Vyklápěcí přilba

  • Příspěvky: 6
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl Tompo pro téma Vyklápěcí přilba

Ahoj mám Caberg Duke a jsem spokojen.
Jak již bylo psáno výše je hlučnější a težší.
Jsem s ní zatím maximálně spokojen :-)
06. zář 2015 22:17 #11

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 246
  • Obdržená poděkování 22

Odpověděl standaCBF pro téma Vyklápěcí přilba

Tak treba pro nas kteri jsme prilbu kupovali uz asi pred 10ti lety (a porad je v testu na spicce (sharp.direct.gov.uk/testsratings/arai-rx7-corsair)
poradte ktere vlastnosti jsou pro vas nejdulezitejsi.
Pro me je to hlavne tvar vnitrniho prostoru, kdyz jsem kupoval helmu tak jsem jich mel na hlave asi 100 nez mi nejaka konecne sedela dokonale, ridil jsem se pravidlem ze po nasazeni nema nikde tlacit, jenvelmi pevne prilehat a bez zapnuteho reminku byt tak pevne ze se nepohne a vlastne nejde sundat.
dalsi plusy podle kterych bych se orientoval
- pruchod vzduchu helmou, do toho spada ze otvory je mozno snadno behem jizdy zavirat
-co nejvice vymenitelneho vnitrku (kvuli prani), nekolik moznosti tloustky licnich vycpavek
-nekolik druhu vymenitelnych stitku (ciry, tmavy,zrcadlovy....)
-pinlock
-jak se vejdou do helmy bryle
-stabilita helmy ve vetru
-hluk v prilbe
-vaha

Bohuzel u helmy se da leda tak verit vaze a to jeste s rezervou, protoze nekterou udavaji ve velikosti S a u jine ve velikosti M a tudiz to nejde moc srovnavat. Na zivo si lze vyzkouset jak sedi a jak se ovlada.
Ale jak se chova na motorce (hluk, stabilita, pruchod vzduchu) protste vyzkouset nejde , asi celkem nkde vam nepujci postupne 5 ruznych helem abyste si s nima udelali hodinovou vyjizdku a kdyz si ji clovek pujci od kamarada tak ji ma samozrejme vymackanou podle sve hlavy a tudiz cloveku muze pripadat ze mu nesedi dobre (mimochodem prilbu nikomu nepujcuju, prave kvuli tomu aby mi ji nevytlacil jinak)
07. zář 2015 14:31 #12

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 20
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl apach pro téma Vyklápěcí přilba

Od loňského jara jezdím s přilbou X-lite X 1003, přijde mi, že proti konkurenci je lehčí i tišší, aerodynamiku má velmi slušně vychytanou a není problém ve vyšších rychlostech otáčet hlavou. C3 mi neseděla, tato byla na mě jak ušitá.
07. bře 2016 13:53 #13

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 906
  • Obdržená poděkování 20

Odpověděl Mefisto pro téma Vyklápěcí přilba

My uz 2 roky HJC, RPHA MAX EVO
C3 me vubec nesedla
09. bře 2016 21:46 #14

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 276
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl Bob650 pro téma Vyklápěcí přilba

C3...protože mám brýle. Ale nakonec nyní - kupodivu, jezdím v otevřené cestovní LS2. Inspirován Pavlem Suchým. Zvykl jsem si tak, že C3 šla do skříně. Důvod - skvěle sedí nám s brýlemi a hlavně pocit lepšího vnímání okolí. Než v integrální/výklopce. Pro šťouraly na téma bezpečí etc - mám za sebou 2 velmi slušné (rozuměj drsné) bouračky na moto, vždy létání vzduchem vysoko & daleko a vždy v otevřené helmě a: žiju :) Všem po dlouhé době prima den
20. dub 2016 15:14 #15

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1660
  • Obdržená poděkování 98

Odpověděl Hodys pro téma Vyklápěcí přilba

Bob650 napsal: C3...protože mám brýle. Ale nakonec nyní - kupodivu, jezdím v otevřené cestovní LS2. Inspirován Pavlem Suchým. Zvykl jsem si tak, že C3 šla do skříně. Důvod - skvěle sedí nám s brýlemi a hlavně pocit lepšího vnímání okolí. Než v integrální/výklopce. Pro šťouraly na téma bezpečí etc - mám za sebou 2 velmi slušné (rozuměj drsné) bouračky na moto, vždy létání vzduchem vysoko & daleko a vždy v otevřené helmě a: žiju :) Všem po dlouhé době prima den


Po dlouhé době zdravím, jak se Ti daří? A co máš teď za moto?
20. dub 2016 22:54 #16

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 276
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl Bob650 pro téma Vyklápěcí přilba

:-) Díky.
Teď V Strom 650 (K9). Protože se na něm dobře sedí a není malej. Jinak celkem OK, noha srostlá, dlaha a šrouby drží...
21. dub 2016 09:03 #17

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 924
  • Obdržená poděkování 44

Odpověděl Pacous pro téma Vyklápěcí přilba

No neneeeee! Ze by navrat ztraceneho syna? ;-)

...jinak k tematu... Ja porad C3 a spokojenost. Ale chapu, ze ta cenovka je trochu silena. Verim, ze se da sehnat neco ne o moc horsiho, ale asi o dost levnejsiho...
Praha - CB 1300 SA (2008)
CBF 1000 ABS (2006)
www.vanisti.cz
21. dub 2016 09:35 #18

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 276
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl Bob650 pro téma Vyklápěcí přilba

jen rychlá poznámka: kolega je dost spokojený s LS2 FF393 Convert Hawk. Vyklápečka s bradou, co se dá úplně překlopit dozadu.
Ad Pacouš - no jo, návrat ;-) Opatrnej...
21. dub 2016 10:10 #19

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma Vyklápěcí přilba

já Vám nevím ta C3 asi funguje ale přiznám se u ostatních si nejsem tak jistý ty mechanismy co Vám budu vykládat.. pevná přilba je podle mě pevná a za trochu toho vzduchu to podle mě nestojí... Navíc ty kg navíc hoši já už si hubu rozbil a zeptejte se Kláry jak jí bolí za krkem do dnes.... a to měla přilbu jen 1650g každý deko je znát takže dnes nic jiného než kombinaci karbon/kevlar nechci na hlavě... bez prdele.... Ale nepřeju nikomu nic špatného...
Honda CBF 1000 RS:)
21. dub 2016 17:31 #20

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.968 sekund