JAKÉ KNÍŽKY O MOTORKÁCH MÁTE NEJRADĚJI?

  • Příspěvky: 1660
  • Obdržená poděkování 98
Mám doma sbírku knížek od dětství o motorkách a rád se k nim vracím,zajímalo by mě jaké knížky jste třeba četli vy kucí a holky ,přidávám 2 nejzásadnější knížky co mě nejvíc ovlivnily,první je o úžasném Františku ŠŤASTNÉM

Obrázek je pro hosty skrytý.
Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro její zobrazení.

Poslední změna: 05. říj 2012 18:40 uživatelem Hodys.
05. říj 2012 18:34 #1

Tato zpráva obsahuje přiložené soubory.
Prosím, přihlašte se nebo se zaregistruje, pro jejich zobrazení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1660
  • Obdržená poděkování 98
a druhá z roku 1945...je mazec sledovat a číst o lidech ,kteří jezdili v 50 letech na mašinách a vlastně řešili stejné problémy jako my teď...třeba hodně tam rozvíjí aktuální téma gymkhana :)

Obrázek je pro hosty skrytý.
Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro její zobrazení.

Poslední změna: 05. říj 2012 18:39 uživatelem Hodys.
05. říj 2012 18:37 #2

Tato zpráva obsahuje přiložené soubory.
Prosím, přihlašte se nebo se zaregistruje, pro jejich zobrazení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64
Se přiznám, že moc knížek o motorkách jsem nečetl. Neboť jsem se od mala montoval v letadlech a asi od 14 jsem se více přeorientoval na motocykly, protože začaly být pro mě dostupnější. Každopádně jak píšeš, pokud někde uvidím tu dokonalou jízdu na motocyklu tak na to mrknu.
Poslední změna: 05. říj 2012 20:33 uživatelem Luhamoto.
05. říj 2012 19:13 #3

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1660
  • Obdržená poděkování 98
Taky jsem hodně přes letadla,četl jsem mraky knih o 2 světové o letectví a občas lehce modelařím s tátou pouštíme radiem řízené modely a rakety...tu knížku vezmu příště na stretko ju
05. říj 2012 19:31 #4

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64
Já díky dědovi se k nim dostal v raném věku a měl možnost řídit např. L 410 Turbolet, Cesnu 172, Zlín 142,L 13-Blaník.

Obrázek je pro hosty skrytý.
Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro její zobrazení.


A toto je jeden z unikátů, který děda postavil. Je to předělaný bouraný Blaník na L-13 B (nazývaný ,,Bačostroj" ).
Místo předního sedadla je vsazený motor Walter Micron III.
Poslední změna: 05. říj 2012 20:43 uživatelem Luhamoto.
05. říj 2012 20:42 #5

Tato zpráva obsahuje přiložené soubory.
Prosím, přihlašte se nebo se zaregistruje, pro jejich zobrazení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1660
  • Obdržená poděkování 98
nádhera tys řídil opravdová letadla to je super,já řídil pouze pár minut ultralight a to jen kniplem ,na pedály jsem si netroufl ,ale i tak to byl zážitek...letěl jsem 10x s ultralightem a 3x dovču dopravním :) děda je šikulka,máte to v genech myslím že za ty roky Tě znám a je vidět že tvá šikovnost je vrozená,máš být po kom,příště pokecáme o letadlech na srazu,můj táta je bývalý letecký mechanik,makal na Iljušinech Il 10
Poslední změna: 05. říj 2012 21:18 uživatelem Hodys.
05. říj 2012 21:15 #6

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 306
  • Obdržená poděkování 2
Ja mám doma túto zbierku :)

Obrázek je pro hosty skrytý.
Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro její zobrazení.

27. lis 2012 15:37 #7

Tato zpráva obsahuje přiložené soubory.
Prosím, přihlašte se nebo se zaregistruje, pro jejich zobrazení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 924
  • Obdržená poděkování 44
Pěkná sbírečka... :-) Četl jste už někdo Long Way Round? Dokument jsem viděl, ale zajímá mě, zda má smysl kupovat i knihu...
Praha - CB 1300 SA (2008)
CBF 1000 ABS (2006)
www.vanisti.cz
27. lis 2012 15:38 #8

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 306
  • Obdržená poděkování 2
A keď sme u tých modeloch, tak ja mám tiež zopár :) Toto sú motorkárske (mám ešte kopu kamiónov...)

A aj ja som chvíľu držala knipel v ruke a sama letela vzduchom :laugh: sused je pilot a v minulosti lietal na stíhačkách a je strašne zapálený letec a raz ma zobral hore zalietať si... také malé dvojmiestne lietadlo, ale typ neviem :)

Obrázek je pro hosty skrytý.
Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro její zobrazení.

27. lis 2012 15:47 #9

Tato zpráva obsahuje přiložené soubory.
Prosím, přihlašte se nebo se zaregistruje, pro jejich zobrazení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 720
  • Obdržená poděkování 29
Je to divný, ale o motorkách jsem nečetl jedinou knížku. Ale připojím se k letadýlkářům. Knížky o druhé světové ve vzduchu byly téměř mým denním chlebem. Znal jsem skoro každý létající stroj té éry. Když v Ábíčku nevyšla monografie nějaké stíhačky nebo bombardéru, bylo skoro zbytečné číst zbytek časáku. Ještě teď mám pod stolem v pracovně dřevenou bednu a v ní pečlivě nárazuvzdorně uskladněny plastikové modely z dob, kdy můj věk začínal jedničkou. A o kousek vedle dvě krabice plné modelů, které čekají, až je někdo slepí.

No a abych se taky pochlubil, táta mi (a sobě taky) tehdy splnil klukovský sen a po zimní teoretické přípravě ve Svazarmu jsme na jaře 1986 poprvé sedli do toho divnýho letadla, co furt válí jedno křídlo po zemi a čtyři roky jsem pak v Hranicích na Moravě lítal Blaníky. Pak přišla vejška a s ní skončilo i lítání. Ale už mám zjištěné, že kousek od mé současné adresy je pěkné letiště, kde nabízejí i pilotní kurzy, tak si říkám, že bych si zase ten piloťák udělal. Uvidíme.
Poslední změna: 27. lis 2012 17:14 uživatelem Dr.Pilulkin.
27. lis 2012 17:13 #10

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.881 sekund