Koupit/nekoupit hodně jeté moto?

• Obdržená poděkování 29

Koupit/nekoupit hodně jeté moto? vytvořil uživatel Dr.Pilulkin

Ahoj.

Mám možnost koupit šestikilo "S" z roku 2004 s nájezdem skoro 78 tkm. Moto je koupené a pravidelně servisované u stejného autorizovaného dealera, vykazuje pár vad na kráse, které se dají odstranit, cena, řekněme, v mezích normy, ale furt mám poměrně silný psychický blok s těmi kilometry.

Tak by mě zajímalo, jak byste se na to koukali vy? Ještě jsem ji ani neprojel, takže je to čistě akademická otázka.

Díky
D.
05. lis 2012 13:27 #1

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

• Obdržená poděkování 85

Odpověděl keith pro téma Re: Koupit/nekoupit hodně jeté moto?

ahoj. Sám mám CBF 600 N r.v. 2008 a mám najeto necelých 40 000 km a žádné vážné opotřebení nevnímám. Spíš bych řekl že se jedná o motorku s nepřetočenýma kilometrama. Pravděpodobně bych počítal kolik koupí ušetřím a kolik budu muset preventivně nasypat do omlazení. nejspíš by mi vyšlo, že mám jít do mladšího stroje méně jetého
chro chro
05. lis 2012 15:09 #2

• Obdržená poděkování 1

Odpověděl hasa pro téma Re: Koupit/nekoupit hodně jeté moto?

Ahoj, já bych se toho nebál koupit straší moto, pokud je pravidelně servisovaná tak by to neměl být problém, samo pořádně okouknout, projet někdo najede 78 tis.km za 10 let, někdo za 5 let, já jsem třeba svojí Africutwin prodával a měla najeto 80 tis. km a chlapík co ji koupil ji ani nechtěl nastartovat byla v bezva stavu natlačil ji do dodávky zaplatil a odjel
05. lis 2012 15:22 #3

• Obdržená poděkování 29

Odpověděl Dr.Pilulkin pro téma Re: Koupit/nekoupit hodně jeté moto?

Když moje předchozí CBF odešla nedobrovolně do věčných lovišť, měla nalítáno okolo 46 tkm a motoricky nejevila žádné problémy. Nicméně je to furt o 30 tkm míň, než má tahle. Údajně, jsou tyhle motory sice stavěné na mnohem větší záhul, než v CBF dostávají, ale i tak je to darda. Navíc jezdím na moto i do práce, takže nemám problém ročně najet 15+ tisíc, což by znamenalo, že do dvou let jsem přes stovku a když bych ji chtěl prodat, asi by to byl problém.

Na druhou stranu stoprocentně není stočená a starali se o ni vzorně. A výbavu má taky hodně dobrou. Je to na budku.
05. lis 2012 15:47 #4

• Obdržená poděkování 85

Odpověděl keith pro téma Re: Koupit/nekoupit hodně jeté moto?

Myslím, že ty kilometry nejsou na motorku rozumně ježděnou nic....druhá věc je, že už teď uvažuješ o prodeji za dva roky...kupuješ přece stroj, který máš ochytaný a znovu se k němu s důvěrou vracíš...neuvažuj už teď o prodeji, nebo jsi rovnou do novějšího stroje..za 74 000 se dá koupit něco míň jetýho
chro chro
05. lis 2012 17:28 #5

• Obdržená poděkování 29

Máš recht, pokud koupím, musím uvažovat, že ji budu jezdit, co jí dech postačí. Zatím je cena 70 tKč. Ale vzhledem k doplňkové výbavě, kterou, kdybych chtěl kupovat, tak za ni dám cca 30 tKč je cena za moto relativně nízká.
05. lis 2012 17:42 #6

• Obdržená poděkování 62

Odpověděl Luhamoto pro téma Re: Koupit/nekoupit hodně jeté moto?

Dr.Pilulkin napsal:

Máš recht, pokud koupím, musím uvažovat, že ji budu jezdit, co jí dech postačí. Zatím je cena 70 tKč. Ale vzhledem k doplňkové výbavě, kterou, kdybych chtěl kupovat, tak za ni dám cca 30 tKč je cena za moto relativně nízká.

Jinak výbava se dá sehnat i levněji. Já jsem splašil originál top case Honda 45 l + boční kufry Givi + originál hlavní stojánek celkem za cca 16 000 kč.

Motorku bych volil asi už model od 2008 např.
klik něco takového nebo si něco připlatit a koupit si S-ko.
Poslední změna: 05. lis 2012 18:13 uživatelem Luhamoto.
05. lis 2012 18:11 #7

• Obdržená poděkování 29

Tahle má všechny kufry origo Honda, vyhřívané hefty, delší zrcátka, hlavní stojánek a padací špunty, tak proto počítám tolik navrch. Samozřejmě bych asi nešel do kufrů od Hondy, to jsou šílený pálky, ale ani Givi není zadarmo, navíc ty další hovadinky...

To N-ko vypadá dobře. Pokukuju ještě po téhle . Má ABS a válí se jim tam už minimálně dva měsíce, tak třeba by slevili :) Ve středu bych měl projet tu "stařenku", ale jsem hodně nahlodanej, že ne. Uvidíme.
05. lis 2012 20:53 #8

• Obdržená poděkování 72

Odpověděl Malp pro téma Re: Koupit/nekoupit hodně jeté moto?

Zdarec,ohledně výběru mašiny bych se rozhodoval i podle toho,jestli budeš "poletovat"po okolí,popř.kratší trasy,nebo i cestovat delší trasy.
Na delší trasy (ale i tak) je podle mě lepší kapotovaná-každý kousek plastu, co ti rozhodí vzduch a s ním i nepříznivé počasí je k dobru.Měl jsem nekapotovanou mašinu a teď druhou "oplastovanou" a ten rozdíl je znát.
Ale to rozhodnutí je na tobě.Ohledně nájezdu kilometrů-těch 78 000km bych se nebál,to spíš záleží,KDO s tím jezdil.Prase ti vymrší motor i při 20tis.
Poslední změna: 05. lis 2012 21:36 uživatelem Malp.
05. lis 2012 21:34 #9

• Obdržená poděkování 29

U mě je to trochu schíza. Jezdím aktivně dva roky a furt sním o tom, jak někam daleko vyjedu. Málem už jsem dal Chorvatsko, ale kvůli práci to nevyšlo. Tak zatím jezdím do/z práce a nejdelší výlet měl asi 250 km za den. Ale na své bývalce jsem měl jenom topcase, což na dálku moc není, tam jsou kufry nutnost a když je to v balíku i s motorkou, tak je to závaží na straně "ANO".
05. lis 2012 21:49 #10

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.323 sekund