CBF 600 S ABS

  • Příspěvky: 11
  • Obdržená poděkování 0

CBF 600 S ABS vytvořil uživatel jawaman

Mám možnost pořízení zánovního CBFka r.v. 2011 vybavený navíc o ABS. Nemám s tímto příslušenstvím zkušenosti, zhodnoťte jak moc je to užitečný, na co si eventuálně dát pozor a jestli jej skutečně doporučujete nebo bohatě postačuje brzdná soustava bez ABS. Díky za reakce.
16. čvc 2012 19:03 #1

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 41
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl Jantar_350 pro téma Re: CBF 600 S ABS

Fakta hovoří jasně, 150 km/h - 0 km/h s ABS o 14 metrů dál. Na mokru, na prachu, ... je to super, nepadne ti, když to přebrzdíš, je to těžká otázka.
16. čvc 2012 20:36 #2

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 41
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl Don_Pedro pro téma Re: CBF 600 S ABS

Podle mě hodně záleží na zkušenostech jezdce. Pokud je někdo zkušený, tak nepřebrzí a zabrzdí rychle a bezpečně i bez ABS, nedávno jsem tuším na motorkářích viděl test brždění s ABS a bez, nejkratší brzdnou dráhu měl samozřejmě závodník Abraham bez ABS, ale myslím že brzdy na CBF se se supersportem stejně moc srovnávat nedají. Sám mám verzi s ABS a asi bych moto bez ABS nechtěl, vždy můžu stisknout páčku naplno a nemusím se bát. Zkoušel jsem to na mokru ze 100 km/h a zdálo se mi to nekonečné, než moto zastavila, ale je potřeba s tím počítat. V nějaké krizovce, když se člověk lekne a začne brzdit je to podle mě k nezaplacení, stejně jako na tom mokru. Jde o to co člověk chce, někdo říká že je to pro blbce a já říkám, že možná je, ale já jsem prostě pohodlný a s ABS si mohu dovolit brzdit pořád naplno /v zatáčce jsem to tedy ještě nezkoušel/ :) a nebát se přebrždění, podklouznutí a následného pádu, i když samospásné to ABS asi taky nebude.
Za mě rozhodně moto s ABS není chyba a ten rozdíl 14 metrů na suchu se mi zdá hodně, na suchu i při intenzivním brždění mi ABS mockrát nesepnulo...
Poslední změna: 16. čvc 2012 22:25 uživatelem Don_Pedro.
16. čvc 2012 22:24 #3

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 924
  • Obdržená poděkování 44

Odpověděl Pacous pro téma Re: CBF 600 S ABS

Mám taky ABS. Jednoznačně podepisuju, co píše Don...
Praha - CB 1300 SA (2008)
CBF 1000 ABS (2006)
www.vanisti.cz
16. čvc 2012 23:03 #4

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 20
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl Richard pro téma Re: CBF 600 S ABS

Ja mam CBF 600S bez ABS. Je pravda, ze jsem si to tak vybral - protoze kvuli tomu jezdim pomaleji a jsem vic v klidu.

Na druhou stranu par krizovek uz jsem zazil a i kdyz jsem vsechny ustal, tak opravdu neni nad to mit tu moznost zabrat za brzdu a drzet a drzet...

Pristi moto bude jednoznacne s ABS. Na suchu rozdil nepoznas, v krizi nebo v marastu ti jednoznacne pomuze.
24. čvc 2012 16:32 #5

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 276
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl Bob650 pro téma Re: CBF 600 S ABS

Ja jsem hlavne rad, ze se zase s Jawamanem potkavam a je legrace, ze zde. Koukej sem na forum dat sveho noveho mazlika. A jestlipak nasi byvali soukmenovci na J50 vedi, ze jsi presil na vychodni vyznani. :laugh:
29. čvc 2012 07:35 #6

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 11
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl jawaman pro téma Re: CBF 600 S ABS

Vědí i nevědí a nutno podotknout, že země vycházejícího slunce mě přece ovlivnila i při výběru auta :)
29. čvc 2012 08:19 #7

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 276
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl Bob650 pro téma Re: CBF 600 S ABS

Pekna fotka v profilu, Georgi :-)
29. čvc 2012 08:40 #8

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 56
  • Obdržená poděkování 3

Odpověděl patek pro téma Re: CBF 600 S ABS

v zatacce pomuze jen lehka ruka a noha na brzde , ale pri krizovce v primem smeru mne poprve prekvapilo rychle odlehceni zadniho kola a sepnuti abs . Vzdy je lepsi mit moto pod alespon castecnou kontrolou , nez se rozstrelit nezvladnutym smikem . Pro mne jen s abs .
10. srp 2012 21:48 #9

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 669
  • Obdržená poděkování 11

Odpověděl tirak.cz pro téma Re: CBF 600 S ABS

No,v zatáčce většinou už nezřízenýmu střelci nepomůže vůbec nic.Brzdit v rejdu je docela pozdě.Co já vím,brzdit se má v přímém směru.A to je před zatáčkou.No a když si ťukneš v zatáčce o zadní brzdu,může ti to ujet velmi rychle.
Nemluvě o tom,že v zatáčce s nohou na brzdě budu mít v každým druhým rejdu odřenou špičku boty. B)
Odesláno z vlastní Nokie 3110 prostřednictvím mojí pravé ruky ;) Seru na Tapatalk :)
11. srp 2012 18:18 #10

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.581 sekund