Defekt pneumatiky

  • Příspěvky: 59
  • Obdržená poděkování 4

Defekt pneumatiky vytvořil uživatel Čahec

Ahoj všem!
Po nedělní výborné zkušenosti s defektem zadního kola,by mě zajímalo,kolik z vás vozí nějakej přípravek na opravu pneumatiky? B)
Nebo spolíháte na štěstí jako já?
nebudu vás zatěžovat tou poněkud stresující historkou,jen dodám,že kombinace,prázdné nádrže,vymlácenýho telefonu a píchlé pneumatiky,kdesi uprostřed lesů,je fakt stresující.... :sick:
30. čvn 2014 15:24 #1

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma Defekt pneumatiky

Ahoj
Já už vozím sprej několik let a dokonce při mém zatím jediném defektu mi dost pomohl. Osobně mě překvapilo jak málo se defekt pneumatiky projevil a že pokud by mi nebylo na Chopperu divný proč se tak zavlnil a pokračoval bych dál asi by mi sprej nepomohl :woohoo:. Jinak vozím takovou velikost, že mi gumu nafouknul, ale musel jsem ještě dohustit... Počítám, že CBF-ka má trochu menší kolo tak to snad bude OK. Takže za mě sprej a nepromoky pro dva vždycky v kufru.. :evil:, Ale já vozím i reflexní vesty pro oba atd...
Jediný co mě teď napadá nevím jestli mám náhradní žárovky(vzadu jsou ledky ale předek a blinkry...).

Každopádně ti tento zážitek nepřeju. Ale mě třeba došel benzín a tlačit VT750C2 do kopce v dešti taky není nic moc. :laugh:
Honda CBF 1000 RS:)
30. čvn 2014 15:36 #2

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 720
  • Obdržená poděkování 29

Odpověděl Dr.Pilulkin pro téma Defekt pneumatiky

Já vozím furt tohle

Už jsem defekt zažil, naštěstí ucházela velmi pomalu, takže jsem dojel a splaskla až do rána v garáži. Chtěl jsem koupit sprej, ale po něm se prý musí guma vyhodit, což bych u svý zánovní Dunlopky obrečel ;)
Poslední změna: 30. čvn 2014 15:43 uživatelem Dr.Pilulkin.
30. čvn 2014 15:41 #3

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma Defekt pneumatiky

Čoveče Doktore s tím mučíš unesené stopařky ne? :woohoo: Záleží jak píchneš, ale zlatej sprej. Je pravda, že v pneuservisu to pak neradi z gumy drbou. Ovšem jak dofoukneš, můžeš jet takřka normálně lidsky(protože bude kolo asi trochu rozvážený). Musíš každou situaci vztahovat na špatné počasí dovedeš si představit jak tohle aplikuješ v dešti... To bych já vozit nemohl. :laugh:
Honda CBF 1000 RS:)
30. čvn 2014 15:47 #4

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 59
  • Obdržená poděkování 4

Odpověděl Čahec pro téma Defekt pneumatiky

Jsem blbec,že jsem si nic nekoupil předem,ale dobře mi tak...
Každopádně jsem stopoval a lidi dnes jsou fakt bezohlední,každej jen čuměl a prohučel okolo.... :dry:
A když jsem sprej použil,psalo se na něm,bezprostředně ujet min. 12 km sníženou rychlostí (50 km/h) a pak dofouknout,což jsem provedl.
Když jsem zastavil,motorka celá zasraná od pěny,která lítala z dirky(dírka velká tak 2 mm)...
Dohustit nešla ani na dvě atmosféry,v pneumatice max. 1,3 atmosfery,tak po cestě domů,cca po 30 km na benzinku a dohustit...rychlost asi tak 65 km...i felicie mě předjížděli... :lol:
Ale co,zase jsem o zkušenost chytřejší...
A zadní pneu jsem chtěl kupovat po sezoně,holt bude o něco dřív...

Dr.Pilulkin,jak tohle funguje ta sada? Ten sprej mě dost zklamal...
30. čvn 2014 15:53 #5

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 388
  • Obdržená poděkování 47

Odpověděl Kevvin pro téma Defekt pneumatiky

Podobné sady jsou i na auto .... jedním hřebem projedeš díru, na druhý naaadíš tu housenku, namočíš do lepidla a zastrčíš do pneu .... po chvíli dofoukáš a frčíš dál
CBF 600 S 2008
30. čvn 2014 15:59 #6

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 720
  • Obdržená poděkování 29

Odpověděl Dr.Pilulkin pro téma Defekt pneumatiky

Jak funguje nevím, protože jsem ji naštěstí zatím nemusel použít, ale jsou to klasické knoty. Takže díru ještě víc zvětšíš přiloženým nebozezem, pak tam foukneš knot napatlanej lepidlem, necháš chvíli tvrdnout a pak přiloženými bombičkami s CO2 nafoukneš. A teoreticky bys měl gumu v pohodě dojezdit.
30. čvn 2014 15:59 #7

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma Defekt pneumatiky

Hele jak říkám sprej je rychlej asi záleží jak který výrobce a je fakt, že tenkrát jsem neměl bezdušák:)) každopádně se na tom dojet dá... Možná si teda do kufru hodím ještě vteřiňák... Jinak pánové tohle bude fungovat skvěle když díru najdete na našich gumách to asi není tak těžký a kdo má centrál má výhodu. Radši nepíchnou to je nejlepší rada.
Honda CBF 1000 RS:)
30. čvn 2014 16:18 #8

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 450
  • Obdržená poděkování 9

Odpověděl konvajsr pro téma Defekt pneumatiky

Vozim odjakziva sprej na opravu od Motulu.Loni jsem si poridil tu samou opravnou
sadu co ma Pilulkin,lec 2 krat jsem pichnul kolo a vzdy mi ten sprej-i ta sada
byla k nicemu-poprve jsem prejel asi centimetrove sklo-a dira v nove gume asi
1.5 cm a podruhe na dalnici-nez jsem stihl nekam bezpecne zastavit-na kraji tak
mi guma sjela z boku z rafku,tudiz kamarad-odtahovka do Tranzita.Vse se ale vzdy
odehralo max 200 km od baraku.Nekde na dovolene-tak to me desi porad.A nebo si
koupit Urala se sajdou-nebo i k CBFu a vozit nahradni kolo na sajde.
30. čvn 2014 16:39 #9

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 450
  • Obdržená poděkování 9

Odpověděl konvajsr pro téma Defekt pneumatiky

A jak to funguje-dej si YouTube a pak Repair Kit a mas tam videa.
30. čvn 2014 16:49 #10

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.589 sekund