Brzdění a technika jízdy

  • Příspěvky: 906
  • Obdržená poděkování 20
17. kvě 2012 17:48 #41

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64
Mefisto napsal:

To je dobrej priklad, uz mockrat jsem videl jak sel jezdec pres hlavu kone, kdyz se zasekl pred prekazkou.
Ted k technice: mozna kdybys mel nohy prikurtovane k pedalum tak ... ale chtel bych videt kdyby na tech konich meli nase stupacky


Pokud kůň spadne strátíš pod sebou oporu, proto ani jezdec se nemá čeho držet a jde k zemi taky. Je to obdobné jako když ti upadne přední kolo.

Jinak to jsou jezdecké chyby! Jen co jsem viděl z těch videjií, naprostá většina z nich nešla s horní částí těla vzad (pokud jde kůň z kopce horní část těla jde vzad,když do kopce tak musíš jít s horní částí těla vřed) proto přepadly dopředu.

Je třeba odlišit ty co to umí a ty co to neumí nebo ty co udělají chybu.

Porovnej si to s videem co jsem zde vložil.
Já to beru tak pokud to někteří zvládnou tak je to proste možné.

Jinak zpět k motorkám, ono správně sedět na motorce je velice důležité a pracovat i s horní částí těla.
Nohy a horní část těla musí pracovat jako celek.
Podle toho jak pracuji s horní částí těla, tak přenáším váhu na motorku. Pokud máš nohy volně a plandáš, tak na motorku nijak nepůsobíš a nemáš zpětnou vazbu od motorky.

Pokud jste se s kámošem neudrželi, tak mi z toho vychází jen špatná technika provedení.
Na srazu ukážu jak na to.
Poslední změna: 17. kvě 2012 19:18 uživatelem Luhamoto.
17. kvě 2012 18:59 #42

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64
TomCBF1000 napsal:

No ze Sršně mám respekt, ale rozhodně nesouhlasím s tím, že motorka se řídí přenášením váhy... motorka se řídí řidítkama a tělo jezdce tancuje s motorkou a ne naopak... jediný přesný řízení motorky je mít ruce lehce položený na řidítkách a protisměrným řízení jí ovládat a pracovat přitom s tělem ( přirozeně - nic nikam nervat a nekroutit se na tom ). Kdo nevěří zkuste si to - jeďte rovně a lehce zatlačte na jedno nebo druhé řidítko a druhou ruku mějte volně nebo lehce přitáhněte... a co se stane, Ohhhh ono to zatočilo :woohoo:

asi před 14 dny jsem si na letišti u Mimoně zkoušel sám a pak i s baťůžkem krizové brždění a docela mě začalo bavit smykovat zadní gumu :-D ještě se to pořádně naučit v tom smyku vodit a bude o srandu postaráno :lol:


K té zvýrazněné větě:
Můžeš mi to trochu popsat? Trochu nechápu to provedení? Jako, že točíš jen říditky a tím, že otočíš řídítkem, se motorka nakloní do zatáčky a tvé tělo jen kopíruje pohyb motorky?

Když jedu pomáli, tak otočím řídítky a motorka se mi nikam nenakloní sama. A když jedu rychle, tak to udělá sama?

Zkus to v 90km/hod. být tělem kolmo k vozovce a jen zatočit řídítkem bez náklonu do zatáčky.

PS:raději to nezkoušej ať máš na čem dojet na sraz. :laugh:
Poslední změna: 17. kvě 2012 19:20 uživatelem Luhamoto.
17. kvě 2012 19:09 #43

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 906
  • Obdržená poděkování 20
Jedine kdyz prijedes na Semikovi.
To co jsi chtel ukazat na konich je uplne neco jineho.
Mozna sedis na motce jak na koni, ale to ja nevim :)


PS: Ano, staci ti otocit s citem riditky, ale na druhou stranu nez zatacis a motka se zacne pokladat do zatacky.
Poslední změna: 17. kvě 2012 19:22 uživatelem Mefisto.
17. kvě 2012 19:20 #44

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 924
  • Obdržená poděkování 44

Odpověděl Pacous pro téma Brzdění a technika jízdy

Brzdění a technika jízdy - přesunuté a přejmenované téma původně k nastavení podvozku.
Praha - CB 1300 SA (2008)
CBF 1000 ABS (2006)
www.vanisti.cz
Poslední změna: 17. kvě 2012 19:35 uživatelem Pacous.
17. kvě 2012 19:34 #45

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64
---Nenavazuje na předchozí diskuzi, ale na nově přejmenované téma, technika jízdy na motocyklu. ---

Narazil jsem na docela názorně zpracované video, které ukazuje síly působící na motocykl v zatáčce a ke konci videa popisuje, jak využít fyzikálních zákonů k rychlejšímu zatočení např. před dírou v silnici.
Princip spočívá v tom, že se před překážkou zatočí v opačném směru (bez náklonu jezdce!), tím se motocykl odstředivou silou rychle dostane do náklonu a pak jezdec snadno stočí motocykl vlevo a vyhne se díře.



Tento způsob občas používám u obratů o 180° nebo 360°, ale při celkem malých rychlostech.

Máte s tím někdo zkušenost i při vyšších rychlostech ?
Používá to někdo?
20. kvě 2012 21:56 #46

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 906
  • Obdržená poděkování 20
Pouzivam taktez pri vyhybacim manevru.
S naklonem jezdce i pri normalni jizde
Poslední změna: 21. kvě 2012 05:31 uživatelem Mefisto.
21. kvě 2012 05:28 #47

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 98
  • Obdržená poděkování 0
je to klasické protisměrné řízení... používám to stále.
21. kvě 2012 06:06 #48

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 11
  • Obdržená poděkování 0
jj, tiez tak jazdim stale. Protichodne riadenie (counter steering - youtube pomoze), len treba mat rychlost, ak ides pomaly nefunguje.
Tiez doporucujem DVD, knihu "Twist of the wrist"
z ineho fora citujem

Tady je odkaz na stažení Twist Of The Wrist vol.2 v češtině.
V souboru je video + titulky a přeložená kniha. Je to nezaheslovaný *.rar.
Děkovat mi nemusíte nejsem tvůrcem. Jen jsem dal dohromady to, co už tady ve fóru bylo postováno.

Doporučuji všem bikerům. I když jezdím od patnácti, pár věcí jsem si tam taky ujasnil.

Ulož to (1,14GB): ODKAZ NA STAZENI

21. kvě 2012 13:15 #49

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64
I pro rychlé otočení v malé rychlosti se to dá využít.
!
Poslední změna: 21. kvě 2012 18:39 uživatelem Luhamoto.
21. kvě 2012 15:27 #50

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.749 sekund