CBF1000. Kterou koupit?

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma CBF1000. Kterou koupit?

Hele určitě pokud nepůjdeš do generačně jiné motorky.. tak jít určitě do nové 2010+ a s ABS tím bych to také uzavřel... Je pravda, že podvozek mají obě špatný, ale starý model ještě horší.... nové modely mají aspoň možnost nastavit pružinu.... a na zadku soft/hard(jako charakter)... a pružinu...
Jinak rám by opravdu měl být tužší a asi i lehčí... a celkově motorka působí modernějším dojmeme, ale to už je na vkusu každého soudruha... co se výfuků týká byla doba, kdy jsem chtěl dát taky zpět dva laufy... bylo to docela hezké, ale je faktem, že je to v podstatě opět jen váha navíc a pokud člověk vyhodí tu šílenost co má Honda originál... ušetří hodně váhy.
Ideálně se jet na obou modelech projet. nebo dojet někam na sraz, kde budou obě.
Honda CBF 1000 RS:)
25. kvě 2020 12:57 #11

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 906
  • Obdržená poděkování 20

Odpověděl Mefisto pro téma CBF1000. Kterou koupit?

Pokud na ni chces cestovat ve dvou a treba i s kuframa, tak je to na vymenu predku i zadku. Nova ma sice stelovani predku, ale uz ty pruziny jsou o nicem. Hold nejsme japoncici, na ktery to bylo delany.
Zkousel jsem jet, ve Vyskove na letisti a po okoli, na MY09 a i na MY10 a nejakej rozdil ktery me trkl do riditek, do zadku ci do pocitu, se proste nekonal. Nejvetsi deviza je motor
Ale s tim, ze je to rozpoctovka, se to prodavalo
Poslední změna: 25. kvě 2020 13:18 uživatelem Mefisto.
25. kvě 2020 13:16 #12

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma CBF1000. Kterou koupit?

tak o tom žádná je to jak jsem psal ... ani jednu z motorek co jsi popsal nebo můžeme vymyslet X-dalších nepsal, že by o nich uvažoval... tedy určitě platí vybrat si za mě to nejlepší z možného.... pokud se rozhodne pro moto sterý model bez ABS jezdit se na nich dá... ale určitě to nebude jezdecky oproti 600ccm krok kupředu... naopak ho možná budou i štvát protože bude těžší... Taky si musíme uvědomit to, že já už z motorky ždímám trochu víc než třeba někdo jiný a proto moje názory jsou třeba až příliš ultimativní... ale beru to věcně pokud chci novou moto tak bych se rád posunul o něco dál... a je otázka jak velký kus to bude....
CBF podle papírů má zatížitelnost 195kg... takže si můžeme odpovědět když naložíme kufry.. a oblečeme se ve dvou do hadrů nemohlo to prostě stačit...
Honda CBF 1000 RS:)
25. kvě 2020 14:14 #13

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 906
  • Obdržená poděkování 20

Odpověděl Mefisto pro téma CBF1000. Kterou koupit?

Jen tak rychle, proc by nemohl koupit stary model s dualem a ABS?
25. kvě 2020 15:03 #14

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1008
  • Obdržená poděkování 72

Odpověděl Malp pro téma CBF1000. Kterou koupit?

Borci a fakt je to vaše ABS tak strašně důležité , že to stále řešíte ? Na své ( teď už bývalé CBF 1000 F r.v. 2010 - někteří ji znají ) jsem projel opakovaně " kousek Evropy za každého počasí vč. sněhu na průsmycích " a abych pravdu řekl nějak mě to ABS NIKDY nechybělo . Tzn. v plné náloži vč. spaní a vaření a s maminou - tisíce situací a krizovek a nepamatuju si , že bych někdy řekl ku.va že já to nekoupil s ABS .
Můj názor - pokud člověk nemá v rukách nas....no , a naučí se BRZDIT - ovládat brždění , tak není o čem hovořit .
Na své současné mašině ABS mám .Přesto že jsem je nechtěl , ale prostě mašina kterou jsem si vyhlíd ( Yamaha XT 660 ZA ) ho měla , tak jsem to nějak překousl .
Mašina je zbytečně komplikovanější - trubičky, rozvody , jednotka , výměna a odvzdušnění brzdovky atd. . Za těch pár kilometrů co jsem zatím najel ( 1x finále ve Francii + 1x Balkán + nějaký ty kilometry tady po okolí (ČR) mě slavné a nepostradatelné ABS pomohlo ( pomohlo ? ) jen jednou před pár týdny , kdy jsem sjížděl lesní úsek a prašná lesní se změnila na strmý kamenitý sešup , kdy si zadek vrčel ABSem až dolů zatímco jsem si dávkoval předkem a plynem . Tolik za mě ohledně nepostradatelného ABS.
Díky: Mefisto
25. kvě 2020 15:37 #15

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma CBF1000. Kterou koupit?

To by jsi mě špatně rozuměl Malpe... verze s ABS má o něco málo lepší brzdy... má v předu 3pístek... ta verze se dvěma pístky brzdí na prd... ale né kvůli absenci ABS... ikdyž možná, že tím, že ABS nemá by mohla teoteticky zastavit na kratší vzdálenosti... no nevím...
já jsem při cestách za ernestem ve dvou velmi často bral za gumovou páčku a to není nic pro mě... je fakt , že díky tomu jsem mu bez problémů stíhal... ale tohle není nic pro mě... Ovšem když to tak píšeš je v celku možné , že ta ABS brzdí také na prd:woohoo: :woohoo: :woohoo:
Ale určitě to není tak , že by to někoho nechalo rozjetého do křížovatky... jako mi třeba říkali kluci co měli ABS třeba na Supermotu... že museli tuhle vymoženost naopak odpojit protože na kluzké vozovce to prostě nebrzdilo... Hele asi bych šel do těch třípístků... ale možná, že to je jen můj dojem ... z toho jak ty original bez ABS byly slabé... ale je fakt, že díky tomu jsem mohl v klidu upgradovat...
Honda CBF 1000 RS:)
25. kvě 2020 16:05 #16

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 518
  • Obdržená poděkování 85

Odpověděl keith pro téma CBF1000. Kterou koupit?

mám ABS verzi a s brzdama jsem spokojený. ABS paradoxně oceňuju v nízké rychlosti na štěrku. super je duální systém, kdy se zadní brzdou brzdí i 1 pístek předku. Za mě je ABS výhodou, ne podmínkou.
chro chro
25. kvě 2020 16:35 #17

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1008
  • Obdržená poděkování 72

Odpověděl Malp pro téma CBF1000. Kterou koupit?

Čau borci . Já absolutně nerozporuju a neřeším co je pro koho lepší nebo není .O tom to nebylo . Trojpístek , ABS , duál ..... prostě každému sedí to jeho , takže nerozvíjím ani žádné teorie .
V mém příspěvku byl jen takový - zase můj laický pohled na toto zařízení a to , že PRAKTICKÉ zkušenosti z cest ( vč. kladů a záporů ) mě říkají že zrovna bez TOHO jsem se a bych se jako běžný uživatel motorky obešel .
Jinak Ernest je kaňour , takže za ním jet - je lepší mít i sedmipístek :woohoo: - tímto jej zároveň zdravím - kamaráda " vod BMW " . :)
25. kvě 2020 19:16 #18

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma CBF1000. Kterou koupit?

Malpe velká brzdová pumpa velké kotouče a monoblok ctyrpistek staci...

Já v podstatě jen porovnával pokud bych měj jit z šestky na litr tak na který ... Podle mě pak je opravdový krok kupředu jen nová CBF s ABS ... Znám pita,Ernesta(dnes Martyho), Marfyho Vítů... Všichni podle mě jezdí dost slušně a mají tuhle verzi moto osobně jsem si nevzpomněl na nikoho kdo by si koupil jako já verzi bez ABS a na rovinu už bych tak ultimatni nebyl spíš naopak ... Podle mě u CBF je váha dobře rozložená a zrovna ABS tam funguje dost dobře a brzdy jsou podle mě silnější. Než u verze bez ABS...ale chtělo by to test :)) doraz na sraz na letiště ...:))
Honda CBF 1000 RS:)
25. kvě 2020 20:59 #19

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64

Odpověděl Luhamoto pro téma CBF1000. Kterou koupit?

Já kupoval verzi bez ABS, v roce 2008 bylo ABS jako příplatková výbava.
Jestli bych si dnes připlatil za ABS, ne. Netvrdím, že je to špatná volba, ale nechybí mi to. Mám rád, když je řízení čistě na mě, přidává to na adrenalinu. Ale mít volné finance, dal bych dopředu ten trojpístek.
Poslední změna: 26. kvě 2020 05:32 uživatelem Luhamoto.
26. kvě 2020 05:25 #20

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.983 sekund