Spotřeba CBF 1000 r.v. 2006

  • Příspěvky: 20
  • Obdržená poděkování 0
Sedmej kvalt? To si piš,mě se to stává.Sice si to většinou uhlídám podle otáčkoměru ale i tak někdy tahám a tahám za řadící páčku a nic. :cheer: :woohoo:
22. kvě 2011 19:13 #21

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 450
  • Obdržená poděkování 9
Ahoj Jindro.Ja mel se spotrebou sve nove CBF stejny
problem.Mam r.v.2008 a asi do takovych 5000tis km mi
to zralo kolem 8 litru na sto.A to jsem ji vytacel
max do 5000ot/min.Fakt jsem se zhrozil bo tolik mi
nezrala zadna a ja si rikal proc? vzdyt je to skrceny
ze 172 koniku byt je tam jina strikacka a rikal si
kde je sakra ten pokrok bo tolik zraly litry 90tych
let.Ted mam najeto neco pres 23tis. a bere stale stejnych 5-6litru.
22. kvě 2011 20:04 #22

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1008
  • Obdržená poděkování 72

Odpověděl Malp pro téma Re: Spotřeba CBF 1000 r.v. 2006

Ondrasan napsal: Mimochodem, taky máte tendenci tam pořád cpát sedmej kvalt? :)[/quote]


S CBFkem jezdíme všichni na sedmičku :laugh: ,bo my máme taký zvyk :) .
Ne vážně,konkrétně u mně -jsem se to "odnaučil" až pořízením ukazatele zařazené rychlosti.Pro někoho možná zbytečnost,pro mě perfektní věc a využívám ji stále.
22. kvě 2011 20:12 #23

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 46
  • Obdržená poděkování 0
Asi jde o zvyk, po necelých čtyřstech najetých kilometrech občas tápu, co tam mám vlastně za kvalt - zlatej fichlt se třema kvaltama, navíc když se trojka dávala jenom z kopce :lol:
Příbram - CBF 600SA
22. kvě 2011 20:17 #24

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma Re: Spotřeba CBF 1000 r.v. 2006

Zdar k té spotřebě už ji tolik nezkoušim a spotřebu jsem zatim ustalil při vyjížďkách na 6l/100km mám ji fakt chvilku a prodejce mi řikal že si motor sedá tak v to trochu doufám. Jinak těch 6 už je poměrně dobrá hodnota jezdím pořád ve dvou takže motor veze pořád cca 170kg ve svižném cestovním tempu.... doufám, že po ustálení bude motorka schopná jet s bagáží v obsazení normální rychlostí za 5až 6l a budu spokojený. Když chceš aby koně táhly musej žrát:)). Ještě mě irituje ten ukazatel paliva(u nový CBF) že tam radši nadali třeba měřič gama záření(je to uplně na ...) nastavil jsem si na počítači spotřebované palivo mimochodem je to opravdu přesné a jezdim podle toho. Ty kostičky co vymysleli mohli nahradit třeba teplotou nebo já nevim čim. Co se ukazatele kvaltu týká možná do něj taky půjdu dneska už ho mají pěkně zpracovanej a myslim proč né motorce bude slušet. Já jinak řadim podle pocitu a už většinou vím podle otáček/rychlosti co tam zrovna mám ale cvaknout si ještě jistotu to udělám taky :P
Honda CBF 1000 RS:)
22. kvě 2011 21:16 #25

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 74
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj, no ja mam od vikendu tu rozetu 41zubu,co je na faceliftovem modelu a musim rict,ze po sice kratke vyjizdce,ale uz tam tu sedmicku moc nehledam.Kvalty se prijemne protahli a otacky spadli dolu.Musim ted v kopcich casteji radit a to me vyhovuje,protoze me stvalo, ze jsem jel napr. na Klinovec(kruš.hory) v pohode na sestku!!!(jsem hubenour 72KG) do takoveho krpalu!! a opravdu mi na 90% trati stacil jeden kvalt(krome ostrejch vracaku),takze s tim ze to ted "ztezklo"jsem spokojenej, kdyz proste potrebuji,tak to zkopnu o jeden kvalt dolu a je to.Bohuzel jsem nemel moc casu a najel malo km,abych mohl porovnat spotrebu pred a po,ale urcite to sem dam jak budu mit prvni srovnani.
23. kvě 2011 19:18 #26

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma Re: Spotřeba CBF 1000 r.v. 2006

Já už si spotřebu ustaluju zatim jsem na 5,5l až 6l. Ve dvou a v rychlejším tempu.
Včera jsem vyrušil padací rám tím jsem odstranil vybraci a bez kufru je motorka jako vymeněná a jede krásně hladce a je to opravdu spokojenost....
Honda CBF 1000 RS:)
12. čvn 2011 15:27 #27

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma Re: Spotřeba CBF 1000 r.v. 2006

ahoj všichni
Ještě bych chtěl rozpoutat jednu debatu... Uvažoval nebo zkoušel někdo jezdit na směs Ethanolu a naturalu... Chtěl bych to vyzkoušet ale dokud neproběhne garančka a bude moto v záruce tak nevim.
V Hondě mi to zatim nijak nevyvraceli příznivé učinky by to mělo mít spíš v otáčkách. Na cenu provozu to vliv mít nebude ale je to spiš experiment :) pokud jste se s tim někdo setkal dejte vědět...
Honda CBF 1000 RS:)
18. čvn 2011 11:25 #28

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64
Něco málo ohledně benzínu obsahujícího ethanol nebo methanol píšou v příručce na cbf 600 model 2008.
,, Nepoužívejte benzín obsahující více než 10% ethanolu.....
Nikdy nepoužívejte benzín s obsahující více než 5% methanolu, i když obsahuje rozpouštědla a látky proti korozi."

A nevím to jistě, ale do normálního benzínu se od letošního nebo už od loňského roku cca 3% ethanolu přimíchávají. Nebo aspoň o tom nějak mluvili v TV, něco kvůli ekologii nebo co.
18. čvn 2011 12:04 #29

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma Re: Spotřeba CBF 1000 r.v. 2006

To máš pravdu ale to ce by se dnes mělo prodávat je podle mě neberte mě za slovo nejsem chemik :) bezvodný líh a natural takže ta koroze motoru by neměla tak hrozit(pokud ano tak nás u benzinek pekně oje...ají). Myslim, že by mohlo někoho napadnout jezdit na líh jako takový a ten vodu obsahuje. To co by měl být přínos E85 je zvýšení octanového čísla(jak se píše u stojanu :) se nemusí opakovat). Podle mého se výhody projeví ve vyšších otáčkách při delší jízdě. Taky si myslim pokud by hrozilo korozní působení asi by se vyplatilo dojezdit sezonu na čistý natural. To poleptání vedení nevim, ale co jsem o tom zatim sehnal je jasný, že když předělávají auta tak mění svíčky, palivový filtr, a vzduchový za otevřený. O palivovém vedení jsem neslyšel. Asi záleží na najetých km atd... Až udělám zkušenost dám vědět.
Zdar Jindra
Honda CBF 1000 RS:)
18. čvn 2011 19:13 #30

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.906 sekund