Servis Honda

  • Příspěvky: 720
  • Obdržená poděkování 29

Odpověděl Dr.Pilulkin pro téma Re: Servis Honda

To docela jde, i když třeba na oleji si narazili 100 % ceny, za jakou ho seženeš na webu.
11. dub 2013 18:10 #11

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 548
  • Obdržená poděkování 4

Odpověděl Pepe pro téma Re: Servis Honda

Je samozrejme na každom kolko a kde investuje do svojho mazla ale ked platit tak treba vediet za čo.Tá položka že 810 Kč za údajné nastavenie karbecov je blud.
12. dub 2013 08:15 #12

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 720
  • Obdržená poděkování 29

Odpověděl Dr.Pilulkin pro téma Re: Servis Honda

Pepe napsal:

Tá položka že 810 Kč za údajné nastavenie karbecov je blud.


Pepe, bez vysvětlení je tvůj výkřik na nic. Jelikož jsem technicky zcela nevzdělán, můžeš uvést alespoň základní argument, proč je to blud?
12. dub 2013 09:23 #13

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 548
  • Obdržená poděkování 4

Odpověděl Pepe pro téma Re: Servis Honda

V skratke-pred kvalitným nastavovaním karburátorov na ročníku 2004 je dobré zmerať tlaky v jednotlivých valcoch,nie všetky musia byť rovnaké a podla toho nastaviť jednotlivý karbec,kontrola ventilovej vôle,kontrola ihlového ventilu a hladiny v plavákových komorách,funkcia sytiča,výmena vzduchového filtra a kontrola tesnosti sacieho potrubia,no a teraz môže nastavovať bohatosť zmesi.Skus porovnať čas potrebný na tieto úkony a zrejme aj čiastka by bola niekde inde.Nieje problém tam zavolať a spítať sa že ako nastavovali tie karbece
Poslední změna: 12. dub 2013 10:26 uživatelem Pepe.
12. dub 2013 10:16 #14

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 62
  • Obdržená poděkování 1

Odpověděl hasa pro téma Re: Servis Honda

Ty vado ještě že si kromě toho seřízení karbeců dělám všechno sám, to bych se z toho po, to jsou ceny
demontáž a montáž kapot- 405 Kč sundání 5 min, nadání také
- nádrž 305-Kč na povolení jedné matičky, sundání 3 hadiček, odpojení konektorů snímače rezervy - taky pěkný
- výměna brzdové kapaliny za 1000,- za hodinu nemá co dělat, pokud má udělátko na odsání kapaliny tak nemá co dělat za 30 min
- výměna chladící kapaliny- vytočení jednoho šroubku u vodní pumpy, povolení výčka chladiče, nalití kapaliny zpět - 20 min
no a výměna oleje, povolit jeden šřoub, vytočit filtr, natočit filtr nový, natočit výpustní šroub zpět,otázka chvilky a myslím že se s tím moc nesral aby starej olej nechal pořádně vykapat za 405,- Kč

- tak jsem ušetřil něco málo přes 3.000,- Kč za práci a proto nejezdím do servisů pokud to není nezbytně nutné - takto se vydělávají peníze pánové
a to nemluvím o tom materiálu, myslím že by se nechal sehnat podstatně levněji

a já blbec to dělám kámošům za pěkně děkuji :( asi také začnu vydělávat a budu mít prachy na sezonu :laugh:
12. dub 2013 11:23 #15

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 720
  • Obdržená poděkování 29

Odpověděl Dr.Pilulkin pro téma Re: Servis Honda

Tak na seřizování motoru už bych si netroufl, ale dávat motku na běžnou údržbu do servisu asi nemá smysl.

Kapotu sundá i laik (tedy já) za pět minut, u oleje ani neuvažuju, že bych ho měnil v servisu, když můžu mít ten samej za půlku, řetězovku už jsem si taky měnil. A když se mi podařilo (ne)rozjet se zámkem na brzdovým kotouči, což mělo za následek urvanej brzdovej třmen, tak jsem si ho v Letech koupil použitý, vzal si z něj jenom tu "hokejku", co ho drží na vidli a za deset minut jsem měl brzdy v cajku.

Bohužel, na prodeji nových strojů se nevydělává, tak to dohánějí servisem. Zvlášť ceny origo dílů jsou z říše sci-fi. Třeba zrovna za nový brzdový třmen i s pístky chtěli skoro třináct tisíc!
Poslední změna: 12. dub 2013 12:29 uživatelem Dr.Pilulkin.
12. dub 2013 12:28 #16

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 543
  • Obdržená poděkování 33

Odpověděl Eddie75 pro téma Re: Servis Honda

Jelikož mám motorku jen na garážovým stání, tj. nemám vlastní garáž, kde bych se mohl v motorce v klidu rejpat, nemám na to čas a chci, aby šlapala v pohodě, tak to raději dám na pravidelnou prohlídku, než to dát kdekomu nebo se v tom nehrabat vůbec.
Jo, je to dražší, samozřejmě, vždyť je to značkovej servis poskytovanej přímo značkou a s firmou vyškolenejma mechanikama, tak není příliš divu, beru to jako jakousi cenu za jistotu. A je jasný, že nemůžou prodávat olej za netto cenu, něčím se živit musej (i když 100 % je teda fakt moc).
Co se týče těch karbeců, tak nechci příliš polemizovat, ale jelikož je hromada věcí spojená právě s těma předraženejma minioperacema typu sundání kapot, nemyslím si, že by to byl nějakej extra problém.
Moje motorka vždycky byla pečlivě servisovaná a nemám příliš důvod s tím přestávat. V Hondě mi řekli, že bez záruky se můžu vykašlat na 6kkm intervaly a klidně jezdit po delší době, ale i tak chci aspoň jednou za čas na pořádnej servis.
Praha 4 - CBF 600S 2004
15. dub 2013 17:28 #17

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1660
  • Obdržená poděkování 98

Odpověděl Hodys pro téma Re: Servis Honda

Eddie75 napsal:

Jelikož mám motorku jen na garážovým stání, tj. nemám vlastní garáž, kde bych se mohl v motorce v klidu rejpat, nemám na to čas a chci, aby šlapala v pohodě, tak to raději dám na pravidelnou prohlídku, než to dát kdekomu nebo se v tom nehrabat vůbec.
Jo, je to dražší, samozřejmě, vždyť je to značkovej servis poskytovanej přímo značkou a s firmou vyškolenejma mechanikama, tak není příliš divu, beru to jako jakousi cenu za jistotu. A je jasný, že nemůžou prodávat olej za netto cenu, něčím se živit musej (i když 100 % je teda fakt moc).
Co se týče těch karbeců, tak nechci příliš polemizovat, ale jelikož je hromada věcí spojená právě s těma předraženejma minioperacema typu sundání kapot, nemyslím si, že by to byl nějakej extra problém.
Moje motorka vždycky byla pečlivě servisovaná a nemám příliš důvod s tím přestávat. V Hondě mi řekli, že bez záruky se můžu vykašlat na 6kkm intervaly a klidně jezdit po delší době, ale i tak chci aspoň jednou za čas na pořádnej servis.



mám dotázek přemýšlím o výměně chladící kapaliny ,jakou tam leje origo Honda? budu moc rád za odpověď a jsem rád že jsi se servisem spokojen já jezdím sice do neznačkového servisu ale na motorce si nechávám vše dělat od mechanika ,netroufám si v něčem se vrtat takže Ti plně rozumím když na to nemáš čas...ceny jsou u hondy dražší ale zase je to koníček pro radost a když něco chci tak si na to vydělám takže za mě proč ne origo servis ........hlavně být spokojen a mít dobrý pocit ať Ti to šlape chlape :)
15. dub 2013 23:57 #18

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 37
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl peca pro téma Re: Servis Honda

Ahoj, já servisuju u kamaráda, ale protože to tentokrát nebude možné, sonduju servisy v Praze (a okolí… nebo spíš asi jen v Praze). MCH vypadá jako jasná volba, nemáte představu, jak dlouho dopředu je teď potřeba se objednávat? Nic velkého, instalace heftů (nemám to kde udělat), možná vyčištění řetězu, rozety… ať je to na Alpy v pořádku. Díky. :)
06. kvě 2013 12:21 #19

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • danoous
  • Avatar uživatele danoous
  • Návštěvník
  • Návštěvník

Odpověděl danoous pro téma Re: Servis Honda

Nejspis je to s krizkem po funuse, ale origo Honda servis by mel teoreticky davat Honda produkty obecne.

Nicmene, když jsem toto zjistoval na zastoupeni Honda Ceska Republika, bylo mi sdeleno, ze neprobihaji zadne kontroly servisu, ci jakykoliv pruzkum toho, co davaji v origo servisech za naplne. Jedine co delaji je,
ze vydaji doporuceni výrobce (Hondy) a fertig.

Zde se Hodys ptal na typ kapaliny kterou davaji origo servisy.
V mem pripade, jezdim do Denar v Kosmonosech,
kde jsem spokojen (mam to do servisu cca 200km!).
Kdyz jsem nechaval menit chladici kapalinu, radsi jsem se dopředu zeptal co tam budou davat.
Bylo mi odpovězeno, ze tam muzou dat origo Hondackou
chladicku, nebo ze mají dobře zkusenosti se Silkonene pro cool. Po mensi debate (pratelske, zadne dohadovani)
jsem volil Silkolene. Nic méně ukaze cas, jestli to byla dobra volba... :)
29. bře 2014 10:08 #20

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.517 sekund