Chci CBF 1000 s ABS 2006 + na co si dát pozor?

  • Příspěvky: 2
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj všem současným majitelům.

rád bych se přidal do Vašich řad a požádal bych Vás o rady na co si dát pozor před koupí? Jsou nějaká slabá místa? Peněz není mnoho a tak se dívám po ročnících 2006. Mám raději počkat a připlatit za 2007? 2008? Serviska nutná?

Díky za komentáře. Hezký den.
16. čvn 2012 15:13 #1

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64
Osobně bych u inzerátu upřednostnil motocykl :
1. Prodaný a servisovaný v ČR, s jasnou historií původu.
2. Pokud možno po prvním majiteli, čím více majitelů, tím více bývá motocykl v horším technickém stavu.
3. Mít dobře sepsanou kupní smlouvu a dívat se co podepisuji. Jinak platí raději kupovat od soukromé osoby než přes bazary.
4. Pokud se mi nelíbí majitel co motocykl prodává (je tak trochu vychcaný, zatajuje údaje, bouraný motocykl vydává za nebouraný (padlý ze stojanu atd.)) raději se koupi vyhni. Hrozí nebezpečí, že pokud by byl s motocyklem problém, vrácení peněz by mohlo být komplikované.
5. Tento motocykl by měl mít elektronické vstřikování PGM-FI, pokud motocykl nechytne hned na první startování (bez plynu) raději se koupi vyhni! Vstřikování je velice spolehlivé a jen ve výjimečných případech, kdy je špatný benzín hned nechytne, ale jen s přidáním plynu.
6. Jinak udělat běžnou kontrolu celého motocyklu včetně zkušební jízdy.

PS: Litrový motocykl 2006 přímo nemám, ale CBFka jsou celkem podobná.
Poslední změna: 20. čvn 2012 16:20 uživatelem Luhamoto.
16. čvn 2012 18:36 #2

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1660
  • Obdržená poděkování 98
měl jsem 9 motorek z Itálie a už taky upřednostňuji motorku koupenou v Čr se serviskou,přesně jak to luhamoto popsal bez výhrad bych se pod to podepsal,prověřit Win kod zda není v evidenci kradených na internetu a prověřit tím pádem i rok výroby a hlavně si vzít sebou někoho kdo tomu rozumí a pomůže Ti zachovat chladnou hlavu při koupi...párkrát už jsem slyšel při kupování třeba auta názor ..když už jsme jeli takovou dálku tak to musíme koupit atd...zkrátka pokud to nebude ono nekupovat a raději vybírat dál...hodně štěstí a brzy nám pošly fotky nového stroje
Poslední změna: 17. čvn 2012 23:31 uživatelem Hodys.
17. čvn 2012 23:28 #3

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2
  • Obdržená poděkování 0
Borci, díky moc za názory. Je mi jasné, že to co jste popsali by bylo dobré dodržet (taky už mám pár motorek za sebou).

Je nějaký technický rozdíl mezi lety 2006 - 2009?

Snad brzo něco vyberu :-)

Díky
18. čvn 2012 08:56 #4

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 924
  • Obdržená poděkování 44
Mám 2006 s ABS. Koupil jsem od prvního majitele, CZ, serviska. Mezi 2006 a 2009 není rozdíl, pokud vím, žádný. Luhamoto to napsal správně. Nevím o ničem dalším, na co si dávat speciálně pozor.
Pokud vím, tak PGM-FI mají všechny CBF1000. Souhlasím s tím, že start na zmáčknutí bez plynu. :-)
Praha - CB 1300 SA (2008)
CBF 1000 ABS (2006)
www.vanisti.cz
20. čvn 2012 15:47 #5

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 246
  • Obdržená poděkování 22
pred pul rokem jsem kupoval take litr (do te doby jsem mel petistovku) a rozhodoval jsem se take mezi starou verzi a novou verzi tusim od roku 2010. jsou tam rozdili kosmeticke (blinkry,..), pak je motorka o trosku lehci, pry neco vyladeno na ramu tudiz se odstranuje problem nekterych majitelu s obcasnou vybraci v urcitych rychlostech. Jinak mam pocit ze vyraznejsi rozdili nebyli, ale rozdil v cene byl tak velky ze jsem se rozhodl koupit ten puvodni typ r.v. 2009 a jsem spokojeny protoze mam motku s jinym stitkem, gelovym sedlem, zadnim blatnikem a par dalsich veci ktere majitel take pridal a za cenu daleko mensi nez nejlevnejsi holou motorku od roku 2010.
Rozhodnout se musis sam, ale podle me ten novy typ neprinasi vyraznejsi vyhody.
25. čvn 2012 11:39 #6

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 3.770 sekund