Hledám radu - boj s pojišťovnou

  • Příspěvky: 720
  • Obdržená poděkování 29
Ahoj lidi.

V půlce srpna jsem se potkal s dodávkou (fotky jste mohli někteří vidět ve vláknu "Blbnutí s CBFkama") a od té doby to řeším s pojišťovnou. Tak se zkouším chytnout stébla, kdyby někdo z vás třeba neměl s něčím podobným zkušenost.

O co jde: Viník byl řidič dodávky (nedal mi přednost). Dodávka pojištěná u Allianz. Všechny dokumenty jsem pojišťovně dodal. Pak ale u nich nastal problém, že ta pojistná smlouva byla čerstvá a v době, kdy jsem havárku nahlásil, ji neměli v systému aktivní. K tomu prý potřebují mít fyzicky tu smlouvu v ruce. Což je ale problém, protože pojišťovák, který ji uzavíral, už pro ně nepracuje a oni z něj prý tu smlouvu nemůžou dostat. A že dokud ji nebudou mít, tak ji nemůžou aktivovat a dokud ji neaktivují, tak mi nemůžou plnit škodu. Řeší to skoro dva měsíce a furt bez výsledku.

Takže nemám ani motorku, jelikož je to totálka, ani prachy a nevím, jestli se jich vůbec někdy od Allianzu dočkám.

Jestli někdo z vás třeba pracuje v pojišťovně nebo má podobnou zkušenost, uvítám jakoukoli radu.

Díky
A radši nebourejte, ať nedopadnete podobně, ne-li hůř :)
12. říj 2012 13:00 #1

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 918
  • Obdržená poděkování 97
Neviem ci to pomoze - iba ma tak napadlo - tento stav vyzera rovnako ako keby ten vinnik nebol poisteny, cize v takom pripade by mal plnit poistne fond ktory poistovne vytvaraju na tieto ucely. Neviem presne aky je postup ale mal by si sa asi obratit na CKP (Ceska Kancelar Poistovatelu). Pozri si ich web, a aj FAQ sekciu na www.bezpoisteni.cz. CKP by mala mat web www.ckp.cz
Je tam napr aj toto:

Co se děje, když škůdce způsobí škodu nepojištěným vozidlem?

Poškozený má podle § 9 a § 24 zákona č. 168/1999 Sb., o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, přímý nárok na plnění z garančního fondu České kanceláře pojistitelů (ČKP). Po výplatě plnění z garančního fondu poškozenému ČKP přímo uplatňuje vyplacenou částku po nepojištěném škůdci. Pokud ve stanovené lhůtě nepojištěná osoba dluh neuhradí ani neuzavře s ČKP dohodu o splácení, předává ČKP případ k externímu vymáhání, v další etapě pak soudům.


Ja byt na tvojom mieste chcem okamzite vyjadrenie z Allianzu ci ma alebo nema vinnik platnu zmluvu a ci budu alebo nebudu plnit poistne. To, ci maju nejaky interny problem s agentom je ich starost, nie tvoja. Teba to v ziadnom pripade nema obemedzovat v uplnovani skody. Nasledne CKP.

Ale uplne najprv by som zavolal do CKP a jasne popisal co je za problem a opytal sa na postup.

Tak snad ti to pomoze...
12. říj 2012 14:27 #2

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64
V podstatě jsou asi tři způsoby jak se to dá řešit. Jeden je řešit si to sám a komunikovat s Allians nadále a nebo se obrátit na Českou kancelář pojistitelů a nechat si od nich poradit. Je otázka zda vyplatí škodu nebo ne, neboť pokud existuje smlouva asi se budou taky zdráhat platit.

Ale zkusil bych ještě jednu možnost a to je zajít na vlastní pojištovnu, kde máš ty sjednáno povinné ručení na motorku a řešit to přes ně. Některé pojištovny tuto službu přímo nabízejí. Funguje to tak, že v podstatě tvá pojištovna ti vyplatí škodu a pak si to po Allians (nebo viníkovi nehody) bude vymáhat sama. Zkus se na to zeptat.
Např. ČSOB má něco takového klik

A poslední možnost je soudit se o náhradu škody. Ale to bych bral jako poslední možnost.
Poslední změna: 12. říj 2012 15:08 uživatelem Luhamoto.
12. říj 2012 15:04 #3

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 720
  • Obdržená poděkování 29
Díky za rady.

dneska se to snad pohnulo, kdy prý majitel dodávky slíbil, že pojistnou smlouvu dodá místo jejich ex-pojišťováka. Tak snad se to příští týden rozlouskne. Jinak to půjde na Českou kancelář pojistitelů. Radši si ani nepředstavuju, jak dlouho by to trvalo tam.

Budu informovat.
DR
12. říj 2012 16:15 #4

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 669
  • Obdržená poděkování 11
No,na takovýhle věci mám DAS.Už se mi několikrát vyplatili,a přestože stojí 380 měsíčně je prima mít zastání.Dávno bys měl peníze doma.Bo to co popisuješ je interní problém pojišťovny,a tohle si dovolí jen proto že nemáš zastání.
Odesláno z vlastní Nokie 3110 prostřednictvím mojí pravé ruky ;) Seru na Tapatalk :)
13. říj 2012 21:08 #5

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 906
  • Obdržená poděkování 20
Na takoveto veci jsou firmy a jak rikas 2 mesice?
To uz bych mel davno pujcenou jinou motorku a jen cekal az to vse Aliance zaplati.
Nekdy staci pohrozit ze to predas temto firmam a je klid, protoze jim stoupne dosti nehorazne vyplacena castka.
16. říj 2012 17:41 #6

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 720
  • Obdržená poděkování 29
Nemyslím, že by se na zapůjčení náhradní motorky vztahovalo plnění, jelikož motorka jde do šrotu a nebude se opravovat. Firmy si vezmou procento z toho, co vymůžou, ale opět bych si nebyl jistý, že to bude o tolik víc. Zvlášť, když je to totálka. Tam už jde jenom o cenu vraku a průměrnou cenu motky na trhu.

Jinak se situace vyvíjí poměrně zajímavě - podle Allianz to auto u nich není pojištěné a teď zjišťují, jak je možné, že řidič předložil PČR jejich platnou zelenou kartu.
Poslední změna: 16. říj 2012 22:49 uživatelem Dr.Pilulkin.
16. říj 2012 22:45 #7

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 669
  • Obdržená poděkování 11
Nechci tě nasrat,ale zase si mimo mísu.Po nehodě kdy mě chlap srazil jsem měl doma od druhého dne až do výplaty peněz auto na účet jeho pojišťovny.A pokud si někdo bere procenta,platí je vždycky viník,což ty nejsi.A je úplně jedno jestli se motorka opravuje nebo ne. B) Jestli ti to takhle jak píšeš někdo vysvětlil,tak je to vůl,nebo byl z Alianz :)
Sorry,ale není nad to mít o některých věcech přehled.Ale zatím to vypadá tak,že ty ses nebyl ani nikde poradit.Smůla,no.
Odesláno z vlastní Nokie 3110 prostřednictvím mojí pravé ruky ;) Seru na Tapatalk :)
17. říj 2012 20:26 #8

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 720
  • Obdržená poděkování 29
Možná jsem mimo mísu, ale půjčovat si motorku nemusím, mám ještě auto a nebudu riskovat, že ji někde položím a budu platit spoluúčast.

Firmy ti můžou vymoct o pár šupů víc, ale při zůstatkové ceně mé motorky to bude max. pár tisíc, které jim stejně spadnou do kapsy jako honorář, takže je to nalej-vylej. Nedělám si iluze, že bych na tom vydělal balík.
17. říj 2012 22:20 #9

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 720
  • Obdržená poděkování 29
Jak jsem slíbil, referuji o vývoji situace. Allianz nakonec s majitelem dodávky uzavřel novou smlouvu se zpětnou platností (nevím jak, ale prý jim to legislativa umožňuje). Motorka, ročník 2005, najeto cca 45 tkm, byla ohodnocena na 70 400 Kč, což je o 2 400 víc, než jsem za ni před dvěma roky dal. Takže bilance poměrně dobrá. Už mám vyhlídnutou další, zase CBF 600 S, tak jestli to vyjde, zůstanu v klubu a možná se konečně dohrabu i na nějaký sraz.
03. lis 2012 00:23 #10

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.680 sekund