LIFEPO4 Motobaterie a nabíječka

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64
Tak už jsem objednal nakonec EXIDE ETZ10S-BS.
Budu se muset o baterku více starat a často dobíjet, což jsem u Yuasky asi podcenil, proto možná odešla po 4 letech. Ta původní Yuaska vydržela déle (byla častěji v provozu).

PS: Ještě několik zajímavostí VARTA - Jonson Control už má nového majitele Clarios.
A druhá pro mě osobně novinka, už vím proč se u baterií uvádí v kolonce parametry hmotnost.
Když si porovnáváte baterie stejného typu, může to dost napovědět o tom, kolik je v baterce použitého olova. Kvalitnější baterka by měla mít více olova.
Poslední změna: 14. dub 2020 21:50 uživatelem Luhamoto.
14. dub 2020 21:12 #11

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 388
  • Obdržená poděkování 47
A je i otázka, kdybys koupil tu dražší nikde není psané že ti 4-5let vydrží. Já musím zaklepat, origo Yuasa vydržela 5let a druhovýroba Toplite jede 7 sezonu
Ještě k té lithiovce, ona má jen 4Ah ...ale asi to stačí
CBF 600 S 2008
15. dub 2020 02:44 #12

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 313
  • Obdržená poděkování 87

Odpověděl Pito pro téma LIFEPO4 Motobaterie a nabíječka

Yuasy uz tiez nie su co byvaly. V prvej moto som mal 11 rocnu, kym umrela. Postupom casu mam skusenost, ze yausa vydrzi priblizne rovnako ako tie "menej" kvalitne. Mne sa najviac vzdy osvedcila banner, najmenej varta. Hlavne brat z obchodu s velkym obratom, nie bateriu, co niekde stoji 5 rokov predtym, co si ju kupis
Honda CBF1000FA
15. dub 2020 08:42 #13

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64
S tím obchodem ohledně toho stáří je to jak u čeho. U té továrně neaktivované, kterou si sám doléváš doma, je to skoro jedno, protože dojde v suchém stavu.
Pokud je to baterka továrně aktivovaná, tak tam na tom záleží hlavně jak ji kdo udržoval, jak kde dlouho leží bez nabití. Aby nebyla zasulfátovaná.
15. dub 2020 15:11 #14

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 313
  • Obdržená poděkování 87

Odpověděl Pito pro téma LIFEPO4 Motobaterie a nabíječka

Mas pravdu. Nejak som zabudol na to, ze ja automaticky riesim zavrete baterie.
Honda CBF1000FA
15. dub 2020 16:04 #15

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64
Ještě takový postřeh, co jsem zjistil, Varta už není Jonson Control, ale má nového majitele Clarios. Takže novou baterku poznáte podle tohoto loga. Jestli bude stejná, lepší nebo horší, se teprve uvidí.
A rozhodně baterky pravidelně nabíjet, měřit a udržovat. Já na to tak nějak poslední roky kašlal a i málo jezdil.
15. dub 2020 21:37 #16

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64
Jak často dáváte motobaterku na nabíječku? A jak často auto baterku?
17. dub 2020 19:33 #17

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 906
  • Obdržená poděkování 20
Auto vubec(baterka 8let)
Motorku jednou tak v listopadu a podruhe tak unor/brezen.
Poslední změna: 21. dub 2020 16:44 uživatelem Mefisto.
19. dub 2020 11:39 #18

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64
Já se snažil aspoň dvakrát ročně dávat na nabíječku auto i moto, ale asi to bylo málo. Problém u baterek je desulface a na moto poslední roky není čas. Tak preventivně budu muset dávat častěji. Druhý důvod u AGM baterek bude faktor samovybíjení. Auto je denně v provozu, min 50 km tam je i po 4 letech baterka v dobré kondici. Aspoň nabíječka při testu ukazuje. Ale docela by mě zajímalo dát ji na profesionální tester, který je schopen zobrazit kapacitu baterie a aktuální startovací proud.
21. dub 2020 16:30 #19

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 313
  • Obdržená poděkování 87

Odpověděl Pito pro téma LIFEPO4 Motobaterie a nabíječka

Luhamoto napsal: Jak často dáváte motobaterku na nabíječku? A jak často auto baterku?


Motorku v sezone vobec, v zime raz za mesiac hodim, ale vacsinou netreba dobit. Auto sa snazim aspon raz za mesiac-dva dobit.
Honda CBF1000FA
21. dub 2020 20:05 #20

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.859 sekund