Vydrž motora

  • Příspěvky: 548
  • Obdržená poděkování 4

Vydrž motora vytvořil uživatel Pepe

Vdačna tema pivnych debat,ale ako ju v skutočnosti určit?

-životnost motora ako takeho je v skutočnosti neobmedzena,odchadzaju len jednotlive komponenty ktore su jeho sučastou.Niekto sa može hrdit že ma naj.2 000 000 km.ale z povodnych sučiastok v nom už nieje nič.Preto vydrž ohraničme po prvu velku GO kedy už motor žerie neumerne množstvo oleja,strata vykonu z dovodu slabej kompresie,nervy drasajuce mechanicke zvuky atd...

-pre čo naj.km najazd je najdoležitejšie dodržiavanie servisnych intervalov,pravidelna udržba a celkovy sposob zaobchadzania z moto!!!! Je pravda že na niektore hlavne turisticke modely bol pri vyvoji kladeny vyšši doraz na životnost u inych najme u nadupanych SS je to zase o inom,ale nie je žiadny dovod pochybovat o tom že pri dodržiavani hore uvedeneho motor na napr.CBF 600 nezvladne bezporuchovych 300 000km.
-malokto z nas zoderie motor pretože motky stale menime,vynimkou je snad Rakušan ktoreho som pred par rokmi stretol v Grecku, na svojom Golde GL 1200 r.v.1985 mal najazdenych 470 000km
Poslední změna: 09. lis 2012 15:38 uživatelem Pepe.
09. lis 2012 15:34 #1

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1660
  • Obdržená poděkování 98

Odpověděl Hodys pro téma Re: Vydrž motora

Ty kilometry to je mazec :) 470000 je fakt neskutečný ale asi už nemá původní písty nebo snad ano?...doplmil bych ,že dnes je důležité provádět intervaly servisů dřív než udává výrobce :) honda cbr z které vychází můj motor v modelu 04-06 měla kdysi výměnu oleje po 6000km a dnes má ten samý motor a ten samý olej :) výměnu po 12000 :) ,snaha zalíbit se zákazníkovi s nízkými náklady na výměnu oleje a servis vede časem k tomu ,že motor dřív odejde...nesmyslný program drahých olejů longlife v autech je toho důkazem :) výměna po 30000 km je v autě podle mě nesmysl a např kámoš má v servisce po 80000km jen dvě razítka což je děsný a taky mu motor žere hodně olej a příčina?mechoš řekl jen ,,to je ten zasr.. longlife :)´´...četl jsem na jednom fóru o motorkách ,že kluci co maj moto v záruce a jezdí na předepsaný servis po 10000 km si doma po 5000 dělají sami ještě výměny aby šetřili motor páč dobře ví že 10000 na moto olej je moc zvlášť když tomu trošku dávají za uši :) těm třeba vydrží déle :)
Poslední změna: 10. lis 2012 01:52 uživatelem Hodys.
10. lis 2012 01:42 #2

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 548
  • Obdržená poděkování 4

Odpověděl Pepe pro téma Re: Vydrž motora

Ideš na to zo spravneho konca,plne suhlasim že olej je prvorady.Kvalita oleja a jeho včasna vymena su zakladom pre jeho spolahlivost a dlhovekost.Olejovy film zabranuje aby neprišlo ku kontaktu pohyblivych mechanickych časti motora a tym k ich opotrebeniu.Tiež treba zobrat do uvahy o aky motor sa jedna a ako sa s nim zaobchadza.Spravidla su viac nachylne na opotrebenie menšie obsahy ktore pracuju vo vysokych otačkach ako velkoobjemove stroje ktore sa ledva prevaluju z velkou vykonnostnou rezervou.
-Celkove mam ale za to že pri staršich ročnikoch bol predsa len kladeny večši doraz na životnost.Pre priklad-pred mesiacom bola menena vydlička na staručkej Honde CB 400,prevodovka ako nova a sukolie tak predimenzovane že by mohlo ist kludne do tisicky
10. lis 2012 14:21 #3

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 402
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl Honza CBF pro téma Re: Vydrž motora

má cenu u cbf 600 měnit olej po 3000 km když chodí po 6000 ns prohlídkuM
18. lis 2012 22:55 #4

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1660
  • Obdržená poděkování 98

Odpověděl Hodys pro téma Re: Vydrž motora

Honza CBF napsal:

má cenu u cbf 600 měnit olej po 3000 km když chodí po 6000 ns prohlídkuM


po 6000 výměna 1x za rok tak to vidím já :)

u mého cbf je v příručce po 12000 km výměna nebo po 2 letech ale to se mi zdá moc,jak jsem psal výše dřív měl motor výměnu po 6000km nebo 1 roce s tím samým olejem...letos jsem krapet přesáhl najel jsem 8500km ale pořád je to míň než 12000 a měnit budu zase na jaře po roce :)
Poslední změna: 18. lis 2012 23:08 uživatelem Hodys.
18. lis 2012 23:02 #5

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 548
  • Obdržená poděkování 4

Odpověděl Pepe pro téma Re: Vydrž motora

Aj ked vyrobca urči vymenny interval 12 000 km maximalne,nie vždy to musi olej vydržat bez poškodenia.Na jeho životnost ma vpliv hlavne:v akom stave je motor,spravne nastavenie(spalovanie),vzduchovy a olejovy filter,sposob jazdy a využitie moto.
-Honzo 3000 km je malo aj pre fajnšmekrov,teda pokial ho tam nemaš viac rokov.
19. lis 2012 16:14 #6

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 669
  • Obdržená poděkování 11

Odpověděl tirak.cz pro téma Re: Vydrž motora

Já jsem teda od začátku srpence najel něco přes tři tisíce na olej se kterým jsem to koupil,když vezmu trochu z měrky mezi prsty,je skoro čistý a voní. U Afriky byl černý a smrděl,uvidím,možná na jaře vyměním.

Už aby to bylo jako tady...
Odesláno z vlastní Nokie 3110 prostřednictvím mojí pravé ruky ;) Seru na Tapatalk :)
19. lis 2012 23:28 #7

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1660
  • Obdržená poděkování 98

Odpověděl Hodys pro téma Re: Vydrž motora

tirak.cz napsal:

Já jsem teda od začátku srpence najel něco přes tři tisíce na olej se kterým jsem to koupil,když vezmu trochu z měrky mezi prsty,je skoro čistý a voní. U Afriky byl černý a smrděl,uvidím,možná na jaře vyměním.

Už aby to bylo jako tady...

kdyby šlo vyvolat jaro výměnou oleje tak ho měním už teď :) už jen 4,5 měsíce :laugh:
19. lis 2012 23:39 #8

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 669
  • Obdržená poděkování 11

Odpověděl tirak.cz pro téma Re: Vydrž motora

Jenže já nemám absťák,pořád ještě jezdím B)
Odesláno z vlastní Nokie 3110 prostřednictvím mojí pravé ruky ;) Seru na Tapatalk :)
20. lis 2012 09:58 #9

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1660
  • Obdržená poděkování 98

Odpověděl Hodys pro téma Re: Vydrž motora

tirak.cz napsal:

Jenže já nemám absťák,pořád ještě jezdím B)

já bohužel už ne ,mívám čas večer a večery jsou chladné...to abych si vzal teplé prádlo jako limonádový joe :)
20. lis 2012 16:31 #10

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.572 sekund