Výška plexi

  • Příspěvky: 6
  • Obdržená poděkování 0

Výška plexi vytvořil uživatel Palo

Ahoj, vím že to tady bylo už asi mockrát, ale jsem čerstvý majitel cbf1000 r.v.2010 a chtěl bych se zeptat na vaše zkušenosti s nastavením výšky plexi štítu. Mám 185cm a tak nějak pořád bojuju do jaké výšky ho mám dát aby byla jízda co nejkomfortnější.  Když ho mám úplně nahoře tak mi jde všechen proud vzduchu přímo do helmy... V jaké polohoze ho v závislosti na výšce vaší postavy máte vy? Případně jaké jiné plexi, které funguje, byste mi doporučili. Díky moc
22. dub 2021 08:12 #1

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma Výška plexi

Ahoj
Hele já jsem s tím hodně laboroval mám asi 185 taky ale řešil jsem to hlavně kvůli spolujezdci... asi jezdím trochu skrčený... takže mě to tolik nevadilo ale Klára dostávala všechen vzduch... protože kouká přes mojí přilbu a prostě s tím měla problém... měl jsem pár plexi ale všechno aftermárketové díky výšce popraskalo... a jediné s čím jsem byl spokojený je defelektor, který se dá na vrchní hranu a zvedne vzduch... je fakt, že už jsem ho sundal protože jezdím sám ale díky tomu deflektoru se dal vzduch spolehlivě dovézt vzhůru...ovšem v rychlostech přes 200km/hod to fungovalo jako křídlo formule a otočilo se to do směru poprvé mě to docela slušně vyděsilo protože se to otevřelo přímo na mě:)))... ale pod tyto rychlosti to bylo OK
Honda CBF 1000 RS:)
22. dub 2021 10:57 #2

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 6
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl Palo pro téma Výška plexi

No já jsem se koukal po MRA Vario-touring, ono má právě i ten vrchní deflektor. Ale jestli tam hrozí prasknutí tak aby to nebyly zbytečně vyhozené peníze... Nicméně kamarád se nabíd že mi pujčí ten vrchní deflektor, tak ho zkusím nasadit na to origo plexi v nejvyšší poloze a vyzkoušet jestli to pomůže.
23. dub 2021 08:03 #3

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma Výška plexi

No já si myslím, že je to skoro nejlepší varianta... to praskání můžeš omezit folii ale zase když budeš chtít aby plexi prasklo třeba při havarii mohl by být problém...
Asi je lepší dát folii jen v místech těch šroubů a dát tam ještě delší roznášecí podložky ... ale ta měkka větší plexi většinou jsou slabší než 4mm se při vyšší rychlosti dotknou až kapličky přístrojů tedy průhyb je skoro 2cm... tak je jasné že to dlouho nevydrží... Já jsem vozil ten deflektor v nižší pozici plexi a bylo to ok... dokonce bych řekl že jsem si teď zvykl víc se nechat obtékat vzduchem a je mi to příjemnější než jak píšeš aby mi to mlátilo hlavou... dokonce nejlepší časy na okruhu jezdím s plexi ve spodní poloze:)). Ale to není úplně turistická poloha:)... Zkus kontaktovat Víťu ten má extrémně vysoké plexi a podle toho co povídá mu to vyhovuje... a nechápu to ale snad mu ještě neprasklo což osobně nechápu... 
Honda CBF 1000 RS:)
23. dub 2021 08:29 #4

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 313
  • Obdržená poděkování 87

Odpověděl Pito pro téma Výška plexi

Ahoj, mam MRA vario s deflektorom, moja vyska 180cm, som s nim spokojny. Ziadne praskanie sa nekona, pri tychto nizsich plexi som ani nevidel ze by niekomu praskli. Na chladnejsie obdobie mam Ermax so vstavanym deflektorom, podobne ako givi (tusim identicka vyska), len koniec je ohnuty. Za mna lepsie funguje MRA, ten vstavany deflektor neni taky dobry ako ten "nacvakavaci". Jazdil som vsak predtym givi bez deflektora vysoke, to mi prislo najhorsia varianta.
Honda CBF1000FA
23. dub 2021 09:47 #5

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma Výška plexi

Hele jestli se nepletu Ernestovi praskl i originál s takovým vyšším deflektorem... jde hlavně asi o boční vítr tedy může to být i náhoda... ale jsou to dost pecky do těch plexi... každopádně za mě výška plexi není cesta spíš bych řekl ten deflektor je větší dělník.
Honda CBF 1000 RS:)
23. dub 2021 10:29 #6

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 6
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl Palo pro téma Výška plexi

No uvidím jak se to bude chovat jen s tím deflektorem a dám vědět. Plexi moc dolů dávat nechci, protože to už se zase pomalu cítím jak kdybych jel na nějakém naháči

Obrázek je pro hosty skrytý.
Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro její zobrazení.

23. dub 2021 10:46 #7

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.548 sekund