Vydrž motora

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64

Odpověděl Luhamoto pro téma Re: Vydrž motora

Co se týká výměny oleje v autě dle servisních údajů doporučených výrobcem pro mého auto je 10 000 km nebo 12 měsíců.
K tomu bych dodal, že auto mám již 10 let a olej měním po 15 000 km + olejový filtr. K žádné poruše nebo nějakému zvýšenému opotřebení nedošlo.
Rovněž poslední dva roky jezdím na směs B95+E85 (ethanol) a rovněž bez problémů (auto není nijak upravené). Vlastně při provozu na ethanol auto mám lepší hodnotu emisí a motor i výfuk je čistější.
Možná, že je olej jako takový schopen udržet si mazací schopnosti déle, ale větší problém jsou nečistoty ze spalin a olejový filtr - který toho víc rozhodně nezvládne a pak ztrácí svůj účel.

Co se týká výměny oleje u motorky. Když byla v záruce, plnil jsem všechny servisní intervaly včetně těch časových. Teď po záruce měním olej dle najetých km ,což mi vychází 1 až 2 roky max. Časovou výměnu po 12 měsících beru jako nesmyslnou. Životnost oleje je mnohem delší.
Poslední změna: 13. dub 2013 16:59 uživatelem Luhamoto.
06. dub 2013 13:14 #31

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1008
  • Obdržená poděkování 72

Odpověděl Malp pro téma Re: Vydrž motora

Hodys napsal:

jééééé olej lifetime :) to teď zrovna jede na motorkářích :laugh: Malpe hodil si sem dobrý odkaz a vím že tomu jako já nevěříš....



Náhodóooooó , věřím :laugh:


Samozřejmě je to kravina. Jinak oleje na svých samohybech vždy řeším dle doporučení výrobců-ani to neprodlužuju,ani nezkracuju.
06. dub 2013 19:38 #32

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64

Odpověděl Luhamoto pro téma Re: Vydrž motora

Předpokládám Malpe, že měníš olej dle počtu stanovených km nebo do 12 měsíců. Kdyžtak mě oprav.
Totiž příručka k motocyklu uvádí ještě jeden údaj o výměně oleje.

Obrázek je pro hosty skrytý.
Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro její zobrazení.

Poslední změna: 06. dub 2013 21:27 uživatelem Luhamoto.
06. dub 2013 21:25 #33

Tato zpráva obsahuje přiložené soubory.
Prosím, přihlašte se nebo se zaregistruje, pro jejich zobrazení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 548
  • Obdržená poděkování 4

Odpověděl Pepe pro téma Re: Vydrž motora

Je pravda že autách sú servisne intervaly daleko vačšie ale to nesmieme porovnávať z motkami.Automobilové motory pracujú v nižších otáčkach,prevodovka má vlastnú olejovú náplň,majú suchú spojku...preto sú na motocyklový olej kladené vyššie nároky.
-okolo olejov lifetime sa už polemizuje niekolko rokov ale nikde som sa nedostal po seriozny odborný test,ono sa za tým čarovným slovíčkom NANO môže skrývať hocičo,zatial ale faktom zostáva že moto oleje musia splnať velmi prísne kritéria,len v labáku na ňom kontrolujú cez 130 parametrov
06. dub 2013 22:09 #34

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1008
  • Obdržená poděkování 72

Odpověděl Malp pro téma Re: Vydrž motora

Luhamoto napsal:

Předpokládám Malpe, že měníš olej dle počtu stanovených km nebo do 12 měsíců. Kdyžtak mě oprav.
Totiž příručka k motocyklu uvádí ještě jeden údaj o výměně oleje.

Obrázek je pro hosty skrytý.
Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro její zobrazení.


Zdarec,já to zas tak moc nehrotím-i na toto téma ( na jaře-na podzim,na jaře a na podzim atd.) jsou dalekosáhlé polemiky .
Prostě to beru tak:-firemní kára-nájezd okolo "+ -" 35tis ročně-předepsaná výměna 30tis.km.-Jak naběhnou najeté kilometry ,tak měním
-vlastní osobák-využívaný minimálně a mimo zimní měsíce,když je na silnicích srajda-roční nájezd "+ -" 3000km- měním každý jaro
-mašina-nájezd " + - " 15tis.km,měním po předepsaných 12tis.km
Ohledně paliva v nádrži-při odstavení na zimu(kdy vyjedu jen když není na silnici sníh,břečka a sajrajt vůbec-a i tak se jedná o jen takový poposkočení do 20km),tak naplním Racingem,naopak Nat.95 bych v nádrži nenechal ani náhodou-už to není ten Natec,co býval dřív a na chodu motoru i na startování je to znát.
Tak to dělám a budu dělat dál.
07. dub 2013 10:05 #35

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1660
  • Obdržená poděkování 98

Odpověděl Hodys pro téma Re: Vydrž motora

Malp napsal:

Ohledně paliva v nádrži-při odstavení na zimu(kdy vyjedu jen když není na silnici sníh,břečka a sajrajt vůbec-a i tak se jedná o jen takový poposkočení do 20km),tak naplním Racingem,naopak Nat.95 bych v nádrži nenechal ani náhodou-už to není ten Natec,co býval dřív a na chodu motoru i na startování je to znát.
Tak to dělám a budu dělat dál.



já nechávám vždy v nádrži co v ní je a už mi říkali že ten naturál přes zimu(nejezdím tak 6 měsíců v roce)prý není dobrý...takže doporučuješ na zimu 100 oktanů?
Poslední změna: 07. dub 2013 11:44 uživatelem Hodys.
07. dub 2013 11:43 #36

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64

Odpověděl Luhamoto pro téma Re: Vydrž motora

Hodys napsal:

Malp napsal:

Ohledně paliva v nádrži-při odstavení na zimu(kdy vyjedu jen když není na silnici sníh,břečka a sajrajt vůbec-a i tak se jedná o jen takový poposkočení do 20km),tak naplním Racingem,naopak Nat.95 bych v nádrži nenechal ani náhodou-už to není ten Natec,co býval dřív a na chodu motoru i na startování je to znát.
Tak to dělám a budu dělat dál.



já nechávám vždy v nádrži co v ní je a už mi říkali že ten naturál přes zimu(nejezdím tak 6 měsíců v roce)prý není dobrý...takže doporučuješ na zimu 100 oktanů?


Co uvádí výrobce jak postupovat je v pokynech od výrobce viz. obrázek co se tu řešilo před chvíli.
Ale popravdě jako s tím olejem co tam píšou neznám nikoho, kdo by postupoval přesně podle příručky.
Někdo nádrž vypouští, někdo dává lepší benzín, řekl bych, že to je hodně individuální.
Já osobně dávám přednost variantě, kdy napustím B95 plnou nádrž na podzim (důvod je převážně kvůli korozi). V průběhu zimy motorku aspoň na chvíli natočím a nechám chvíli vrčet a pak schovám, tedy pokud není pěkně na projíždku).
A problémy se starty nemívám (má vstřikování a motorka je celou zimu ve vyhřívané garáži).

Těm co po zimě motorka hůř chytá bych doporučil naplnit do plna a na jaře odsát a dát třeba do auta, kde se benzín promísí s čerstvým palivem.
A do motorky dát čerstvý benzín.
Na jaře bych osobně kvůli lepšímu startu volil raději benzín N95, protože jeho oktanové číslo je nižší (tedy odolnost proti samovznícení je nižžsí (jinak řečeno zapálí se snadněji než paliva s vyšším oktanovým číslem).
Co se týká ethanolu v benzínu toho bych se moc nebál je ho tam z plné nádrže 20 litru cca do 1 litru E85.
A nedávno jsem se díval co se stane, když nechám E85 rok v kanystru. Nestalo se vůbec nic, žádné usazeniny, žádný kal.
obrázek viz.
Klik
07. dub 2013 12:57 #37

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 116
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl spyro pro téma Re: Vydrž motora

K tomu palivu.Ja natankuji plnou (normalni natural) pridam stabilizator paliva a vic neresim.Z jara dobiji baterku doplna a startuji na cvrnknuti.Delal jsem to tak i na predchozi moto byl to karbec a nikdy jsem neresil nejake odkalovani karburatoru ani uchcany svicky ani nic podobneho.Proste najare dobit baterku a vzdy bez problemu.Moto parkuji v garazi kde se netopi ale teplota v mrazech nejde pod nulu. :)
07. dub 2013 13:13 #38

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64

Odpověděl Luhamoto pro téma Re: Vydrž motora

spyro napsal:

K tomu palivu.Ja natankuji plnou (normalni natural) pridam stabilizator paliva a vic neresim.Z jara dobiji baterku doplna a startuji na cvrnknuti.Delal jsem to tak i na predchozi moto byl to karbec a nikdy jsem neresil nejake odkalovani karburatoru ani uchcany svicky ani nic podobneho.Proste najare dobit baterku a vzdy bez problemu.Moto parkuji v garazi kde se netopi ale teplota v mrazech nejde pod nulu. :)


Člověk se stále má co učit. O stabilizátoru jsem ještě neslyšel, ale pokud to funguje tak proč ne. :)
07. dub 2013 16:27 #39

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1008
  • Obdržená poděkování 72

Odpověděl Malp pro téma Re: Vydrž motora

Zdarec,"právě jsem se vrátil za hradu"-70km sklouznutí na mazánkovi,ani kosa moc nebyla :) .

Ohledně toho Nat. 95 - dřív jsem to taky moc neřešíl,ale na předešlé mašině to bylo celkem poznat.Nastartování až na x-tý pokus,chod motoru takový nijaký,tupý a nepravidelný.U mladýho Kawy to samý.Tak jsme to začali na zimu plnit Racingem a bylo to znát.
Samozřejmě je to každýho věc a nikomu to nevnucuju-jen osobní zkušenost.
07. dub 2013 16:56 #40

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.911 sekund