Ukazatel teploty CBF600 - 2005

  • Příspěvky: 23
  • Obdržená poděkování 0
Zdravím, prosím než se pustím do měření čidla teploty, vaření termostatu apod. Je normální že mi teploměr vody nepřeleze přes polovinu? Při jízdě tak 1/3, při stání ve městě skoro 1/2, větrák spíná lehce za 1/2. Je to normál? Foto níže je hned po jízde při cca 23°C. dík za info

Poslední změna: 25. čvn 2015 22:06 uživatelem PetrCBF. Důvod: vzhled
25. čvn 2015 22:05 #1

Tato zpráva obsahuje přiložené obrázky.
Prosím, přihlašte se nebo se zaregistruje, pro jejich zobrazení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 23
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl PetrCBF pro téma Ukazatel teploty CBF600 - 2005

Nikdo nemá starší CBF600? Zavírá mi termostat nebo né pls :unsure:
08. čvc 2015 20:06 #2

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 25
  • Obdržená poděkování 0
No já mám teda 500, ale za mě bych řekl, že ručička v týhle pozici bude naprosto v pořádku. Odhaduju to z vlastních zkušeností s jinými mašinkami. Ona tam musí být taky nějaká rezerva chlazení pro popojíždění v kolonách při 40°C.
Taky tam nejsou žádný stupně, jen to přibližně ukazuje studený - ohřáto - přehřáto
Poslední změna: 09. čvc 2015 08:21 uživatelem tomik.cesko.
09. čvc 2015 08:17 #3

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 23
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl PetrCBF pro téma Ukazatel teploty CBF600 - 2005

Rezerva nerazerva mělo by to dosáhnout nejaky teploty a ty se drzet. Aspon +- kolem ní. Jako to fungovalo zatím ve všech autech co jsem měl (motorky bud byly vzduchače nebo neměly teploměr) jsem si myslel já teda :S
Ale mě to v teple jede trvale přes 1/2, v chladnu trvale na 1/3 z toho usuzuju ze termostat nereguluje a je zřejmě furt otevřenej..
No zatím na to prdím, abych kouknul na termostat musel bych upouštět vodu. Budu řešit až po sezoně..
dík za reakci
10. čvc 2015 19:45 #4

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 25
  • Obdržená poděkování 0

PetrCBF napsal: Rezerva nerazerva mělo by to dosáhnout nejaky teploty a ty se drzet.....................

No ale ono to dosáhne provozní teploty, akorát ji ji to neukazuje přesně uprostřed. Jediný, co bys mohl pro klid duše udělat, je sehnat si někde infra teploměr a změřit si teplotu bloku motoru na více motorkách a podle nějakýho průměru se rozhodnout, jestli má smysl se tím zabývat
11. čvc 2015 06:51 #5

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 23
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl PetrCBF pro téma Ukazatel teploty CBF600 - 2005

Infra teplomer je naprd. To měří teplotu povrchu. Ten je vždycky trochu chladnější. Po sezóně vyndam termostat. Tady asi nikdo starou cbf nemá aby napsal jestli se mu to chová stejně ..
21. čvc 2015 23:10 #6

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 720
  • Obdržená poděkování 29
Mám ročník 2005, ale upřímně, nikdy jsem nezkoumal, kde je ručička teploměru, pokud se neblížila k červenýmu. Ale to je jenom v horku a při poskakování ve městě. Já totiž radši jezdím, než čumím na ručičky budíků :evil:
Poslední změna: 22. čvc 2015 10:42 uživatelem Dr.Pilulkin.
22. čvc 2015 10:41 #7

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 23
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl PetrCBF pro téma Ukazatel teploty CBF600 - 2005

To já bych motorku bez teploměru nechtěl. Dokud se ručka nehne, vím že nemůžu tahat, když se drží tam kde má, je vše v pořádku. Jezdím denně.
23. čvc 2015 08:34 #8

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 6
  • Obdržená poděkování 0
Mám CBF 600 r.v. 2004. Ručka teploměru na mé motorce je běžně tak jak na tvé fotce, pokud je chladněji. Teď, v tyto horka při jízdě maličko před polovinou. Ve městě polovička a větrák spíná kousek za polovinou. Zkušenost z předchozího stroje, skutru Piaggio X9 500. Termostaty se montovali různé, asi podle země provozu. Teplota otevírání byla co vím od 77 do 90°C, ale jak to má Honda, nevím. Ty tvoje teploty jsou podle mě +/- v normě.
23. čvc 2015 11:28 #9

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 23
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl PetrCBF pro téma Ukazatel teploty CBF600 - 2005

Takže stejně jak u mně. To jsem chtěl slyšet, díky za reakci. Ted jsem v klidu, šlape to jak má.
23. čvc 2015 13:03 #10

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.714 sekund