Mravenčenie v dlaniach

  • Příspěvky: 63
  • Obdržená poděkování 3

Mravenčenie v dlaniach vytvořil uživatel MartinCBF

Ahojte, taká zaujímavá téma a veľmi by mi pomohli vaše skúsenosti. Neviem, či mám hľadať lekársku pomoc alebo je to strojom (CBF 600 SA 2008).
Ani nie po hodinke jazdy mi tak strašne začína tŕpnuť pravá ruka (prsty, dlaň) že v nej absolútne strácam cit. Je to pomernej dosť výrazné a výrazne mi to obmedzuje citlivosť pravej dlane. Prejavuje sa to len na pravej ruke hlavne preto, že ňou neustále zovieram rukoväť plynu. Vždy mi na pár minút pomôže ak na križovatke, keď stojím tak si dlaň riadne precvičím. Neviem či je to na návštevu lekára alebo je to spôsobené vibráciami motocykla. Ja tie vibrácie nevnímam, ale je možné že tam jemné vibrácie sú a telo ich vníma. Predsalen riadidlá sú s okuliarmi spojené napevno bez hocijakého gumového uloženia a tie vibrácie sa proste nesú až do riadidiel. Pred rokmi som mal VSTROM 650 a tam som nemal probléma celý deň presedieť na motorke...potom som ale roky nejazdil a teraz ako som si kúpil CBF 600 a pri dlhších výjazdoch doslova trpím. Jazdím strašne rád ale toto mi spôsobuje také bolesti že jazdenie sa mi začína znechucovať. Kúpil som si aj ten plastový bazmek na plyn, že ho dokážem držať aj otvorenou dlaňou. Pomáha to ale nie na dlho... Chlapi, stretli ste sa aj vy s tým? Je to strojom alebo je to na návštevu reumatológa?
Dnes už skôr kochač a rovinkový strelec...
10. zář 2021 21:14 #1

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 906
  • Obdržená poděkování 20

Odpověděl Mefisto pro téma Mravenčenie v dlaniach

A neopiras se vahou o riditka? Pak by to bylo ono.
11. zář 2021 15:29 #2

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 81
  • Obdržená poděkování 6

Odpověděl Lava pro téma Mravenčenie v dlaniach

Chybu bych asi nehledal v motorce, ale v posezu. Nevyhovuje ti pravdepodobne uhel tela a ruky. Mel jsem to taky a pomohlo snizeni sedla a taky povolení ksandy :-) na prave strane. Od ty doby me sice vic bolej skrceny nohy, ale ruka je dulezitejsi.
13. zář 2021 09:07 #3

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma Mravenčenie v dlaniach

Ještě bych se zkusil zaměřit na rukavice jestli si trochu neškrtíš karpál nemusí to být výrazné ale mohlo by být. Posez určitě důležitý volné ruce víc zapojit břicho... Ale ber to tak že nikdo nemládneme a problémy s karpály nebo prokrvením ruky je asi možné...
Mě hodně pomohl rychlopal tím, že mám plný plyn za 1/4kola nemusím rukojeť tak ždímat.
Honda CBF 1000 RS:)
13. zář 2021 09:46 #4

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 63
  • Obdržená poděkování 3

Odpověděl MartinCBF pro téma Mravenčenie v dlaniach

Ďakujem za zaujímavé typy. Ešte som zabudol vysoký som okolo 180cm...asi 183. Povedal by som že na tento stroj už troška nadpriemer. Sedadlo mám v strednej polohe. Skúsim úplný spodok. Inak pociťujem toto isté aj na bicykli a tam mám teda viac váhy na dlaniach. Na tej moto by som nepovedal že mám váhu na dlaniach ale pravda je, že ten vstrom mal vzpriamenejší posed. Ja skúsim teda ešte jazdy so sedlom na minimum. Rukavice sú asi ok... mám ich roky rokúce. Mám aj nástavce na zvýšenie riadidiel ale sú moc vysoké a kabeláž a lanká mi nedočiahnu tak som ich ani nenamontoval. Možno by pomohli aj širšie riadidlá. Inak omnoho viac bolia dlane keď sa vozím po okreskách ako keď to šupnem po diaľnici. Na diaľnici ked idem rýchlo tak vydržím daleko viac ako keď jazdíme po okreskách. Tam ma ide do hodiny trafiť šľak. Minulý rok som bol aj s manželkou v Alpách a tam som tak netrpel. Diaľnica bola ok a potom okresky a alpy asi tiež. Buď sme robili viac prestávky alebo som mal inak sedanku ale nespomínam si, že by som tak trpel. Zatiaľ mi to vychádza na ten posed...asi by to chcelo riadidlá trocha hore a k sebe. Viete o nejakých štočkoch ktoré pasujú bez toho aby som musel nejak moc naťahovať káble a lanká? No a do prác si asi kupim gumu na posilňovanie zápästia. Ten rýchlo pal to sa ešte tiež dá na takýto stroj kúpiť? Vravíš 1/4 ot. a je plný? Ako to vyzerá taká rukoväť? 
Vďaka
 
Dnes už skôr kochač a rovinkový strelec...
14. zář 2021 08:56 #5

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma Mravenčenie v dlaniach

Rychlopal máš moc úprav Domino se dá ale musíš toho vyměnit víc než jen rukojeť to zapomeň...

Co se posezu týká píšeš že zkusíš spodní polohu ale ty musíš dát nahoru... širší řidítka nebo rozumný představec určitě ano nechápu, že ti nedají lanka já mám řidítka široká a zvedlá a je to ok...
Budeš muset asi něco googlit, ale je toho mrtě.. já jsem si to vyráběl tedy nemůžu radit.
Určitě bych si dal pozor aby se nezavírala k tobě ale spíš mít volný posez... a moc nahoru to netlač... spíš trochu do šířky. Ještě mě napadlo zda trochu nekouknout na ergonomii páček jestli je nestočit dolu aby jsi při brždění a spojce nelámal ruku... mělo by to být prsty v jedné rovině s rukou žádné zvedání prstů na páčky.
Honda CBF 1000 RS:)
14. zář 2021 11:44 #6

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 906
  • Obdržená poděkování 20

Odpověděl Mefisto pro téma Mravenčenie v dlaniach

Ja mam zlozvyk opirat se dlanemi o riditka. Takze si na to davam pozor a drzim je jen prsty, ale kdyz se pri delsi jizde zapomenu, tak me zacne mravencit.
Jinak mam 193 a je to tak maximalne. Kdyz jsem sedl na sestikilo yamahu, tak to bylo jak pitbike
14. zář 2021 14:55 #7

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 6
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl Marf pro téma Mravenčenie v dlaniach

...hej a co takhle dycky před jízdou vyklepat rukavice 

Obrázek je pro hosty skrytý.
Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro její zobrazení.



S mravencama teda zkušenost nemám, ale dycky mi při deeeeelší jízde trochu tuhne zápěstí, ale to snad vyřeší ten plastovej bazmekt na heft - už ho mám, ale zatím nebyla příležitost to vyzkooošet.
16. zář 2021 14:08 #8

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 63
  • Obdržená poděkování 3

Odpověděl MartinCBF pro téma Mravenčenie v dlaniach

Ahoj, teraz hovoríš mi skúsenosti s CBF vs. Yamaha asi Fazer...lebo vidím na foto, že máš tuším Triumpha. Neviem ako sa dá jazdiť bez opierania dlane o hefty...ale možno ozaj moc tlačím dlaňou o heft...vysvetlovalo by to aj to, že diaľnicu zvládam lepšie, asi vzduch ma odľahčuje...
Dnes už skôr kochač a rovinkový strelec...
17. zář 2021 15:15 #9

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 63
  • Obdržená poděkování 3

Odpověděl MartinCBF pro téma Mravenčenie v dlaniach

Mám ABS a brzdová hadica ma limitovala, je kratšia nakolko nejde ku kolesu...no a potom elektrokabelaz...ale je pravda mal som také low kost nastavce...zdvihali rajdy až moc...
Dnes už skôr kochač a rovinkový strelec...
17. zář 2021 15:18 #10

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.522 sekund