
Prosím, přihlašte se nebo se zaregistruje, pro jejich zobrazení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 276
  • Obdržená poděkování 0
helma

Obrázek je pro hosty skrytý.
Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro její zobrazení.

25. zář 2010 16:54 #6

Tato zpráva obsahuje přiložené soubory.
Prosím, přihlašte se nebo se zaregistruje, pro jejich zobrazení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 276
  • Obdržená poděkování 0
moje nejoblíbenější a nyní soustavně nošená varianta B)

Obrázek je pro hosty skrytý.
Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro její zobrazení.

25. zář 2010 16:54 #7

Tato zpráva obsahuje přiložené soubory.
Prosím, přihlašte se nebo se zaregistruje, pro jejich zobrazení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 276
  • Obdržená poděkování 0
páteřák

Obrázek je pro hosty skrytý.
Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro její zobrazení.

25. zář 2010 16:55 #8

Tato zpráva obsahuje přiložené soubory.
Prosím, přihlašte se nebo se zaregistruje, pro jejich zobrazení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 39
  • Obdržená poděkování 0
Nejdříve jse koupil textilní bundu a nakonec jsem skončil u kožené, kalhoty od začátku kůže. Moje dojmy:
textil bunda :
+ lehká, pohodlná
- vlaje to všude, nelze ji pořádně upnout, aby obepínala tělo a chrániče nedrží na svém místě.
kožená bunda:
+ krásně obepne tělo a nevlaje = lepší požitek z jízdy, chrániče drží kde mají (při pádu jednoznačné+)
- hmotnost, kapsy
s teplotou si myslím, že je to nastejno, když je vedro tak jak v textilu tak v kůži, samozřejmě pokud je 35 tak kůže hřeje více, ale stačí se trochu rozjet a je to ok. Kůže rychle akumuluje a předává teplo a to jak pařák tak i zimu sice neprofoukne, ale chlad který na bundu působí odebírá teplo tělu což zejména při zmoknutí je brrrr, stačí si však navléct třeba pláštěnku a je to ok a teplo neuniká a nesákne vodu.
Vyzkoušel jsem obé a za mě jednoznačně kůže.
Kalhoty taky kůže, ale textil jsem nezkusil.
25. zář 2010 17:36 #9

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 245
  • Obdržená poděkování 0
To je přesně to, o čem přemýšlím,jak píše PavelFru : že díky tomu,že textilní věci jsou volnější, tak se chrániče v těch hadrech pohybují. V kůži to drží lépe, bohužel zase na druhou stranu je to většinou nepohodlné brnění.
Je to holt něco za něco.
Ale na ty kevlarový džíny se budu muset mrknout.Ještě jsem to neviděl,ale vypadá to dobře a univerzálně.
Liberec - CBF1000 (2010)
25. zář 2010 20:27 #10

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.604 sekund