CBF1000. Kterou koupit?

  • Příspěvky: 13
  • Obdržená poděkování 0
Poslední změna: 16. kvě 2020 15:38 uživatelem Honza 1.
16. kvě 2020 15:07 #1

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma CBF1000. Kterou koupit?

Hele asi tě nepotěším... oproti tomu co máš by jsi dostal ve všech případech trochu větší výkon ale zároveň vyšší hmotnost... a tedy myslím, že krok spíš do strany než dopředu... navíc si zvaž ani jedna z těch co jsi vybral nemá podle mě ABS... já jsem byl taky tak blbej že jsem si vzal moto bez ABS a v podstatě hned po záruce jsem brzdy komplet překopal.... verze Bez ABS má jen dvou pístky a brzdí jak žvejkačky...

co se nájezdu týká možná už jsi to někde slyšel... ale km nejsou nic pokud jsou správně udržované... Já mám teď na svojí 2010 přes 70tis... a moto funguje bez větších problémů...
Kdybych dojel na první STK a stáhl jsem jí z 48tis na 10... tak každá cebie a každý zkoumač km... ti dnes na mojí motorce nemá šanci poznat kolik má... tedy číslo na tacho je opravdu jen číslo... Nevím zda ti to pomůže ale 40 nebo 60tis není rozdíl... navíc na rovinu když si někdo koupí tři kufry a za 11let da 45tis... je to smutné takže asi tak... to je jedna zahraniční dovolená za rok a to znamená že spíš stále než jezdila... a otázka zda to není horší než lepší...

Jinak když se budeš koukat po nové a chtěl by jsi CBF podívej se už po modelech 2010 a mladší s ABS ... pak si myslím, že uděláš krok kupředu... Není to trhač a jsou samozřejmě lepší motorky ale CBF je takový oslík co tě doveze... Ptej se hlavně zda měli měněný stator... to byla největší bolest a jaké mají ložiska v krku jestli originál nebo už kuželíky... zda se jim budou nebo nebudou třepat řidítka... když je pustíš... v šedesáti...

Taky ta černá nový model s kufry bude mít ten držák kufru sklon praskat tento typ je na to náchylný a musí se převařit už jsem viděl tři prasklé...
Honda CBF 1000 RS:)
21. kvě 2020 10:51 #2

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 906
  • Obdržená poděkování 20

Odpověděl Mefisto pro téma CBF1000. Kterou koupit?

A v cem by na tom mel byt s modely 2010 lip nez s modely 2009? Me se treba ten facelift vubec nelibil, kor s tou desnou rourou co tam dali misto vyfuku :)
22. kvě 2020 09:41 #3

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 313
  • Obdržená poděkování 87

Odpověděl Pito pro téma CBF1000. Kterou koupit?

Priklanam sa k Jindrovemu nazoru, resp s nim suhlasim. Poznam cbfky s najazdom 150-200 tkm a su to spolahlive stroje. Nejake su aj tu v klube B)

Mefisto, ja ked som vyberal cbfu, tiez som riesil ci starsi alebo novsi. Dva vyfuky su mi inak na moto ukradnute, jeden sa da nahradit velmi decentnym ladakom, co vacsina spravila, plus vyhoda pri cisteni retazu. Za najvacsie plusy vsak povazujem absolutne jednoducho vyskovo nastavitelne plexi, hlinikovy lahsi a pevnejsi ram ci vacsie moznosti nastavenia podvozku. To ze facelift sa mi paci viac, podobne ako s budikmi a inym je uz cisto subjektivne. Jedine co mi chybalo bol lepsi priebeh motora, co som poriesil inymi rozetami.
Honda CBF1000FA
Poslední změna: 22. kvě 2020 11:46 uživatelem Pito.
22. kvě 2020 11:46 #4

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 906
  • Obdržená poděkování 20

Odpověděl Mefisto pro téma CBF1000. Kterou koupit?

Plexi jsem nikdy nenastavoval(jednouadost)
Pri cisteni retezu jsem zadny problem nezazil, mozna, kdyz se to naucis, take to nezazijes :)
Pri svezeni na 09 a 10 nepoznas prakticky v ramu rozdil
Podvozek maji vsechny rocniky na pikacu, takze ten bych radeji ani nezminoval
Jo budiky jsou modernejsi to je fakt.
Co tam mas dal? :)
Poslední změna: 22. kvě 2020 12:25 uživatelem Mefisto.
22. kvě 2020 12:14 #5

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 313
  • Obdržená poděkování 87

Odpověděl Pito pro téma CBF1000. Kterou koupit?

Mefisto napsal: Plexi jsem nikdy nenastavoval(jednouadost)
Pri cisteni retezu jsem zadny problem nezazil, mozna, kdyz se to naucis, take to nezazijes :)
Pri svezeni na 09 a 10 nepoznas prakticky v ramu rozdil
Podvozek maji vsechny rocniky na pikacu, takze ten bych radeji ani nezminoval
Jo budiky jsou modernejsi to je fakt.
Co tam mas dal? :)


Plexi nastavujem furt, raz som na okruhu a je dole, raz na dialnici a hore B)
Jo, cisté labúžo striekat spravne ako sa ma pri horucom vyfuku :laugh:
Rozdiel v rame citis samozrejme ked nejdes niekde na kochacku :lol:
Podvozok nie je idealny, co si budeme hovorit, ale potesi ked aspon vpredu vies nastavit sag a vzadu odskok ;)

Ako vidis, da sa na to pozerat aj z inej strany, pre kazdeho lepsie nieco ine :whistle:
Honda CBF1000FA
22. kvě 2020 12:52 #6

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma CBF1000. Kterou koupit?

Bohužel podvozek je u staré ještě horší za mě jízda na novém modelu lepší... Výrazně i průběh motoru mě vyhovoval víc celkové novější design víc vyhovuje ladak asi nutnost...
Honda CBF 1000 RS:)
22. kvě 2020 13:49 #7

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 906
  • Obdržená poděkování 20

Odpověděl Mefisto pro téma CBF1000. Kterou koupit?

Pito napsal: Jo, cisté labúžo striekat spravne ako sa ma pri horucom vyfuku :laugh:
Rozdiel v rame citis samozrejme ked nejdes niekde na kochacku :lol:
Podvozok nie je idealny, co si budeme hovorit, ale potesi ked aspon vpredu vies nastavit sag a vzadu odskok


Proc bys mazal u horkyho vyfuku? Zkuse se nekde zeptat jak se to dela a co se na to pouziva :)
Pokud chces zavodit, tak CBF se k tomu vubec nehodi a ani na to neni stavena, pokud z ni neudelas hybrida jako JinT
Predek? Ma tak otresny tlumice a pruziny, ze je uplne jedno co tam nastavis :) dokud je nevymenis
24. kvě 2020 17:57 #8

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 313
  • Obdržená poděkování 87

Odpověděl Pito pro téma CBF1000. Kterou koupit?

Asi nema zmysel dalej odpovedat, nepotrebujem sa natahovat o vacsie péro B)

Autorovi sa odpovedalo na otazky, prajem stastnu ruku pri vybere ;)
Honda CBF1000FA
24. kvě 2020 18:06 #9

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 906
  • Obdržená poděkování 20

Odpověděl Mefisto pro téma CBF1000. Kterou koupit?

Chapu, ze si potrebujes chvalit to co mas
24. kvě 2020 18:27 #10

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.972 sekund