Pneu z e-shopů

  • Příspěvky: 543
  • Obdržená poděkování 33

Pneu z e-shopů vytvořil uživatel Eddie75

Ahoj kolegové,
v létě mě čeká výměna pneu, tak se Vás chci zeptat jaké máte zkušenosti s pneu koupenými přes internet. Našel jsem si dva e-shopy s rozumnou cenou (6.000,- za sadu), podle jejich vyjádření jsou pneu max. 1,5 roku staré, což je OK. Měli jste někdy nějaké špatné zkušenosti, např. kvůli špatnému skladování pneu, příliš starým pneu atd.? Doporučíte mi taky nějaký dobrý pneuservis v Praze?
Ono totiž pořídit pneu za 6.000,- a nechat je přezout vyjde asi poněkud levněji než koupě v autorizovaném servisu za 8.500,- s přezutím v ceně...
Díky za názory.
Praha 4 - CBF 600S 2004
16. dub 2013 12:30 #1

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 720
  • Obdržená poděkování 29

Odpověděl Dr.Pilulkin pro téma Re: Pneu z e-shopů

Já kupoval předloni a spokojenost. Dokonce k nim přibalili i kvalitní čepici Conti Road Attack :) Samostatné přezutí bylo za 1000,-, takže potenciální úspora "jen" 500.

Obchod: moto-pneu.cz
Gumy: Conti-Motion
Cena: 4190 + 150 doprava
Poslední změna: 16. dub 2013 12:38 uživatelem Dr.Pilulkin.
16. dub 2013 12:34 #2

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 246
  • Obdržená poděkování 22

Odpověděl standaCBF pro téma Re: Pneu z e-shopů

jete pneu bych teda nikdy nekupoval. Pneu je vubec to nejdulezitejsi na motorce, co nas drzi na ceste. Kdyz se podela cokoliv jineho tak vetsinou jen dojedeme par metru a pak tlacime a shanime nekoho s dodavkou na odvoz :-)
Ale kdyz bude pneu spatne tak clovek leti a nic s tim neudela. vetsinou jsou pouzite pneu sjete nejak nepravidelne, lepene defekty, z bourane motorky,... a opravdu mi nestoji uspora par stovek za to abych v naklonu v zatacce zjistil ze me nepravidelne sjeta pneu nakopne a ja hobluju kuzi.
Takze muj nazor, pneu z eshopu proc ne, ale rozhodne jen a pouze nove.
16. dub 2013 14:13 #3

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 543
  • Obdržená poděkování 33

Odpověděl Eddie75 pro téma Re: Pneu z e-shopů

standaCBF napsal:

Takze muj nazor, pneu z eshopu proc ne, ale rozhodne jen a pouze nove.

Tady si asi nerozumíme, rozhodně není řeč o ojetých pneu, toho bych se nedotknul ani tyčí. Jde o stáří pneu z výroby, údaj DOT na boku gumy. Doporučuje se kupovat pneu ne starší tří let, tak proto to zjišťuju...
Praha 4 - CBF 600S 2004
16. dub 2013 14:42 #4

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 720
  • Obdržená poděkování 29

Odpověděl Dr.Pilulkin pro téma Re: Pneu z e-shopů

Eddie už to vysvětlil. Osobně bych rád viděl magora, který by si na motku navlík jeté gumy koupené z druhé ruky :D
Poslední změna: 16. dub 2013 14:46 uživatelem Dr.Pilulkin.
16. dub 2013 14:44 #5

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 246
  • Obdržená poděkování 22

Odpověděl standaCBF pro téma Re: Pneu z e-shopů

tak to pak je jina :-)
prave jsem si rikal ze nekdo muze navrhovat neco takoveho...

Jinak jsem se setkal s docela dost velkou neochotou kdyz jsem rekl ze si na prezuti donesu vlastni gumy. Dokonce tvrdili ze mi nemuzou dat na to nazuti zaruku kdyz nevi kde jsem ty gumy vzal. Byli ty gumy ale oproti tem co mi nabizeli v pneuservisu o tolik levnejsi ze jsem jim rekl at mi to proste nasadi a nekecaji :-)
17. dub 2013 14:43 #6

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 306
  • Obdržená poděkování 2

Odpověděl Bruty pro téma Re: Pneu z e-shopů

Pokiaľ ja viem, tak pneu (auto, motorka...) má životnosť cca 3 roky, potom stráca svoje kvality a doporučuje sa vymeniť, aj keď nieje ojazdená...
No kto na to má... hehe
Pokiaľ nejazdíš rýchle a neklopíš na kolienko, tak sa dá jazdiť aj na staršej gume. Moja predná má 6 rokov, 26.000 km a necítim žiadne problémy - ale mne to nedá viac ako 140 na rovine :laugh: :laugh: :laugh:
17. dub 2013 19:55 #7

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 669
  • Obdržená poděkování 11

Odpověděl tirak.cz pro téma Re: Pneu z e-shopů

Pneu má být aspoň rok mstará,aby stihla vyzrát pryž. A přezutí s vyvážením mě tu stojí 100 Kč/ks,takže docela šetřím i při nákupu z e-shopu B)
Odesláno z vlastní Nokie 3110 prostřednictvím mojí pravé ruky ;) Seru na Tapatalk :)
17. dub 2013 21:24 #8

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 918
  • Obdržená poděkování 97

Odpověděl boco818 pro téma Re: Pneu z e-shopů

Dr.Pilulkin napsal:

Eddie už to vysvětlil. Osobně bych rád viděl magora, který by si na motku navlík jeté gumy koupené z druhé ruky :D


no to by si sa divil kolko ludi kupuje jazdene ale este stale 'v norme' gumy. Taka guma stoji cca 10-20 EUr a tymto ludom sa stale oplati to riesit takto. Najcastejsie to su mladi chalani ktori si pokupili starsie supersporty (CBR RR, GSX-R atd) a zadne gumy deru okolo komina extremne rychlo.
pokial viem tieto gumy pochadzaju zo servisov v Europe kde ich "vyhadzuju" a u nas sa nasledne predavaju...
Ja by som ich tiez nechcel, ale je fakt ze na tom financne nie som az tak zle aby ma to co len napadlo...
17. dub 2013 23:27 #9

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 55
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl Rudolf pro téma Re: Pneu z e-shopů

Je to sice kousek od Prahy (Brandýs n. Labem), ale já kupuji vždy sadu pneu ( zatím tedy jenom jednou :) ) u Hamleta . Po dohodě v současné době i přezouvá - viz. webové stránky. Jinak moje první přezutí pneu proběhlo v pneuservisu Černý v Úvalech na kolínské a vcelku v pohodě - akorát jsem je ještě donutil, aby pneu ještě pootočili, než aby mi tam dali více zátěže ( brali to docela "sportovně" ;) ). Letos mne taky čeká koupení a přezutí, takže pojedu asi k Hamletovi.
Moje CBF1000 byla moc fajn, ale Géeso je extáze :)
19. dub 2013 14:16 #10

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.667 sekund