Alternativní paliva.

  • Příspěvky: 56
  • Obdržená poděkování 3

Alternativní paliva. vytvořil uživatel patek

Tak tu máme nový rock 015 a já tedy reaguji na
výzvu Luhamota a zakládám posilvestrovské téma:Jaké máte zkušenosti s alternativními palivy např.ethanol či nafta
ve svých cbf.
Ethanol sem vyzkoušel před třemi roky asi 25%do benzínu. Výsledek nic moc.Po dotankování carerou100 do plna
jsem se musel odrážet nohama abych se rozjel z omv. Karbcom to moc nešmakuje.
Nafta příšla letos v létě.Pěkně do plna a bez zbytečného ředění benzinem.

Pokračování příště.
02. led 2015 15:16 #1

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64

Odpověděl Luhamoto pro téma Alternativní paliva.

Zkušenosti s E85 (ethanol) mám jen v Hondě Civic, už třetím rokem na něj jezdím ve směsi s B95.
V létě 45% E85 v zimě 20% E85.
Do motorky jsem ještě nedával, Honda CBF v příručce se píše max. 10% Ethanolu (mám model 2008, vstřikování).
Jinak pokud pravidelně jezdíš a přidáš tam cca 5% (5% procent už je v benzínu N95), tak bys změnu nemusel ani poznat. Tím myslím, že moto pojede normálně.
To co mám odzkoušené u auta je, že skutečně pročistí palivový systém. Dobré je pokud pravidelně jezdíš.
Jinak prokazatelně to má pozitivní vliv na emise, tím myslím na min. carbon. Jsme vysledoval na usazeninách viditelných okem a složení emisí při měření před STK u Civiku (měřeno s 20% E85).
Pokud máš nějaký dotaz, napiš. Pokud budu vědět, pokusím se zodpovědět.
02. led 2015 17:03 #2

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 382
  • Obdržená poděkování 48

Odpověděl Marty11 pro téma Alternativní paliva.

patek napsal: Tak tu máme nový rock 015 a já tedy reaguji na
výzvu Luhamota a zakládám posilvestrovské téma:Jaké máte zkušenosti s alternativními palivy např.ethanol či nafta
ve svých cbf.
Ethanol sem vyzkoušel před třemi roky asi 25%do benzínu. Výsledek nic moc.Po dotankování carerou100 do plna
jsem se musel odrážet nohama abych se rozjel z omv. Karbcom to moc nešmakuje.
Nafta příšla letos v létě.Pěkně do plna a bez zbytečného ředění benzinem.

Pokračování příště.

Ne že bych to chtěl zkoušet ale může se stát. Normálně si to vyjel nebo vypustil :) l a co na to motorka ?
Americká armáda dělá enduro co jede na vše (kromě vody). Prý se možná bude i prodávat pro obyč. lidi.
Honda CBF 1000 2010
04. led 2015 20:05 #3

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1008
  • Obdržená poděkování 72

Odpověděl Malp pro téma Alternativní paliva.

Hoši hoši , začalo to benzínem , pokračuje Ethanolem ,ti nedočkavější už úspěšně testují naftu , s takovou to brzy skončí u dřevoplynu . Asi nepůjdu s dobou a zbaběle zůstanu u benálu !
05. led 2015 17:48 #4

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.759 sekund