nefungující otáčkoměr - CBF 250

  • Příspěvky: 18
  • Obdržená poděkování 0
ahoj, mám problém se svým CBFkem 250, před startováním, se normálně protočí ukazatel rychlosti a otáček, jenže po nastartování už otáčkoměr nefunguje vůbec nebo tak maximálně na vteřinku naskočí a pak zas ručička spadne na nulu :( . napadlo mě, že by mohlo být v háji nějaké čidlo nebo spínač,ale nevím kde ho s manželem máme hledat. Nestalo se to někomu nebo nemá někdo z vás tip na co se zaměřit? V ježdění to nebrání, ale štve mě to a jestli je to fakt prkotina,tak bych ji pochopitelně radši vyřešila.díky :-)
30. dub 2014 21:42 #1

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 18
  • Obdržená poděkování 0
Tak mechanik prošel kabely a eletriku, bohužel bez výsledku :( . Při telefonátu do Hondy jsme se dozvěděli, že údajně měla být svolávačka na výměnu kabelového svazku ale až od RV2010, což je pro český trh kravina,tady se tak dlouho CBFko neprodávalo :pinch: ...tak upřímně nevím co s tím, když dám motorku do Hondy,tak si za to řeknou majlant a bůhví jestli na něco příjdou,když mají takové informace jaké mají...

Nemá někdo radu co s tím nebo nepotkalo někoho z Vás podobný problém a pokud ano, jaké bylo řešení?

Díky za jakýkoliv nápad ;) :kiss:
03. čvc 2014 11:14 #2

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 450
  • Obdržená poděkování 9
Ahoj Kato.Byt jsem si tu prosbu pred asi 2 mesici precetl tak jsem nereagoval
bo nemam 250.tku ani jsem se s tim nesetkal-a von nereagoval nikdo,divim se.
Skoda,ze to mas daleko k Pepemu-jako i ja.
03. čvc 2014 11:55 #3

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 18
  • Obdržená poděkování 0
ahoj konvajsr, no bohužel, asi mám exota motorku :unsure: ... Motorku jsem kupovala s 55tisíci v trochu zanedbaném stavu a když jsem vyměnila vše co bylo potřeba(a na co se předchozí majitel vykašlal), tak přestal fungovat ukazatel otáček... do nového budíku se mi moc nechce,vzhledem k tomu kolik mě motorka stála) navíc to mechanik prošel a v elektronice problém nebyl...

Doufala jsem,že s tím někdo bude mít zkušenost, byť u jiného obsahu... :side: :side:
03. čvc 2014 13:09 #4

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 450
  • Obdržená poděkování 9
Bez otackomeru se da take jezdit-gooor u takove nizkootackove motorecky jako
je CBF 250.Napr. me v mych motozacatcich tak v roce 1996 na me Kawasaki GPX 750R
take nesel za celou-3 letou dobu pouzivani otackomer-a u sportovni a vysokootackove motorky temer nutnost.Ale vim-stve to a chces to mit v cajku.
Ale jezdit se da i bez toho-nez to vyresis-spousta motorek ani otackomer nema.
Servisy jsou drahe,ale preci jenom s nekterymi vecmi tam stejne musis a to je
asi i ten tvuj problem.
Díky: Kata1988
03. čvc 2014 14:32 #5

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 18
  • Obdržená poděkování 0
ano bez otáčkoměru se dá žít, v autoškole jezdím na EN500 a to otáčkoměr nemá.ale štve mě to... :-S
03. čvc 2014 14:57 #6

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 548
  • Obdržená poděkování 4
Pozerám že staršia téma,,ňják mi to ušlo,tak neviem keď píšeš že to mechanik prešiel,žiadne čidlo ani spínač tam nemáš,otáčkomer funguje na impulzoch u teba zrejme zo zapalka,pokial teda premeral a skontroloval kabeláž a nič nenašiel vyhoď budík a zanes ho šikovnému elektrikárovi,
03. čvc 2014 16:03 #7

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64
Zkus se zeptat Keitha, ten nechával opravovat budíky jednom chlápkovi a docela si jej chválil.
03. čvc 2014 17:28 #8

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 518
  • Obdržená poděkování 85
Ahoj.
Řešil jsem podobný problém, nicméně se jednalo o mechanickou závadu na otáčkoměru. Pomohl mi chlapík jménem Stránský kousek od Slavkova u Brna.Musím uznat, že je fakt dobrej..v Hondě mi za litr řekli, že to mám posraný a on to opravil za 3000,- Maká někde v Brně tel : 737 104 722

Můžeš mít posraný samotný mechanismus otáčkoměru,ikdyž je to moc nepravděpodobný.

Držím pěsti
chro chro
Díky: Kata1988
03. čvc 2014 18:35 #9

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 306
  • Obdržená poděkování 2
Mám 250-ku štvrtý rok (alebo piaty?) a žiadny problém... (ťuk ťuk na hlavu...) a za ten čas som sa pozrela na otáčkomer asi 2x... všetko riešim cez moje staré ušká... asi skúsenosti :) na otáčkomer sa vykašli, teda jeho opravu sú to zbytočne vyhodené peniaze... skôr by ma štvalo, keby sa mi pokašlal budík čo ukazuje rýchlosť... to by bol problém :(
03. čvc 2014 19:15 #10

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.526 sekund