CBF1000. Kterou koupit?

  • Příspěvky: 906
  • Obdržená poděkování 20

Odpověděl Mefisto pro téma CBF1000. Kterou koupit?

Nejak me unika, proc se mluvi o starsim modelu bez ABS, i kdyz ABS a CBS mel.

Jelikoz jsem 600ccm mel jen Hondu skutra, tak o tom moc nevim, ale kdyz si kamos co sestikilo ma sedl na litr, tak byl spokojenej jak zelva. Hlavne z motoru. Neni zadny zavodnik, ale cestovatel.

Co se tyce ABS a dnes dalsich "pomocniku" jako TCS, Hill asist a pod., nejak cilene nevyhledavam, ale kdyz to tam je tak to kolikrat pomuze. Co si pamatuju tak ABS me zabralo asi 2x.

JINT nemenil jsi nahodou i brzdy?
Poslední změna: 26. kvě 2020 07:52 uživatelem Mefisto.
26. kvě 2020 07:45 #21

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma CBF1000. Kterou koupit?

Mefisto už trochu trolíš a nevím zda si to ten kluk vůbec projde...
Ty inzeráty co poslal tak podle mě byly nové a staré modely ale bez ABS
za mě je to proto horší varianta brzd a kdybych vybíral tak volím tu s ABS(cenově to na trhu s ojetinou nebude mít velký vliv spíš se spálí ten kdo to neví...)

Ano já jsem brzdy měnil protože jsem tu psal že mě přijde ...osobní dojem ten model s 2-pístkem bez ABS nebrzdí dobře zejména při delších sjezdech a nebavím se o závodění... ale o svižné turistice tedy věřím že 85% z nás se někde někdy sveze... pak prostě brzdy velmi brzo vadnou... je pravda, že v té době jsem neměl přímé porovnání s verzí s ABS a pak by moje rada vyšla na prázdno ale většina kamarádů co jezdí svižně a znám je kromě Malpa tak ABS mají...

Díky tomu, že jsem neměl ABS byla výměna brzd jednoduchá ... pokud vyměníš i přední vidle... ale to nepočítám, že by dotazovatel plánoval...
Honda CBF 1000 RS:)
28. kvě 2020 13:56 #22

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 906
  • Obdržená poděkování 20

Odpověděl Mefisto pro téma CBF1000. Kterou koupit?

Jj, s tim trollenim je to podle sebe soudis druhe, ze :)

Jinak bez ABS jsem CBF nezkousel.
Ale i s ABS, jsem byl prekvapen prechodem na Brembo, jak Nissin "nebrzdi"
28. kvě 2020 15:20 #23

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma CBF1000. Kterou koupit?

Nissin určitě brzdí buď v klidu :woohoo: ale musíš porovnávat jablka s jablky hrušky s hruškami ale to není otázkou tohoto tématu ... Dvoupistek vs ctyrpistek prostě brzdí jinak na tom se dohodneme ... Proto jsem radil volit moto s lepší brzdou a generačně novější pak je to krok kupředu stejné ale rozhodně určitě rozpočet ... Jinak znám dobře jezdce na šestce co umí litrů v klidu ujet bez velkého stresu moto není o tolik méně výkonné má trochu menší váhu je dobře vyvážená takže když jít na litra šel bych opravdu na toho nového
Honda CBF 1000 RS:)
Poslední změna: 28. kvě 2020 20:58 uživatelem JinT.
28. kvě 2020 20:57 #24

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 906
  • Obdržená poděkování 20

Odpověděl Mefisto pro téma CBF1000. Kterou koupit?

Tak to se neboj, ja jsem naprosto v klidu a vim pod 10 letech jak Nissin brzdi(mam ABS) a tak porovnavam jak brzdi dve masiny a jak je v tom obrovsky rozdil

Jinak nejlepsi je se svezt a vybrat si sam a nedat na to co ti kdo rika.
29. kvě 2020 16:00 #25

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 13
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl Honza 1 pro téma CBF1000. Kterou koupit?

Ahoj. Tak jsem nakonec koupil moto od Malpa. Děkuji za komentáře. Zrovna řeším opravu zadního tlumiče nebo repase. Najeto 90tis.km. Tak pro klid duše. Zdá se mi to nějaké měkké. Nemáte někdo zkušenost?
Honza
Poslední změna: 13. lis 2020 07:38 uživatelem Honza 1.
12. lis 2020 23:44 #26

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma CBF1000. Kterou koupit?

Ajaj zlatý dábel od malpa.... Hele moto něco pamatuje ale určitě zrovna Malp jí měl v super kondici vždy když dojel to já jsem se styděl... jak může být motorka čistá a hezky udržovaná... Doufám, že se Malp(skoro Yeti CBF clubu zase někdy ukáže....)

Tlumuče jsou věčné téma ale Zkus poslat zprávu na Keitha jsou v tom asi nejdále co se s tím dá dělat... jinak CBF má tlumiče měkké z výroby tak to prostě je když koukneš na vidlici nosnost 195kg... tak to si někdo z úživatelů v evropě dělá legraci...
Nicméně jsou nějaké cesty jak to dost vylepšit není to uplně levné ale jde to...
Honda CBF 1000 RS:)
13. lis 2020 07:47 #27

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma CBF1000. Kterou koupit?

Jinak k těm brzdám Mefisto nepochopil jsi co jsem chtěl napsat CBF s ABS má větší třmeny a tím jsem usuzoval, že lépe brzdí a všichni čuníci co se mnou jezdili ho měli.. proto jsem je i doporučil... osobně ABS nemám a nechybí mi je to v mé moci a když se vysypu tak vím, kde byla chyba žádné výmluvy....
Brzdy jsem měnil za naprosto nekompromisní záležitost monobloky, kotouče, pancéřové hadice, a radiální pumpu... Jedním slovem nenajdeš na silnici seriovou motorku s takovou brzdou... Tedy troufám si říci, že zastaví vlak... je tam ještě jeden level na brzdičích ale (přes 35tis za brzdiče to už jsem dát nechtěl... s ohledem na výkony motorky... a pak samozřejmě nějaké závodní záležitosti a speciály ala Moto GP...) Proto mi společně s rozložením váhy u mojí motorky vyhovují ale věřím, že kdo na to nebude zvyklí nemusí mu to vyhovovat...
Problém se vyřešil Honza motorku má a věřím, že bude spokojený... Ikdyž Malp podle mě zrovna ABS také neměl... Jo a ještě pro doplnění já jsem zjistil jak jsou ty brzdy slabé až v Alpách když jsme jezdili jak prdlí nahoru a dolu s Ernestem on sám já ve dvou ... a prostě mi ty brzdy zvadli... a to byl impulz k tomu, že to prostě není to co bych chtěl.. Ovšem díky tomu, že nemám ABS tak ta cesta k upgradu nebyla složitá a první Evoluce s Brzdami z KTM super duke axiální čtyřpístek a 320mm kotouče radiální pumpa KTM už brzdili velmi slušně...
Honda CBF 1000 RS:)
13. lis 2020 07:58 #28

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 906
  • Obdržená poděkování 20

Odpověděl Mefisto pro téma CBF1000. Kterou koupit?

Honza 1 napsal: Ahoj. Tak jsem nakonec koupil moto od Malpa. Děkuji za komentáře. Zrovna řeším opravu zadního tlumiče nebo repase. Najeto 90tis.km. Tak pro klid duše. Zdá se mi to nějaké měkké. Nemáte někdo zkušenost?

Take jsem resil tento problem a nakonec jsem si nechal poskladat tlumic od Ohlins.
13. lis 2020 15:52 #29

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma CBF1000. Kterou koupit?

Jo to všichni co chtějí aby to fungovalo ale Keith ma nejlepší moznosti jak se k němu dostat...
Honda CBF 1000 RS:)
13. lis 2020 16:10 #30

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.793 sekund