Vydrž motora

  • Příspěvky: 548
  • Obdržená poděkování 4

Odpověděl Pepe pro téma Re: Vydrž motora

Tá tabulka je fajn,je z toho celkom jasné že pre niektorý motor je to skôr na škodu.Z viac oktánovým nemám skúsenosť ale z nízko som si v dávnejších dobách na Ukrajne a Balkáne užil,celkove čím mal motor menší kompresný pomer bol odolnejší voči klepaniu a opačne.Pretože sme v téme výdrž motora treba spomenúť že viac okt.benál by pri dlhodobom používaní hlavne v starších motoroch mohol viesť k poškodeniu.Hodí sa skôr do aut s priamim vstrekom a samonastavením zápalu čo naše motky nemajú.

Honzo 10W-40 je paráda
14. dub 2013 12:21 #61

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 18
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl czjohn pro téma Re: Vydrž motora

Co jsem se docetl tak benzin s vyssim oktanovym cislem nez ma natural 95 nema smysl u me CBF 600 r.v. 2006 vubec tankovat? Slysel jsem neco o bioslozkach ktere se do vysokooktanovych benzinu nepridavaji je to pravda? Maji vysokooktanove benziny jeste nejake dalsi vyhody?
14. dub 2013 13:37 #62

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1008
  • Obdržená poděkování 72

Odpověděl Malp pro téma Re: Vydrž motora

czjohn napsal:

Co jsem se docetl tak benzin s vyssim oktanovym cislem nez ma natural 95 nema smysl u me CBF 600 r.v. 2006 vubec tankovat? Slysel jsem neco o bioslozkach ktere se do vysokooktanovych benzinu nepridavaji je to pravda? Maji vysokooktanove benziny jeste nejake dalsi vyhody?



Právě kvůli těm biosložkám,který časem benál degradují na srajdu používám vysokooktanový benzín (tzn.bez biosložek) k zimnímu spánku -kdy je provoz minimální.Jinak to tankovat s vidinou vyššího výkonu je o ničem.
Tolik jen můj názor.
14. dub 2013 16:41 #63

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 402
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl Honza CBF pro téma Re: Vydrž motora

mám dotaz v kolika tkm se dělají rozvody na cbf 600s 2010 a v kolika tkm se mění ložiska v kolech?
06. srp 2013 10:29 #64

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 720
  • Obdržená poděkování 29

Odpověděl Dr.Pilulkin pro téma Re: Vydrž motora

Honza CBF napsal:

mám dotaz v kolika tkm se dělají rozvody na cbf 600s 2010 a v kolika tkm se mění ložiska v kolech?


Rozpis servisních úkonů bys měl mít v uživatelské příručce, která je u každé nové motky. Minimálně ty rozvody by tam měly být, ale nevím, jestli i ložiska. Tam ale velmi jednoduše zjistíš, jestli mají vůli. Když máš moto na stojánku, chytneš pneumatiku a zacloumáš s kolem do stran. Na mojí ex mělo zadní kolo vůli jako kráva, ale než jsem to stihl opravit, tak šla do šrotu :)
06. srp 2013 13:11 #65

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 402
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl Honza CBF pro téma Re: Vydrž motora

já vím kdy měnit ložiska jen mě zajímalo v kolika km to přibližně je a té knížce nejsou ani rozvody
08. srp 2013 15:41 #66

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 158
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl corvette pro téma Re: Vydrž motora

Tak moja cbfka sla po 54 000km prvý krát do servisu... hlavné dôvody boli:
- nedalo sa naštartovať so sytičom, dalo sa štartovať len pod plynom
- za studena sa na volnobehu pri pridávaní plynu dusila
- strata výkonu, neťahala do kopca
- a na dovolenke mi zožrala skoro všetok olej

Už pred Albánskom som pociťovala, že nieje v poriadku, ale do dovolenky by sa nestihla opraviť a tak som šla aj napriek jej nie práve top stavu. Cbfka ma komfortne odviezla aj doviezla po cestách aj necestách 4000 km.
cca 9 deň dovolenky ma prekvapila. Keď som šla odmerať olej a ani pod ryskou nebolo nič, teda palička úplne suchá. A keďže som si svojej olej doma zabudla, museli sme kúpiť a doliať.
Momentálne je moja cbfka v servise. Ako som už vyššie písala, trošku som predĺžila servisný interval na 54tisís, jazdila som o sto šesť a nebolo kedy ju dávať do servisu ani nebolo prečo.(olej, filter, sviečky a iné somariny si robím sama). Verdikt servisáka bol jasný - nulová vôla výfukových ventilov, teda zapečené ventily. To vysvetľuje tu stratu výkonu a únik oleja cez guferá pod ventilmi.Že sa mi kvôli tomu prehrieval valec a kompontenty vo valci boli dosť očmudené,..no prišla som na servis len tak tak.
Ale najkrajšia správa pre mňa bola, že aj po 54tisícoch na mojej cbfke, ktorej motor často pracoval naplno, a niekedy ešte aj viac, je motor krásny bez jednej ryhy!!! Keď sa vráti zo servisu, mala by zasa behať ako za mlada, a ja už viem, že nabudúce pôjdem ventily skontrolovať po 24tisíc.

Týmto chcem vzdať hold mojej cbfke a inžinierom z hondy za tento úžasný motor na ktorom sa mi hádam aj minimálne ta stovka podarí natočiť.

Inak sa týmto príspevkom len chválim motorom bez ryhy :)
08. srp 2013 20:17 #67

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 548
  • Obdržená poděkování 4

Odpověděl Pepe pro téma Re: Vydrž motora

Honza CBF napsal:

mám dotaz v kolika tkm se dělají rozvody na cbf 600s 2010 a v kolika tkm se mění ložiska v kolech?


Presný počet km na výmenu rozvodovej reťaze je ťažko presne určit,záleží to hlavne na spôsobe jazdy,ale vo všeobecnosti by to mohlo byť niekde medzi 60 000 až 80 000km.Skontrolovať vytahanosť môžme aj doma demontovaním napínaku,pokial je západka na niektorej z posledných drážiek tak vymenit!!Hodne chalanov spolieha na to že ona sa ozve(čo je pravda),ale to už môžu byť poznačené rozvody.Konkrétne na CBF 600 je výmena jednou z tých menej zložitých vďaka šachte.
Ložiská v nábojoch trebárs v zime od nudy.

Corvete-máš to v servise tak no komen,len ked pôjdeš pre moto daj zmerať tlak vo valci a napíš hodnotu.Neni to pekné takto na fore ale po oprave predaj
09. srp 2013 08:11 #68

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 158
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl corvette pro téma Re: Vydrž motora

Pepe nepochopila som tvojmu prispevku..ze po oprave predaj
09. srp 2013 09:41 #69

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 548
  • Obdržená poděkování 4

Odpověděl Pepe pro téma Re: Vydrž motora

corvette napsal:

Pepe nepochopila som tvojmu prispevku..ze po oprave predaj


Záleží na tom ako dôveruješ mechanikovi,ťažko cez net určit rozsah škôd,ale pri nedostatočnom mazaní môže dojsť k poškodeniu uloženia vačkového hriadela(je priamo v hlave),samotných vačiek,čapov...niektoré sa môžu prejavit časom.Je toho vela tak neviem do akej miery Ťa to zaujíma.

Ďalši dôvod je že pri tvojich cestovatelských zámeroch by bodol trocha večší obsah,parťaci na kubatúrach Ťa predsa len trocha naháňajú,nehovorím že nestíhaš alebo by to moto nezvládla len tam treba dbať na kvalitnú údržbu a servisné intervaly ako napr kontrola ventilov skôr skrátit..

Inak ten Albánsky trip palec hore...
10. srp 2013 11:41 #70

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.616 sekund