Motoškola - jak na to !

  • Příspěvky: 382
  • Obdržená poděkování 48
19. zář 2012 00:44 #1

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64

Odpověděl Luhamoto pro téma Re: Motoškola - jak na to !

Marty11 obdobné základy jsem se učil v autoškole někdy v roce 1997, kdy jsem si koupil tuto knížku. Bylo tam všechno pěkně popsané + názorné fotky.

Obrázek je pro hosty skrytý.
Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro její zobrazení.

20. zář 2012 21:43 #2

Tato zpráva obsahuje přiložené soubory.
Prosím, přihlašte se nebo se zaregistruje, pro jejich zobrazení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64

Odpověděl Luhamoto pro téma Re: Motoškola - jak na to !

V současnosti již mám několik let na motorce odjetých a co v současné době dostupných silných biků docela pokulhává jsou jezdecké schopnosti řidičů. Jasně někdo používá motorku jen jako přibližovadlo, přejet z bodu A do bodu B. A s tím se plně spokojí.
Ale jsou i opravdoví nadšenci, kteří motorkami žijí. A docela mi na trhu chybí nějaká publikace, která popisu jak zlepšit jezdecké dovednosti s podrobným popisem jak trénovat + různé jezdecké vychytávky atd.

Obrázek je pro hosty skrytý.
Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro její zobrazení.

20. zář 2012 21:56 #3

Tato zpráva obsahuje přiložené soubory.
Prosím, přihlašte se nebo se zaregistruje, pro jejich zobrazení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 382
  • Obdržená poděkování 48

Odpověděl Marty11 pro téma Re: Motoškola - jak na to !

Ten článek co jsem na něj dal odkaz(výše)se mi velmi líbil a před několika lety mě dost inspiroval při zvládnutí silnějšího stroje. Přemýšlel jsem jestli to sem dát,(některé věci jsou staršího data) ale celkově ten článek pro začínající jezdce není špatný. Já sám jsem si myslel že "vím jak na to" ale člověk se stále učí a zlepšuje a tím zjišťuje kolik toho málo ví... :)
Přihlašují se sem stále noví motoborci s málo i více zkušenostmi tak mi to přišlo pro ně inspirativní. Praxe a najeté kilometry jsou neméně důležité ale otázka jakým "zažitým" způsobem někdy s chybami i několik let.Pak jukneš do motoškoly a tam tě porovnají řeknou ti co děláš blbě a najednou člověk zjistí že ta jízda je mnohem lepší.Osobně min. jednou ročně jedu na okruh+motoškola protože tam jdu nad svoje zažité limity ze silnice a od stupaček mi tam létají jiskry.Jinak pilně trénuju i na letišti.Mrzí mě že se nemůžu zúčastnit Luhačovic.
Honda CBF 1000 2010
Poslední změna: 22. zář 2012 00:25 uživatelem Marty11.
22. zář 2012 00:20 #4

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64

Odpověděl Luhamoto pro téma Re: Motoškola - jak na to !

Ten tvůj článek je dobrý. Pravda je že, je potřeba se neustále učit. Doba Jawek a MZ, které vážili cca 130 kg je už pryč a jízda, manipulace atd. s dnešními stroji je mnohem obtížnější. Je potřeba se s tím naučit, nejen pro své bezpečí ale i proto, že jinak na tom člověk vypadá poněkud úsměvně.

PS: Trénuj dál, chválím.
22. zář 2012 07:55 #5

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 906
  • Obdržená poděkování 20

Odpověděl Mefisto pro téma Re: Motoškola - jak na to !

Co neni take od veci je A TWIST OF THE WRIST - Kniha zataceni
Je k tomu i video
24. zář 2012 17:38 #6

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 13
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl jneuro pro téma Re: Motoškola - jak na to !

No jak to tady čtu, musím z pokorou uznat, že taky se mám co učit. Nejen to, že člověk začal na jiné motce a má ted odlišnou holčičku, ale učil se sám. No a tam budou ty špatný návyky. Taky jsem objednal jakousi knihu, ale ono to chce člověka kterej řekne: takhle ano nebo ne. On, nebo ona líp vidí jakou chybu dělám. J
05. říj 2012 12:14 #7

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 669
  • Obdržená poděkování 11

Odpověděl tirak.cz pro téma Re: Motoškola - jak na to !

Mefisto napsal:

Co neni take od veci je A TWIST OF THE WRIST - Kniha zataceni
Je k tomu i video


Já ti nevim,připadá mi to jako spousta textu,kterému mám chvílema problém porozumět.Něco jako když vložíš anglický text do překladače Google,a necháš přeložit do češtiny.A že mám opatrně ubírat i přidávat a do zatáčky "připraven a podřazen",že důležitá je plynulost vím taky.Je to zbytečně složité.Přečetl jsem asi půlku,ale ta sobota s klukama v Luhačkách na letišti mi dala víc.A Luhamotova řeč mi připadala srozumitelnější.
nicméně učit se je třeba,proti tomu žádná.Jak to bylo?Se učit,se učit,se učit B)
Odesláno z vlastní Nokie 3110 prostřednictvím mojí pravé ruky ;) Seru na Tapatalk :)
05. říj 2012 14:20 #8

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1660
  • Obdržená poděkování 98

Odpověděl Hodys pro téma Re: Motoškola - jak na to !

Ahojky,mě pomáhají naše výlety do Luhaček za Luhamotem a doma mám teď půjčenou tuto knihu ,doporučuji je fakt dobrá

Obrázek je pro hosty skrytý.
Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro její zobrazení.

Poslední změna: 05. říj 2012 18:18 uživatelem Hodys.
05. říj 2012 18:17 #9

Tato zpráva obsahuje přiložené soubory.
Prosím, přihlašte se nebo se zaregistruje, pro jejich zobrazení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 924
  • Obdržená poděkování 44

Odpověděl Pacous pro téma Re: Motoškola - jak na to !

Jj, Dokonalou jízdu na motocyklu jsem četl při autoškole a musím říct, že to není špatný začátek. Určitě doporučuji - na reálný trénink na letišti s instruktorem to nemá, ale lepší, než nic...
Praha - CB 1300 SA (2008)
CBF 1000 ABS (2006)
www.vanisti.cz
07. říj 2012 10:51 #10

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.596 sekund