CBF 600 S 2004 nestartuje a nestartuje.

  • Příspěvky: 1
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj všem! Rád bych taky reagoval na problematiké startování Cbf 600 S po zimní přestávce. Loni mě to taky potkalo. Po několika měsíčním zimním stání to byla tragedie. Nešla ani přes startovací kabely z auta. Vypustil jsem starý benzin z karců, dal jsem ji ohřát do tepla, ... a taky nic. Nakonec jsem se snížil k tomu, že jsem jí dal drobet čuchnout etheru ze spreje "Rychlý start". Vím, že je to špatně, ale zkusil jsem to. Na jedno čuchutí si dala říct a naskočila. Hned zjara jsem jí dal do servisu na kontrolu a případné seřízení. Servis mi sděli, že je vše v naprostém přádku. Že se to u těchhle mašin běžně stává. Problém je prý v tom, že přes zimu se lehké eterické složky benzinu z karburátorů odpaří a pak to nechytá. Další problém vidím v tom, že benzin do karburátorů nejde předem napustit, je tam podtlakový ventil, který pustí benzin až při podtlaku v sacím portubí. Po vypuštětí benzinu z karburátorů se pak musí dlouho točit než se přádně zaleje. Pak ale zdechne baterka nebo se zalejou i svíčky. Letos jsem tedy zkusil následující. Při zazimování jsem motorku nachal pořádně prohřát, pak jem sundal plastové sací potrubí před vzduchovým filtrem, celý otvor před filterem jsem překryl igelitem a přes to jsem zpátky vrátil sací potrubí (hermetické uzavření sání). Dál jsem ještě hermeticky uzavřel výfuk, aby se nedostala vzdušná vlhkost ke svíčkám. Po novém roce (2,5 měsíční stání) jsem vše demontoval a cvičně jsem zkusil moto natočit. Výsledek byl nad očekávání, chytla okamžite na první. Tak jsem vše zopakoval a teď čekám na jaro. Pavel
12. led 2013 17:25 #61

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 548
  • Obdržená poděkování 4
V zime motorky nepreštartovávam je to zbytočné,pravda je že tie biozložky životnosti benzínu moc nepridajú,ale pár mesiacov mu neublíži.Problém u motiek z karburátormi je v odparnosti a následnej dodávke paliva.Na CBF Honda zvolila podtlakový ventil,čo osobne považujem nie za naj riešenie a už dávno by som ho vymenil za klasický ventil z polohou RES,len tam nejde napratať pre nedostatok miesta.Ale sú aj tu možnosti ako ju čo najmenej na jar trápiť nekonečným točením.
-vytiahnuť podtlakovú hadičku z ventilu a vytvoriť podtlak,je pekne počuť ako sa otvorí a naplniť karbece
-komu sa to zdá obtiažne tak štartovať nasledovne:
naplno otvoriť plyn a štartovať BEZ SYTIČU,počkať pár minút čím natečie benzín,(u 600vky je ho treba viac tak by som to ešte raz zopakoval),až potom štart zo sytičom. :woohoo:

Striekačky no komen... :woohoo:
12. led 2013 19:36 #62

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 20
  • Obdržená poděkování 0
Zdravim mam problem s nastartovanim mojej moto a to som skusal vsetko co ste pisali skusal som vybrat sviecky a vycistit.... iskra je dobra ale nic ani tuk skusal som natahat benzin ale nic.... neviete ci to môze byt zaneseny karburator?
Vdaka
15. led 2013 17:24 #63

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 402
  • Obdržená poděkování 0
a neucpal se jen filtr paliva
15. led 2013 18:11 #64

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 548
  • Obdržená poděkování 4
Sviečky sú suché?Vytiahni z ventilu na nádrži obe hadice,benzín nepotečie.Nasuň tam druhé z rovnakým priemerom,hrubšiu daj do flaše a v tenšej vytvor podtlak musí tiecť benzín(budeš počut cvaknutie),ak nepotečie vyprázdni nádrž a demontuj ventil,rozober,vyčisti sítko a uvidíme.
16. led 2013 07:42 #65

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 20
  • Obdržená poděkování 0
ked som vybral hadicku od karburatora a startoval som tak benzin tiekol....
16. led 2013 17:24 #66

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 548
  • Obdržená poděkování 4
Dnes nestíham,zajtra ale neodpovedal si či boli sviečky pri štartovaní suché(mokré) a či idú preplaviť karbece
17. led 2013 13:11 #67

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 20
  • Obdržená poděkování 0
sviecky boli suche...
17. led 2013 15:19 #68

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 402
  • Obdržená poděkování 0
a maš naplněný karburátory?
17. led 2013 20:07 #69

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 20
  • Obdržená poděkování 0
jak to zistim ze je plny?????
17. led 2013 21:10 #70

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.917 sekund